ALCUDIA Ferries

ALCUDIA Патнички и автомобили Ferries

ALCUDIA цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од ALCUDIA да Barcellona, ​​Ciutadella и Махон.

Споредба на сите достапни ALCUDIA ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни ALCUDIA автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од ALCUDIA, Barcellona, ​​Ciutadella и Махон со Balearia фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

ALCUDIA Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга ALCUDIA Фери Билети
со Balearia за фериботи и да отпатуваат од ALCUDIA да Barcellona, ​​Ciutadella и Махон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани ALCUDIA патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена ALCUDIA и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе ALCUDIA

Се наоѓа на северо-источниот брег на Мајорка ALCUDIA е еден од најпопуларните летувалишта Балеарските со англиското говорно подрачје туристи.

ALCUDIA има милји на Златните Песоци протега ром на пристаништето во ALCUDIA до Плаја де Muro. пристаништето област е релаксирачка преку ден и преку ноќ, а постои и широк избор на барови и ресторани кои нудат локални Mallorquin, како и другите медитерански и европски јадења.

Но, не грижете исто така можете да ја добиете вашата целосна англиски (или шкотски) појадок, печено говедско месо и Јоркшир pud, а секако и едно пивце на горчливо. Областа околу станови Belle Vue е многу популарна со англиското говорно подрачје туристи и таму е домаќин на барови, за да изберете од, многу нудат храна и / или навечер забава. Ова е местото каде што аа голем дел од nightime забава се одвива.

И тоа е во тенките центри како ALCUDIA каде што не е тешко да сфатат зошто оваа sunkissed стигна останува нашиот омилен празник островот.

ALCUDIA ферибот пристаниште
ALCUDIA Историја

Градот ALCUDIA и разгалена области на нејзиниот северен се вистинските места за да уживаат во место (што е спротивно на порта). На ѕидови град и црквата Sant Jaume и Римската урнатините на Сиудад Романа (римски град) ја дадат ALCUDIA својата силна историско наследство.

Римскиот град е значаен археолошки локалитет, кој датира од крајот на вториот век пред нашата ера, точниот датум се ставени во 123BC кога Pollentia (име) е основана од страна на Quinto Цецилио Metelo (по кого прилично uncharming улица е именуван). Pollentia беше се предмет на развој и уништување во прилично иста мерка, а од третиот век имаше долг период на "decadencia", што значи како што звучи на англиски јазик, но исто така се преведува како пад, иако тој се сомнева дека имаше фер степен на декаденција исто така. Денес е можно да се утврди општата форма на градот и неговата улица изглед, како и на форумот и храмови.

Римскиот театар следи некои луѓе, но по основањето на Pollentia, на крајот на првиот век да биде прецизна (или подобро да биде прилично непрецизно). Тоа покажува три елементи кои покажуваат дека навистина бил римски театар, а не грчкиот, како што првично се мислеше, кога беше откриен во раните 1950s; овие елементи се - на "cavea" (терасовиден седење) во полукружна форма, "Оркестар" и дрвени "scaena" (фаза), покрена малку повисока од оркестарот пред него.

Исто така постои и ископувањата датираат од римско време, Portella. Ова беше станбена површина која се чини дека се развиени во првиот век од нашата ера и ѕидот додаде околу третиот век.

Не археолошки локалитет во вредност од името може да се направи без свој музеј, така и на Museo де Monográfico Pollentia е основана во 1987 во она што беше една стара болница.

ALCUDIA град

Далеку од градот се на север, постојат голем број на можности за прошетки или циклус патувања во планинска област, да Coll Baix и на Ермитаж Ла Викторија. Целата оваа област е во остар контраст со развојот на Порто ALCUDIA:
мирен, сценско и показател за "невидена Мајорка".

Со седум милји долга плажа да се јавите свој, ALCUDIA секогаш беше предодреден да биде одмор централен. Додај во кои своите топли води, голем шопинг и семејство пријателски, сообраќајот смири шеталиштето, а вие сте во потрага по малку парче од Балеарските рај.

И толку блиску до величествената Majorcan село, исто така. карпести срцето на островот достигнува својот врв на зголемените Tramuntana планински венец, само надвор од градот - и ова е рај вистински А турист е.

Следете подножјето низ бујна северниот дел на островот, и ќе открие средновековни села каде што, во под-шарени плоштади, локалните занаетчии носат на нивниот секојдневен живот колку што со векови.

Бараат нивната парична казна керамика или разнесени стакло за добро сувенири вредност - или можеби шише двајца одлични вина на островот. Тие биле берење грозје тука уште од доаѓањето на Римјаните, многу време за да се добие тоа право. Но, како и секогаш, семејни одмори на Мајорка секогаш се врати на плажа. И, во ALCUDIA, ќе бидат ограбени за избор, каде својата талкања ќе се земе.

Во текот на денот тесните улици на необичниот средновековниот град ALCUDIA се исполнети со многу еднодневни посетители кои се восхитуваат на наследство се наведени град со римски и мавритански влијанија. Посетителот се добие впечаток на движење во музеј под отворено небо еден камен во затворен архитектура на ALCUDIA.

Особено импресивни се масивни утврдувања некои од векови 13th и се уште преоден. Друга атракција надвор од градот е римски ископувања на градот Pollentia, која е основана во 70 пред нашата ера.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот ALCUDIA

Најдобра гаранција ALCUDIA ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од ALCUDIA. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ALCUDIA ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive ALCUDIA ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. ALCUDIA да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега ALCUDIA Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ALCUDIA ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од ALCUDIA во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да ALCUDIA и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал