Агиос Константинос Ferries

Агиос Константинос Патнички и автомобили Ferries

Агиос Константинос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Агиос Константинос да Alonissos, Glossa и Скијатос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Агиос Константинос во реално време и закажете најевтиниот достапни Агиос Константинос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Агиос Константинос, Alonissos, Glossa и Скијатос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Агиос Константинос Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Агиос Константинос Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Агиос Константинос да Alonissos, Glossa и Skiathos онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Агиос Константинос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Агиос Константинос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Агиос Константинос

Селото Агиос Константинос е убава крајбрежен село се наоѓа на растојание од 18 километри северозападниот дел на градот Самос, на кружни крајбрежниот пат до Karlovasi. Селото се состои од две населби, Ано (горниот) и Като (пониски) Агиос Константинос. Селото брои некои 400 постојани жители, окупирана во земјоделството и, од неодамна, во туризмот.

во Ano Агиос Κonstantinos постои истоимениот црква која го даде своето име на селото, црквата, како и целото село е скриено во прилично густа шума. Долниот селото е изградена во 19th век и е населен во текот на годината, додека постарите горниот добива жив само во лето.

Двете населби се помалку од 500 метри оддалечени едни од други. Двете села се наоѓаат во рамките на животната средина, со изобилство на вода струја и бујната вегетација.

Во бескрајни маслинови градини кои допир на синото море, во просторот каде што некогаш постоел познатиот пристаниште на Fwkaion и Epiknimidion Lokron, се наоѓа на убава општина Агиос Константинос.

Агиос Константинос ферибот пристаниште
ИСТОРИЈА

Сегашниот град Аг. Константинос, е изграден на местото каде што е пронајден во антички времиња Dafnountas, минатата западниот град на земјата на Opountion Lokron. Градот бил заштитен од долго ѕидови - урнатините на кои се снимени во место "Isomata" - и беше најважното пристаниште на регионот. Во периодот на отоманската доминација тие почнаа да се создаде круг урнатините на античкиот град на разни места. Поважно од тоа населби беше: Vorlovou, на Eulogias и Neochoriou.

Во 1894, по големите земјотреси што влијае на регионот, Аг. Константинос беше уништен и многу куќи биле потопени во морето. Во рамките на реконструкцијата што следеа, а потоа стана неверојатно изгледот на градот што го организираше за простори од зелена и редови на дрвја во сите должината на централниот крајбрежен област.

Од 1960 кои се произведени на националниот пат Атина - Солун, Аг. Константинос се разви во еден од најбогатите големи села на Грција. Од тогаш, илјадници туристи во посета на Аг. Константинос во летниот период. На графички плоштадот на Аг. Николау со отворен театар и прастара авион, водни регионот на "Vromolimnis", на старата црква на Аг. Константинос со византиски мозаици, на Аг. Taxiarchis на Agnantis и одморалиште на Logou (за пливање и риболов) претставува mainer разгледување на овие простори.

Агиос Константинос Село

Благодарение на сценско околината, бујна вегетација, убави плажи и доволно туристичките капацитети што ги нуди, Агиос Константинос привлекува многу посетители. Посетителите ќе имаат можност да се најдат неколку алтернативи за сместување, како во рамките на селото и во околината. Традиционалните ресторани и таверни сценско на кејот понуди убав локални јадења и грчки готвење.

Посетителите на место ќе уживате во пливање на плажа на населеното место, како и во близина на плажите на Kampos, Tsampou и Petalides, сите од нив со кристално јасна убаво море.

За разлика од двете населби на селото, кои се доста живописна, не пропуштајте да го посетите клисура на Aidona, место на здивот убавина; ќе одиме заедно на клисура, во рок од еден фасцинантен природната средина и ќе имаат можност да се фенси дека ќе се слуша, па дури и да го слушнете на слатка trilling на ноќта силни ветрови, по што на местото биле именувани.

Откако во селото, исто така, може да се види на црквите Panaghia, посветена на Богородица и црквата Агиос Константинос. Ако се чувствувам како лута наоколу, можете да ги посетите во близина на сценско малото село Ambelos. Селото е поставена на ридот и нуди одличен поглед. Исто така, тоа е вреди да се види убаво камен фонтана, со студена вода.

Три локални верски празници ( "panighyri") се одвива во селото: на 21st Мај во чест на Агиос Константинос, на празникот на Агиа Триада (Света Троица) и на 15th на август во чест на Успението на Богородица Марија.

Во случај на било какви проблеми на локалниот медицински центар и полициска станица се достапни во селото.

Пристап до Агиос Константинос е многу лесно од страна на јавните автобуси работи редовно и со изнајмен или приватни автомобили и мотоцикли. На мала порта на населбата е достапен за чамец на мали чамци и јахти.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Агиос Константинос ферибот

Најдобра гаранција Агиос Константинос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Агиос Константинос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Агиос Константинос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Агиос Константинос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Агиос Константинос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Агиос Константинос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Агиос Константинос, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Агиос Константинос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Агиос Константинос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал