Алжир Ferries

Алжир Патнички и автомобили Ferries

Алжир цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Алжир до Аликанте и Марсеј.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Алжир во реално време и закажете најевтиниот достапни Алжир автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Алжир, Аликанте и Марсеј со Algérie Ferries или SNCM фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Алжир Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Алжир Фери Билети
со Algérie Ferries или SNCM за фериботи и да отпатуваат од Алжир до Аликанте и Марсеј онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Алжир патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Алжир и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Алжир

Главен и најголем град Алжир, Во северниот дел на заливот на Алжир, огранок на Средоземното Море. Тоа е наречен "Alger La Blanche" или "Алжир на бело", бидејќи на облеана бело објекти кои може да се види наведнат од морето.

Таа се наоѓа на Средоземното Море, во централниот регион на country.The модерниот дел на градот е изграден на ниво на земјата од страна на морето, во стариот дел, на античкиот град на deys, се искачува на стрмен рид зад модерните градот и е крунисан од страна на Казбах или тврдината, 400 стапки (122 м) над морето. Казбах и двете пристаништа се формира триаголник.

Алжир е главен административен центар на Алжир, а исто така главната пристаниште во земјата, служи и како центар за превозот и главен Медитеранот гориво станица.

Главните индустрии на Алжир се рафинирање на нафта, метални дела, храна и петрохемија. Главните извозни производи од железо, жито, цитрусно овошје, вино, фосфати, масло и зеленчук.

Алжир ферибот пристаниште
историја

Главната зграда на Алжир Казбах е изградена во 1516 на местото на постар објект и служеше како Палата на Deys додека Французите освојување. А патот е намален низ центарот на зградата, џамијата да се претвори во касарната и во салата за сослушување дозволено да падне во пропаст. Денес се уште има некои остатоци и траги од минаре, како и некои мермер лакови и столбови и некои парчиња на сефовите во кои се чуваа богатства на денот.

Големата џамија е најстарата џамија во Алжир. Се вели дека овој објект веќе постоеше во 1018. Позицијата на внатрешниот дел од џамијата е квадратни и е поделена на патеки со столбови кои се споени со мавритански лакови. Новата џамија е во форма на грчки крст и датира од 17th век. Тој е опкружен со голем бел купола и со четирите мали куполи на аглите. Внатрешноста на оваа џамија е многу исти како и дека на Големата џамија.

Алжир беше најуспешен на сите Барбари пиратски бази, особено во 16th век под најзабележителните пират на сите, Kheireddin Барбароса. Тоа исто така беше од најсуштинските на сите француската колонијална центри. И од независноста во 1962, тоа е политички, економски и културен центар на исклучително големи и културно и географски разновидна земја.

Најголемото пристаниште во северозападна Африка и најголемиот град исто така, сега се шири далеку за да се приспособат на една популација која е двојно во 20 години. Алжир доживеа заедно со остатокот на земјата за време на "црно години на 1990s. Од тогаш, тој го видел чуден Сплит во среќата. Вие не треба да се оди далеку во центарот да се видат луѓе виси околу со ништо да се направи.

Сите главни градови имаат без работа и без покрив над главата, но тие внимавате на место во земја која штотуку се исплатеше нејзиниот надворешен долг. Благодарение главно на нафта и гас приходи, никогаш не била толку многу пари во градот - државата е трошење големи суми и постои чувство кај некои поединци кои парите се таму да се направи. Бројот на нови автомобили гушење од главните патишта е знак на растечката личен просперитет.

Алжир град

Во 1992, УНЕСКО призна сајт во Алжир, кој не е само историски и фасцинантен, но кои се уште е дом на илјадници жители, имено Казбах на Алжир. Таа е една од најпосетените и импресивни атракции во Алжир, и е обележје на градот и споменик на своето минато.

Првобитно изградена врз стара Icosium урнатините, Casbash на Алжир е трансформиран во текот на вековите, но многу од старите структури се уште се во постоење. Самата Казбах е навистина уникатен и интересно искуство.

Многу посетители на Казбах на Алжир се премногу задоволни од стотиците тесни улички кои ветер низ Казбах, кои најдобро може да се опише како лавиринт на патишта. Поради својата автентичност, Казбах на Алжир го поздрави многу филмски екипи, се собираат во овој прекрасен атракција да се користи како филмски сет.

Додека истражување на посетителите Казбах ќе бидат во можност да се откријат прекрасен спомене сајтови, како што се џамии, палати изложен на отоманскиот период архитектура и урнатините на старата тврдина.

Традицијата и културата се витален дел на живеење во Казбах, што создава атмосфера што посетителите нема да најдете никаде на друго место во Алжир или во светот за тоа прашање. Тоа е незаборавно атракција која ги комбинира традиција и историја со секојдневниот живот, дозволувајќи им на посетителите да патуваат назад во времето и да откриете неверојатен минато на земјата.

Во Алжир, поголемиот број на интересни знаменитости се во стариот дел од градот познат како Казбах или Медина. Патниците кои не се направи тоа на Алжир се импресионирани со многу пријателски и гостопримливи луѓе. Стариот француски згради, шеталиштето по должината на кејот и на храна, исто така се добие добар рејтинг.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Алжир ферибот

Најдобра гаранција Алжир ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Algérie Ferries или SNCM патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Алжир. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Алжир ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Алжир ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Алжир автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Алжир Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Алжир ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Алжир во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Алжир и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал