Alderney Ferries

Alderney Патнички и автомобили Ferries

Alderney патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Alderney да Guernsey.

Споредба на сите достапни Alderney ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Alderney автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Alderney, Гернзи со Манш lles Експрес фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Alderney Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Alderney Фери Билети
со Манш lles Експрес за фериботи и да отпатуваат од Alderney да Гернзи онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Alderney патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Alderney и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Alderney

Alderney, Зависност кон британската круна, е трет по големина и најсеверниот на Каналските Острови. Тоа е широк само 3 5 километри и километри долга, и како нејзината сестра острови Гернзи и Џерси, има своја влада.

Тоа е рај за секторите за оф-шор финансии и е-трговија. Островот се состои од една парохија, Сент Ана, со население од само 2400 луѓе.
Alderney има истите банкарство, осигурување и инвестиции закони како Guernsey.

Нејзината економија се потпира главно на ограничен туризмот и индустријата за финансии. Е-трговија почна да игра голема улога во приходите на островот и е домаќин на регистарот на име на домен за повеќе од операторите на веб десетина коцкање.

И покрај нејзината блискост со континентална Франција (8 милји), Гернзи (23 милји), Џерси (30 милји) и на Isle of Wight (60 милји), Alderney успеа да ги избегне мејнстрим туризмот.

Далечинскиот управувач, но сепак добро поврзани со директна редовна авионска линкови од Велика Британија, Alderney има свој аеродром и пристаништето.

Alderney ферибот пристаниште
историја

Alderney дели историјата со други Каналските Острови, со што стана еден остров во неолитскиот период, како што водите на каналот се зголеми.
По изборот на независност од Франција и лојалност кон англискиот монарх во неговата улога како Војводата од Нормандија, во 1204, Alderney развива бавно и не беше многу вклучени со остатокот од светот.

Тоа е, сепак, до британската влада одлучи да преземе масивни утврдувања во 19th век и да се создаде стратешки пристаништето за да се спречи напади од Франција. Овие утврдувања биле presciently опишан од страна на Вилијам Еварт Гладстон како "споменик на човечката глупост, бескорисни за нас ... но можеби не е апсолутно бескорисни за можна непријателот, со кого можеме да во одреден период мора да се справи, а кои евентуално можат да бидат во можност за да се извлече некоја добивка во начинот на засолниште и сместување од урнатините. "

Приливот на англиски и ирски работници, плус доста голем британски гарнизон стационирани на островот, доведе до брз anglicization. Пристаништето никогаш не била завршена - останатите breakwater (дизајнирана од страна на Џејмс Вокер) е еден од знаменитости на островот, и повеќе од било кој breakwater во Велика Британија.

Последниот од наследни гувернери, Џон Ле Mesurier, поднесе оставка неговиот патент на круната во 1825 од кога авторитетот ќе се врши од страна на државите од Alderney (како што е изменета од страна на Уставниот населбата 1948).

Островот е окупирана од страна на германските сили за време на Втората светска војна. Пред нацистичка Германија војници слета во јуни 1940, речиси целиот Alderney населението евакуирани, оставајќи ги само 2% од населението. Германците изградени четири логори на островот. Секој камп беше именуван по еден од Острови и се вклучени Nordeney наоѓа во Saye, Borkum во Platte солена вода, Зилт во близина на стариот телеграфски кула во Ла Foulère и Хелголанд.

Секој камп беше управувана од страна на Тод нацистичката организација и се користат за принудна работа за изградба на бункери, пиштол emplacements, на воздушен напад засолништа, и конкретни утврдувања. Во 1942, кампот Norderney, кои содржат руски и полски воени затвореници, и Зилт камп, држејќи Евреи, беа ставени под контрола на Макс Списокот на СС Haupsturmfuhrer. Во текот 700 од затворениците се вели дека ги загубија своите животи пред кампови беа затворени, а останатите затвореници префрлени во Германија во 1944.

За две години по завршувањето на Втората светска војна, Alderney беше управувана како комунална фарма. Занаетчии биле платени од страна на нивните работодавци, додека другите се платени од страна на локалната власт од добивката од продажбата на земјоделските производи. Останатите профитите се стават настрана, за враќање на британската влада за поправка и обнова на островот.

Што да сторите

разновидна флора и фауна, Alderney е заштитена со Alderney дивиот свет доверба. На островот стана малку на birdwatcher магнет, како и дека е многу популарна со Ramblers и љубителите на живиот свет. Постојат 70 километри на патеки и чекори кои се заинтересирани за одење по карпи, плажи, комонс, па дури и живописен калдрма улиците на Свети Ана.

Ако фенси обидува својата рака во риболов, зошто да не чартер брод за да ве однесе надвор од морето. Во исто време, исто така, може да биде во можност да забележиш некои од старите бродови кои се наоѓаат низ целиот остров. Alderney можат да понудат некои од најдобрите можности за риболов во цела Каналските Острови. Има дури и годишен риболов фестивалот секој октомври, и Alderney има неколку британски и Каналските Острови евиденција.

Други спортови се опфатени премногу - голфери ќе го цениме голф девет дупка. Исто така, постојат многу можности за пловење, пливање, сурфање, ветер сурфање, па дури и нуркање.

Alderney има своја бесцарински продавници, каде што можете да ги собереш алкохолни пијалаци и тутун во зделка цени. Вреди околу шопинг во St Ана, која има многу бутици продавници за продажба на голем број на подароци и прибор. Продавници за сувенири ловци можеби би сакале да ги ловат за совршен Alderney трикотажа и керамика. Не заборавајте да се запре и да ги тестираат некои од вкусни локално направени сладолед.

Повеќето од главните продавници се отворени од 9: 00 5 на: 30 понеделник до сабота, иако тие имаат тенденција да се затвори за ручек и, исто така, во средата попладне. Некои од популарните продавници, исто така, работат во недела за време на сезона. Банките во градот обично се отворени од 9: 30 to1: 00 и 2: 30 3 на: 30.

Храната во Alderney има дефинитивен францускиот вкус на него, и доминира со богата морска храна на островот. Локалните специјалитети е школки. Сепак, повеќето ресторани, исто така, нудат традиционални британски, меѓународни и ориентална опции. Повеќето алкохол е поевтино од Велика Британија. лиценцирање паб часа се флексибилни и пабови имаат тенденција да бидат дете пријателски.

Има посебен ден наречен млеко-О-Панч недела, одржана на првата недела во мај, кога еден локален деликатес на млеко, јајца и рум се нудат бесплатно на сите со секој митарот на островот.

Alderney, исто така, има годишен Морски фестивал во мај. На настанот учествуваат на островот врвни готвачи, ресторани и хотели заедно во обид да се создаде специјални јадења и примери за најдобрите и freshest морска храна.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Alderney

Најдобра гаранција Alderney ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Манш lles патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Експрес Alderney. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Alderney ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Alderney ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Alderney да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Alderney Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Alderney ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Alderney во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Alderney и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал