Александрополис Ferries

Александрополис Патнички и автомобили Ferries

Александрополис цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Александрополис на Самотраки, Lavrio, Агиос Efstrátios, Лимнос, Псара Sigri, Лезбос, Андрос, Сирос, Тинос, Миконос, Хиос, Митилини, Неа Мудања, Солун, Кими, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Волос, Агиос Константинос и Кавала.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Александрополис во реално време и закажете најевтиниот достапни Александрополис автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Александрополис, Самотраки, Lavrio, Агиос Efstrátios, Лимнос, Псара Sigri, Лезбос, Андрос, Сирос, Тинос, Миконос, Хиос, Митилини, Неа Мудања, Солун, Кими, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Волос, Агиос Константинос и Кавала со SAOS Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

>
Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Александрополис ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Александрополис Фери Билети
со SAOS Ferries за фериботи и да отпатуваат од Александрополис на Самотраки, Lavrio, Агиос Efstrátios, Лимнос, Псара Sigri, Лезбос, Андрос, Сирос, Тинос, Миконос, Хиос, Митилини, Неа Мудања, Солун, Кими, Alonnisos, Skopelos, Skiathos, Волос , Агиос Константинос и Кавала онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Александрополис патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Александрополис и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Александрополис

Александропулос е за 14.5 км (9.0 милји) западно од делтата на реката Еврос, 40 километри од границата со Турција, 346 км (215 mi) од Солун на новоизградениот автопат Игнација, а 750 км (470 mi) од Атина.

Околу градот се наоѓаат мали рибарски села како Макри и Dikella на запад, и suburbanm Maistros, Apalos, Antheia, Aristino, Nipsa, Loutra на исток, додека северниот дел на градот се постојано затворање Palagia, Abantas, Aissymi и Kirkas.

сегашниот митрополит популација се проценува на околу 70,000 жители, а нејзината површина опфаќа јужниот дел на префектурата и бега од префектурата Родопи, до делтата Еврос.

Општината има површина од 1,220 km² (468.73 sq mi).

Александрополис ферибот пристаниште
историја

историјата на населбата само оди назад кон 19th век. Долго време се користи како слетува за рибарите од брегот на Самотраки спротивното, селце развиен во областа за време на изградбата на железничката линија што ги поврзува Истанбул во главните градови на Македонија од Kuleliburgaz.

Работата беше дел од напорите за модернизација на Отоманската империја, а беше доделен на инженери од Австро-Унгарија. Населбата наскоро прерасна во рибарското село познат како Dedeagatch.

Александрополис, порано Dedeagatch, се изложени на мрежа систем на широк директно улиците за да им овозможи на брзиот напредок на војници. Во ова се разликува од другите отомански градови на периодот со калдрма улици и глуха вреќички. Тоа е резултат на руската окупација за време на руско-турските војни од-1877 78.

Во градот има различно биле окупирана од Бугарија, Турција и Грција, до неодамна, кога беше решително предаден на Грција по Втората светска војна. Таква комбинација од владетели и неговата непосредна близина со границата на Турција, Бугарија и Грција, како и континенти Европа и Азија, придонесоа за космополитски чувство на градот.

Одличен Музејот на етнографија покрива секој аспект на животот во Тракија. За разлика од нас, ги просветуваше во врска со кариран историјата на регионот, имаше изложбени галерии покривање обичаи и носии, занаети и климата, земјоделство, рибарство, географија, производството на свила, предење, ткаење, вино и мед производство и дури и филмови на производство на локум, таан алва и сладникав турскиот sweetmeats.

Александрополис град

Александрополис е главен град на префектурата Еврос и дом на Медицинскиот факултет на Универзитетот во Тракија Демокрит и наставниците и Градинка педагошката одделенија. Првиот неговите жители, во средината на 19th век, имаше неколку рибари и градот почна да расте кога првата железничка линија беше поставен во 1870 поврзува Солун со Цариград.

Ова обезбедува можност за извоз на производи со остатокот од земјата. страста како префектурата Родопи, префектура Еврос беше инкорпорирана во Грција во мај 1920. На посетата на тогашниот цар Александар бил изговор на кој градот бил преименуван во Александрополис.

Градот е ново со план модем улица и е транспортен центар со едно пристаниште, аеродром и голема железничка станица. Знаменитости во градот се Музејот Црковна со својата основа, Историскиот - фолк музеј, флора и фауна Музејот на Еврос и други.

Десетици хотели се достапни за посетителите, како и големиот камп сајт на туристичката плажа која се протега многу километри. Во текот на летните месеци има многу настани организирани во Игнација парк во неговата отворена театар. Александропулос е почетна точка за посета на внатрешноста на префектурата и на островот Самотраки.

Avantos Свети води во северниот дел на градот. На растојание од истиот 6 10-километри лежи на средновековни замоци од Potamos и Avanta каде што може да се види ѕидови кои датираат од микенскиот, класична и византискиот период. Во околните планини се поклони сајтови на античките Kikones можат да се најдат.

Во тесниот премин кој Солун - поминува железничката пруга Александропулос има многу пештери. Во една од нив е параклисот на Agii Theodori чии ѕидови се обоени со wan слики во два слоја кои датираат од векови 11th и 13th.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Александрополис ферибот

Најдобра гаранција Александрополис ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SAOS Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Александрополис. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Александрополис ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Александрополис ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Александрополис автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Александрополис Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Александрополис ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Александрополис во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Александрополис и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал