Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

FerryTO
Железнички и плови

Користење на онлајн резервации форма подолу, внесете Даблин или како вашата дестинација или заминување станица до или од вашиот локален железничка станица Велика Британија, книга вашиот билет, донесе шише вашиот омилен вино заедно, опуштете се со добра книга и да уживате во вашиот пат!

 

 

Можете да ги купите SailRail билет помеѓу секоја станица во Велика Британија и било која станица во Ирска, на еден начин или враќање во која било насока покривање воз патува до пристаништето, на ферибот во Ирска и натаму возови во Ирска, сите на еден билет во неверојатно евтини цени .

Ако е време за вас да се разменуваат со стресни летови или тесна инструкторите на грозно нешто автопати за релаксиран воз вози низ внатрешноста на Англија и убава велшкиот брег пред преминувањето на Ирското Море од страна на луксузни superferry тогаш купи си еден воз и ферибот билет "Железнички и плови" од било железничка станица во Велика Британија на Даблин.

FerryTO Железнички и плови е најдобар начин да се постигне Ирска и еколошки алтернатива на летање кои може да го намали емисијата CO2 до 73%!

 

FerryTO Железнички и плови со Steanline и ирски Ferries

 

 

FerryTO Железнички и плови е уникатна иницијатива која ги нуди сите инклузивно билети за комбинирано ферибот и железничката патување меѓу Велика Британија, Холандија и Ирска.

SailRail билети може да се користи за ферибот патувања преку Ирското Море преку Странрар (Југоисточна Шкотска), Holyhead (Северен Велс) и Fishguard (Југозападниот Велс) на или ирски Ferries или услуги зид линија.

Плови железничка Holyhead во Даблин

Богородица Возовите и Arriva Возови Велс поврзување услуги од Шкотска, Северо-Западна, Midlands и Лондон. Holyhead железничката станица е две минути пешачење од пристаништето што се сервисираат од страна на двете Ирската Ferries и Стена линија. Ирската Ferries нуди четири дневни премини, од кои некои го користат катамаран која сече времето за премин надолу од 3hrs 15mins да 2hrs, иако оваа услуга се повеќе склони кон откажување. Стена линија нуди единствен премин секој ден со времето за премин од 3hrs 15mins. Стена линија и ирски Ferries пристигне во различни пристаништа во Даблин, но тие двајцата се направи употреба на напред шатл-служба на автобуска станица Dublin Central (Busaras), кратко пешачење од станицата Коноли. Ако ви се случува да Heuston станица, чини € 1.50 на трамвај Luas од Коноли.

Плови железничка Holyhead на Dun Laoghaire

Dun Laoghaire е 11km од Даблин (за информации за добивање на пристаништето, видете "Holyhead Даблин"). Овој премин е сервисирано со зид линија два пати на ден и трае само 1hr 40mins. По пристигнувањето во Dun Laoghaire, тоа е само две минути пешачење до железничката станица Dun Laoghaire кои се сервисираат од страна на услугата стрела во Даблин и Југоисточна железници. Holyhead на Dun Laoghaire премин се користи за да патуваат во Корк.

Плови железничка Fishguard да Rosslare

Првата голема западна и Arriva Возови Велс поврзете услуги низ Лондон, Оксфорд, Бристол и Јужен Велс Fishguard пристаниште, една кратка прошетка од железничката станица Fishguard. премин зид линија се 3hr 30mins и едра двапати на ден. По пристигнувањето во Rosslare, на Rosslare Europort нуди воз врски од запад кон Лимерик и Корк. Велосипеди може да се земе на одборот Ирската Ferries и Стена линија бродови за £ 5 без потреба за резервација.

Плови железничка Странрар во Белфаст

Прво ScotRail работи железнички услуги помеѓу Централната станица Глазгов и Странрар. Од железничката станица во Странрар тоа е од две минути пешачење до пристаништето. услуга премин зид линија во Белфаст Порт зема 1hr 45 минути и работи три пати на ден. Во Белфаст Порт има шатл-автобус до центарот на градот, иако автобус на 96, исто така, е на рака треба да шатл-автобус да биде целосна. Од центарот на градот пет железнички станици се обезбедат услуги во Северна Ирска: Централна, ботанички, Градската болница, Викторија Стрит и Yorkgate.

Кликни тука за да се поврзеш со тимот на клиентот нега во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

FerryTO Групи се дел од најголемата дистрибутивна мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, а над 1,200 ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

Во ferryto.com сте во можност да се добие живо цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети и ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна ферибот билет цена без скриени статисти за време на резервација. За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал

FerryTO Група Патување

Група Патување Фери Резервации и понуди

FerryTO Група Патување имаат посветено плови и железнички патувања тим кој ќе биде во можност да ви помогне да се обезбеди најдобар договор ферибот патување за вас и вашите патници помеѓу Велика Британија, Ирска, Франција, Шпанија, Холандија, како и повеќето Балтичкото, скандинавските и медитеранските пристаништа.

Од својата првична истрага, па се додека не се врати од патувањето, ние нудиме единствена точка на контакт во тимот на FerryTO Групи кој е запознаен со вас и вашата резервација кои ќе бидат среќни да им помогне со сите ваши потреби. Нашите искусни групи Консултантот ќе најдете на најдобар можен цените, книга вашето сместување и ќе ви даде сите информации што ви треба. Ние секогаш сме само е-маил или телефонски повик далеку.