Ајачо Ferries

Ајачо Патнички и автомобили Ferries

Ајачо патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ајачо во Марсеј, Ница, Порто Торес и Тулон.

Споредба на сите достапни Ajaccio ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ajaccio автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ајачо, Марсеј, Ница, Порто Торес и Тулон со Ла Meridionale, SNCM или Корзика Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ајачо Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ајачо Фери Билети
со Ла Meridionale, SNCM или Корзика Ferries за фериботи и да отпатуваат од Ајачо во Марсеј, Ница, Порто Торес и Тулон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ajaccio патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ајачо и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ајачо

Ајачо е главен град Корзика и се наоѓа на западниот брег. Корзика се наоѓа југоисточно од копното Франција и е медитеранскиот четврта по големина остров и најблиските на Велика Британија.

Во францускиот тие го нарекуваат "остров убавина" и тоа е лесно да се види зошто: тоа е зелена и бујна, има околу дваесет планински врвови кои се измери повисоки од 2000 метри надморска височина и многу шармантна средновековна врвот села.

Родното место на Наполеон, Ајачо има богатство од историја и нуди голема доза на посетителите од целиот свет. Има постојан проток на посетителите на Ајачо со летните месеци се најпрометните време од годината.
Бројни Ajaccio плажи, како и богатата историја на градот привлече илјадници посетители.

Тоа е главната порта на повик за океанот Патувања во Средоземното Море, и голем број на големи меѓународни крстарење линии имаат нивните бродови сидро тука, обично за една или две ноќи. Тоа е исто така еден од неколку пристаништа на островот за фериботи до и од копното Франција, Италија, а неговата островот Сардинија.

Ajaccio ферибот пристаниште
Ајачо Историја

Корзика и Ајачо патување била важна за морнарите и завојувачи, со векови, почнувајќи со грчката империја кој повика на островот Kallisto, што значи дека "најубавата".

Римската империја пристигна во Ајачо во 259 п.н.е., и независни републики од копното Италија пресуди за речиси 2,000 години после тоа. Република Џенова почнал да владее на островот во дванаесеттиот век, и тоа беше време на овој период, кој беше изграден на масивна тврдина која доминира во градот. Ова е една од главните атракции на одмор на Ајачо што се слични големи одбранбени структури изградена од Џенова во други пристаништа-повеќето на островот видливо Calvi и Бонифацио.

Градот е познат како родното место на Наполеон, кој е роден тука во 1769, истата година на Џенова се исфрлена и Ајачо патување заради освојување заврши.

Место центар Ајачо

Главната центарот на градот од интерес за посетителите е тврдина 16th век, и во регионот само на запад и на север од тврдината. Овој регион ги вклучува Место Бонапарта и ренесансна катедрала, и продолжува до Ставете Foch малку на север. Имајте на ум дека тоа е во оваа соборна црква, Cathedrale Нотр Дам де ла Misericorde, дека Бонапарта бил крстен (се уште може да се види на мермер фонт каде што се случи).

Центарот на Ајачо е базирана околу тврдината векот 16th (се уште во воена употреба, така што не се отворени за јавноста), и се шири на запад и на север од тврдината во градот - овој дел на Ајачо вклучува Место Бонапарта и катедралата ренесанса, и продолжува до Ставете Marechal Foch малку на север, и е дел што е од најголем интерес за посетителите.

Во стариот дел на градот, околу Место Marechal Foch, има тесни улички обрабени со атрактивни, типично медитеранска, куќи и е многу живописен. Тоа е, исто така, тука може да се види (и да ја посетите, ако сте толку наклонети) Наполеон родно место. Имајте на ум дека тоа беше во скромен катедрала, Cathedrale Нотр Дам де ла Misericorde, дека Бонапарта бил крстен.

Постојат голем број на кафулиња, барови и ресторани низ Ajaccio, и тоа е во овие што ќе ги најдете вистинскиот град се назад неврзан пристап кон животот, кој Ајачо чини да се донесе толку добро. Ставете Foch особено е многу популарно место да седат под сенка дрвја и некои луѓе-гледање. Одлично сирење и charcuterie се насекаде. Вреди да се бараат надвор се cannelloni Ал brocciu (а тестенини антена) и fiadone (еден вид на торта со сирење); од кои и двете се користи brocciu островот сирење. Исто така добри се локални риба и рибни супа, школки и телешко месо со зелени маслинки.

Други Ajaccio плажи ќе се најде по должината на брегот на двете страни на градот. Веројатно најпопуларниот за семеен одмор на Ајачо е Ricanto Брег, кој се наоѓа само кратко возење од центарот на градот. Ова е еден од островот плажи со телохранители, и има доволно паркинг, како и тоалети и други објекти.

Ако сакате затскриена лагуни со плажи, кои се многу осамена, патување на север по должината на брегот, колку што селото Cargèse околу дваесет милји далеку. Ајачо патуваат во овој регион нуди голем број на Исфрлувачкиот кои обично се еден-семејни куќи и мали вили.

Исто така, постојат одлични правци нуркање покрај брегот, особено во северниот дел на Ајачо кон Scandola природен резерват и југ низ шармантна крајбрежен град на Propriano, каде што може да се види на највисоката од неколку Џенова кули на островот. Тоа е можно да се искачи по скалите на врвот на благодатниот кула за прекрасен поглед на заливот и крајбрежјето.

туристички информации
Ајачо Туристички одбор
3 Boulevard du Roi Жером Ajaccio, Корзика
Тел: (04) 9551 5303.
Веб-страница: www.visit-corsica.com

шопинг информации
Многу продавници во Ajaccio се стилски и скапи (цените на речиси сите производи се повисоки отколку на копното Франција или Италија) продажба дизајнер француски и италијански бренд имиња. Уметност и занаети вклучуваат локални сликарство, leatherwork, керамика и резба. Производи Груби, главно прехранбени продукти, покажуваат стоки направени (и често се ексклузивни за) на островот. Корзикански сирење и charcuterie се познати.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Ajaccio ферибот

Најдобра гаранција Ajaccio ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ла Meridionale, SNCM или Корзика Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ајачо. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ajaccio ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ajaccio ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ајачо да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ајачо Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ajaccio ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ајачо во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ајачо и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал