Agistri Ferries

Agistri Патнички и автомобили Ferries

Agistri патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Agistri на Егина и Пиреа.

Споредба на сите достапни Agistri ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Agistri автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Agistri, Егина и Пиреа со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Agistri ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Agistri Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Agistri на Егина и Пиреа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Agistri патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Agistri и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Agistri

Agistri, Исто така, повика ANGISTRI, е мал, бор опфатени остров во близина на Егина во Саронскиот залив што се наоѓа јужно од грчкиот главен град Атина. Тоа зафаќа површина од околу 13sq километри, што го прави најмалиот од Саронскиот острови.

Agistri е тивка село на островот, ослободена од автомобили и со малку во начинот на ноќниот живот надвор од неколкуте хотели во главните пристаништа на Скала и Mylos. Островот е дом на помалку од 1,000 луѓе со туристички одмор кревети за 1,000 можеби и повеќе, а тоа има еден главен пат за 10 километри и нема автомобили, само еден автобус.

Agistri Исто така е многу ридско покрај нејзината мала големина со околу половина од островот опфатени во областа на цитрус и маслинки, а останатите половина замотани во густата борова шума.

Agistri е лесно да се постигнат од пристаништето Пиреја Атина што лежи само 22 наутички милји од брегот, а околу четири наутички милји на југо-западниот дел на островот Егина.

Agistri ферибот пристаниште
ИСТОРИЈА

Античкото име на Agistri беше Kekrifalia значи "разубавуваа главата. Agistri се нарекува со тоа име од страна на Хомер како сојузник на островот Егина во Тројанската војна (Илијада, еп А ", рапува. Б", стих 562). Тукидид (-470 335 п.н.е.) и Диодор (90 21-п.н.е.), исто така, се однесуваат на Agistri со името "Kekrifalia.

Ископувањата на виделина неколку археолошки наоди од голем интерес кои покажуваат дека островот бил населен пред 2500 години.
Agistri, заедно со околните острови го сочинуваат царство Егински според митскиот крал Aeakos. Неколку области на археолошки интерес, како што Megaritissa, Aponissos, како и Kontari. Agistri, многу пати бил подложен на влијанието на бурна историја Егина е.

По должината на западниот брег и во близина на површината на една вода може да се види остатоци од градби од предхристијанскиот период.
Во Agistri на 1920 е повторно беше одвај населена но во периодот помеѓу 1940 и на 1990 е, Agistri беше еден од неколку помали грчките острови чие население всушност, се зголеми. Денес официјално население е нешто 700 кој достигнува околу 4.500 текот на летото. До 1960 островот немаше директна конекција брод со Пиреа.

Во 1973 електрична енергија беше воведена и во доцните 1970 е на пат е изградена за да Limenaria. Од 1981, мал автобус 12 седишта работел на островот кои патуваат меѓу Скала - Milos- Limenaria.

Традиционално главните производи на островот биле борова смола (кој се користи за правење retsina), маслиново масло, смокви, јачмен и овошје. Сепак во текот на втората половина на 20th век економијата дојде да биде врз основа на туризмот отколку земјоделството.

Agistri Town

Megalochori (што значи "големо село", но познат најчесто како Милош) е официјален главен град на Agistri како што се сместени канцеларијата на градоначалникот. Сепак, ова е скромен село со волшебно шета низ своите мали, кривулести улици каде што ќе видите некои од најстарите куќи на островот од кои сите биле во иста семејства за многу, многу генерации.

Во неговото срце е црквата Агиос Zoodochou Pigis која има именден една недела по Велигден кога Милош и остатокот од Agistri се приклучува во дводневна прослави со услуги, партии, на пазарот саеми - вистински карневал чувство преовладува!
Градот е добро служи со таверни и барови во центарот и во минатото црквата на патот што ветрови надолу во морето, исто така ќе се најде избор на хотели од кои сите имаат спектакуларни погледи од нивните балкони над градини и морето, со повеќе барови и места за јадење.

Милош има избор на супермаркети и, за оние лов на одредување на совршен подарок да ги рефлектираат нивните Agistri искуство, постојат продавници за сувенири кои нудат одличен избор на традиционални подароци.

Милош има своја порта која неодамна претрпе голема, но сепак чувствителни модернизација и сега е пристигнување за услугата Егејска Летечкиот Делфин кој доаѓа директно од пристаништето Пиреја во Атина за Agistri во само 45 минутно патување, а исто така се сервира од страна на островот поседуваат Agistri Експрес неколку пати на ден.

Иако постојат многу авантури да имаше околу островот Agistri, нејзината близина на Атина го прави идеална база за посета на главниот град, а некои островот подрипнувајќи прави. Во однос на времето, тоа е лесно да ја посети Атина за еден ден и се земе во сајтови како на Акропол, на пазарот во Монастираки и музеи во градот.

Agistri е само 40 минути со чамец од античкиот театар во Epidavros. Земете во подводниот град пронајден во близина на брегот, чудо на античкиот театар со својата неверојатна акустика и да пливаат, шнорхел и кајак на содржината на срцето. Ова е навистина незаборавен ден надвор и многу поубав начин на патување од алтернатива на жешка автобус патување преку Атина!

Егина е нашиот најблизок соседните островот и многу поголем од Agistri и живописен точка е преполна со барови, кафулиња и продавници.
Само десет минути Agistri на Егина од страна на нашата локална сопственост брод, Agistri Експрес, посета на храмот на Aphaia и катедралата на Агиос Нектариј кој е втор по големина грчка православна црква откако Света Софија.

Agistri е најмалиот остров во групата Саронскиот Залив на острови која вклучува Порос, Спецес, Хидра, Егина и Саламина. Тоа е можно да се земе ден патувања во многу други острови во групата за да додадете дополнителни елементи на авантура на вашиот одмор. Враќање на истиот ден е природно зависи од траект возни редови и се бара од пристаништето полицијата или во вашиот сместување треба да ви обезбеди со точни, ажурирани информации.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Agistri ферибот

Најдобра гаранција Agistri ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Agistri. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Agistri ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Agistri ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Agistri да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Agistri Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Agistri ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Agistri во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Agistri и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал