Ал Hoceima Ferries

Ал Hoceima Патнички и автомобили Ferries

Ал Hoceima цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Ал Hoceima на Алмерија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Ал Hoceima во реално време и закажете најевтиниот достапни Ал Hoceima автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Ал Hoceima, Алмерија со Trasmediterranea фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ал Hoceima Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Ал Hoceima Фери Билети
со Trasmediterranea за фериботи и да отпатуваат од Ал Hoceima на Алмерија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ал Hoceima патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Ал Hoceima и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Ал Hoceima

Нашиот град се наоѓа помеѓу величествениот Риф Планини во северниот дел на Мароко и Средоземното Море. Името Ал Hoceima доаѓа од шпанскиот збор Alhucemas што значи лаванда.

Нашиот град е многу популарен меѓу двете Мароканци и европски туристи по своите прекрасни плажи и вкусна морска храна. Ал Hoceima е силно Медитеранот и има развиено доволно да се има малку заедничко со населби на земјоделството и племенски пазари на планините наоколу.

Тоа е мирно место со ниту еден од кавга на Тангер, Фез или Тетуан и кафулињата и улиците се полни со луѓе ќе за сопствен бизнис или задоволство.

Градот е жив, особено во летната сезона и нуди многу можности за забава и рекреација во текот на другите сезони од годината, како и.

Ал Hoceima ферибот пристаниште
историја

Сепак, компресирана големина Ал Hoceima е еден од својата привлечност. До 1950 е тоа се состоеше од само мало рибарско пристаниште во северниот дел на заливот и на раб на бели куќи на врвот на пуста карпи на југ. Шпанскиот почна да се развие Ал Hoceima околу 1925. Општи Sanjurjo слета со своите трупи на плажа на Ал Hoceima во Rif буна и тврди дека на територијата на Шпанија. Тој го нарекол територијата Вила Sanjurjo по себе. Многу локални жители се уште се однесува на градот како "Вила".

На шпанските војници изградени куќи, училишта и болници над плажа, создавање на почетоците на градот. Во 1920s и "30s во градот имало речиси и да нема раст на населението. Неговото име е изменета од Вила Sanjurjo на Вила Alhucemas, а неколку улици над плажа уште биле окупирани од главно шпански војници и нивните семејства. Првата голема беше Флоријан Gómez Aroca.

По Мароко се здоби со независност во 1956, Ал Hoceima развива брзо, и Мароко Владата го смени името од шпанскиот Вила Alhucemas на Ал Hoceima.

Ал Hoceima сега е умерен големина град со проценета популација од 100.000. Тоа е вториот по големина пристаниште во регионот Риф (Nador е најголем). Првите училишта изградени од страна на шпанскиот colonials, (колеџ и едно основно училиште) и еден шпански Католичката црква, се уште постојат и денес.

Playa Quemado, каде Општи Sanjurjo и неговите војници слета во 1925, е најпопуларниот плажа Ал Hoceima е. Тој е дом на луксузни Мохамед V хотелот, кој вклучува тениско игралиште, ресторан, коктел бар и ноќен клуб.

Ал Hoceima град

Во срцето на стариот квартал е "Плас де Риф", кој е затворен со кафе-ресторани и пензиите и на терминалот за приватно-линија автобуси. Поновите дел на градот, со уредни мрежа на булеварите и повремени дланки, зафаќа земјиште наведнам на карпи над плажа во градот.

Познат како Plage Quemado и се наоѓа помеѓу пристаништето и на оригиналниот село, можете да ја видите или на дрвени ридовите зад градот или пенливи синото море тука во речиси секој чекор.

Пливање и одење во планините на маслиново шума ако сакате промени, е една од главните атракции на Ал Hoceima. Ал Hoceima е совршено место да се опуштите и да се далеку од метежот и вревата на градскиот живот. Сè што е многу многу опуштено и луѓето се многу пријателски и добредојде.

Во доцна пролет или септември, кога плажите се тивки, тоа е во близина идилична. Во средината на летото, сепак, да се предупреди дека градот и нејзините плажи се добие прилично џем-спакувани под тежината на Мароко семејства и француски и германски туристи, и соби може да биде тешко да се најде. Тоа е, по сите, убава фигура град, кој не е наменет да се грижиме за истите нивоа на туризмот кој Тангер и Агадир може да добиеш.

Од снежните врвови на Ketama до нашата убава медитерански плажи и донесување од страна на нашите многу паркови и природни зачувува со своите неверојатни биолошката разновидност на флора и фауна, ќе најдете голем број на активности за вас и вашето семејство воодушеви. Затоа ве молиме да дојде и нека ти го покажам малку она што се за.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Ал Hoceima ферибот

Најдобра гаранција Ал Hoceima ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Trasmediterranea патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Ал Hoceima. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ал Hoceima ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ал Hoceima ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ал Hoceima да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Ал Hoceima Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Ал Hoceima, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Ал Hoceima во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот дистрибутивната мрежа онлајн ферибот билети во светот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи со Ал Hoceima и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа , Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал