Егина Ferries

Егина Патнички и автомобили Ferries

Егина патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Егина да Agistri, Methana, Пиреја и Порос.

Споредба на сите достапни Егина ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Егина автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Егина, Agistri, Methana, Пиреја и Порос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Егина Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Егина Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Егина да Agistri, Methana, Пиреја и Порос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Егина патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Егина и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Егински

Егински Остров во Грција е во Саронскиот залив Арго надвор од грчкото копно. Квартален не го опишува многу грчки острови, но Егина, поблиску до центарот на Атина од некои од северните предградија на градот, многу добро одговара на законот.

Многу од 12,000 кои живеат на Егина патуваат во главниот град. Тоа е исто така популарна викенд повлекување и омилена пензионирање островот за многу Богатите Грци. Посетителите на грчките острови празници сметаат дека е идеална за посета на историски места на Атина.

Егински е приближно триаголен островот, околу осум милји од шест. На северниот и западниот дел на островот се плодни низини, познат по култури на ф'стаци, бадеми и смокви.

На исток и југ се ридови се качува на планината конусна Орос (Зевс, Profitis Illias) и долго карпестиот гребен со плодни долини на двете страни. Егина островјаните кои не се менуваат во Атина или да работат во областа на туризмот или растат ф'стаци, маслинки и цитрус.

Егина ферибот пристаниште
Историја на Егина

На островот Егина се наоѓа во средината на една област која беше домаќин на некои од најпродуктивните културни центри на антиката, и како таква таа цветаше од неолитот до хеленистичкиот епохи на грчката цивилизација. Археолошките докази става островите најраните пресели околу милениум пр.н.е. 4th.

Островот бил напуштен меѓу 12th и 10th век пр.н.е., но бил колонизиран повторно околу 950 п.н.е., веројатно од страна на доселениците од Епидаур, а до крајот на 6th в. П.н.е. Егина е еден од главните трговски и културен центар. Страбон наведе античкиот историчар Ephorus како се наведува дека Егина беше тупаница грчкиот полис да нане пари. Монетите Aeginetan биле ковани од сребро, и се познати како "желки" *, бидејќи нивната помош дизајн личи на желка. Овие монети се пронајдени во многу места низ Медитеранот, што сведочи за сериозен комерцијални моќ Егина е.

Позицијата Доцна архајскиот храм Aphaia е доказ за придонес Егински за уметност. Во храмот, и скулптурите што украсена е одличен пример на транзицијата од архајскиот на класичниот идеали. Егина, исто така, произведува многу локални уметници, од кои најпознати се Anaxagoras, Callon и Onatas.

Во петтиот век пр.н.е. Егина учествуваа во персиски војни, а како главен поморската моќ таа учествуваа со свои сили на грчката defensce на Елада. Во битката кај Саламина на Aeginetans обезбеди голем контингент на triremes и се бореле до Атињани со храброст.

Егина град

Градот Егина е најголемото населено место на островот и тоа е релативно тивко место да се опуштите за еден ден, но неговата посета е прилично обични според стандардите на грчки остров.

Античкиот Kolonna и Археолошкиот музеј на северниот крај на градот може да се задржи љубител на антички артефакти зафатен за неколку часа, а многубројните кафулиња поставата на шарени шеталиштето се убаво место да се релаксираат додека гледа мрзливи движења на caiques на шарени шеталиштето.

Шеталиштето на Егина град е далеку од најпрометните место на островот со бројни фериботи и hydrofoils докинг на секој час или така, а тоа е преполна од крај до крај со туристички продавници, ресторани и кафетерии. Неколку нео-класичните згради во различни состојби на реставрација се во сендвич меѓу трговски претпријатија, и коњ вагони превезувал туристи транспорт и назад. Фстаци ореви се во обичен поглед насекаде и со оглед на репутацијата на островот за нивниот квалитет на потрошувачка за најмалку една торба е добро советувани.

Надвор од зафатен пристаниште, градот на Егина е навидум недопрени од туристички сообраќај, кој се шири на брегот. Само неколку блока подалеку од морето ќе најдете себеси нурнати во автентичен грчки град живот. Улиците надвор од Егина пристаништето се полни со локалните продавници, угостителство за локалното население, а тоа е пријатно изненадување за оние кои се жедни малку нормалност во текот на одмор.

Егина е најблиску островот на Атина вреди да се посети, по еднодневната посета на Атина, па дури и краток престој. Ако сте во брзање, може да се комбинираат три различни острови на ден крстарење од Пиреја.

Егина е дом на една од најубавите храмови на крајот од архајскиот Грција, во храмот на Aphaia. Вулкански остров со рамнини на почит на плодноста во северните и јужните делови. Егина, исто така, каде што може да се најде на познатиот фстаци ореви, заедно со другите главни произведува од островот, жито, вино, бадеми и маслинки. На јужниот крај на островот е карпест и неплодна. Највисокиот врв на островот е планината Орос.

Егина е пријатен островот со борова облечени ридови, мали плодни долини, и интересна брег, но неговата најголема предност е неговата локација во центарот на заливот Саронскиот.

Што се однесува до нешта да се направи во градот Егина, лежерно прошетки, читање, и посета на древниот град и музеј, или воден само на југ од градот ќе ги искористи опциите за повеќето посетители. Една мала плажа со сомнителен квалитет се наоѓа во непосредна близина на археолошкиот локалитет, пет минути во северниот дел на пристаништето, но за повеќе пријатно пливање патување надвор од градот Егина е најдобрата опција.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Егински

Најдобра гаранција Егина ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Егина. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Егина ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Егина ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Егина да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Егина Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Егина ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Егина во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Егина и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал