Alonissos Ferries

Alonissos Патнички и автомобили Ferries

Alonissos патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Alonissos на Агиос Константинос, Glossa, Skiathos и Волос.

Споредба на сите достапни Alonissos ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Alonissos автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Alonissos, Агиос Константинос, Glossa, Skiathos и Волос со Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Alonissos ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Alonissos Фери Билети
со Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Alonissos на Агиос Константинос, Glossa, Skiathos и Волос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Alonissos патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Alonissos и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Alonissos

Alonissos Грција е една од помалку посети острови празник на синџирот Споради, кој се наоѓа во близина на источниот брег на копното на Грција. За разлика од бучни сосед Скијатос, Alonissos има мирна, soporific атмосфера, со многу од стариот свет грчката празник шарм.

Alonissos островот може да се избега на грд прегратка на пакет турнеја индустрија, но се уште има знаци на промена како што се повеќе посетители да се откријат многу атракции. Хотели и апартмани имаат изникнато во главното пристаниште на Patitiri и ново повторно се појави патишта се направи пристап до Alonissos плажи, многу полесно отколку што некогаш беа.

Околните води се морски парк и, Alonissos може да се пофали некои од најчистите пливаат во Средоземното Море. Постојат брод патувања на неколку од оддалечените острови, иако посета е ограничена со цел да се заштитат загрозените печат живеалишта. Alonissos е фаворит и со независна патници и со посетителите овде на all inclusive Грција празници.

Alonissos ферибот пристаниште
историја

Најоддалечените од групата острови Споради, Alonissos е многу потивко отколку што соседите, Skiathos и Skopelos. Како што не постои аеродром на Alonissos, најлесниот начин да ги добиете тука е страна на летање во Skiathos, а од таму со земање на траект до островот.

порта селото Patitiri со својот мал број на барови и таверни е дом за поголемиот дел од жителите на островот, и, исто така, каде што повеќето од туристите stay.The селото е создаден по земјотресот сериозно оштетена островите потоа главниот град на Palaia Alonissos која се наоѓа на една карпа над Patitiri. Во пристаништето, бродови може да се најде што ќе ве однесе за ден патувања во соседните острови, а на некои од заливите и плажи низ целиот остров.

Palaia Alonissos, што се гледа тука од Patitiri, беше напуштен кога нејзините жители беа принудени да ја напуштат по земјотресот во 1965. Сè уште урнатините на венецијански Кастро XV век, и мала капела со невообичаена риба размери стил покрив. Денес, голем број од куќите биле вратени, и се користат како викендички, па зачувување на многу од градовите оригинални функции.

Votsi, е вториот најпопуларен простор за сместување на туристи на островот, има прифатлива песочна плажа поддржан од карпи, и неколку од вообичаените барови и таверни. Хотели на водата може да биде малку поскапо од просекот, оние кои се на врвот на карпа се малку поевтини и има некои многу добри ставови на заливот подолу. Борова смола се уште се собираат на Alonissos и се користи за да се даде на грчкиот Retsina вино е уникатен вкус. Таа, исто така се вели дека за да се направи сосема разумен мебел лак.

Alonissos град

Долг тесен остров, најсеверниот кои се сервисираат од страна Skiathos аеродром, Alonissos нуди дури и повеќе повлеченост и мир од Skopelos. Тоа е совршен островот за природата-љубовници и оние кои се бараат избор на едноставен грчки остров. Главниот град, Patitiri е есенцијално сонливо пристаништето страна населба со кафулиња и таверни кои се превиди на доаѓања и заминувања на фериботи и рибарски чамци.

Склучувањето на овој природно заштитени пристаништа, оние 1st впечаток се стрмни, камен и глина карпи кои се испреплетени со длабоки зелени борови дрвја обезбедување впечатлива разлика како тие каскада надолу кон јасно смарагд води подолу. Градот зеде името од оригиналниот преси за вино (patatiria) кои ја сочинуваат работната водата во денови кога Alonissos беше значаен за производство на вино островот. денес пристаништето е повеќе функционална од убаво со многу ресторани, трговски и ограничен ноќен живот.

Alonissos плажи даде на посетителот широк спектар да се изберат и неговите води се сметаат за некои од најчистите во целиот Медитеран. Поминат еден ден на пливањето и sunning, а потоа седат на морскиот брег таверна за ручек или пак, да ги преземе за пикник ручек да новооткриен осамена залив.

Приватни моторни брод вработи е особено добар за Alonissos заради заштита од ветер и времето што соседните островот Peristera дава на јужниот брег, кој е полн со изобилство заливите и мали плажи. Новоотворениот Alonissos Нуркање школа дава ретка можност да се истражуваат светот на подморскиот на оваа област која може да се пофали восхит убавина, потопениот град и античките потонати бродови.

Поради својата сложена крајбрежјето на мали пештери и заливите, како и многу карпести островчиња, со текот на времето острови околните Alonissos стана последно засолниште за срамежлив и загрозени видови на печат, Monachus, Monachus или попознат како печат Монк. Во 1992, Националната морска парк е основана во Alonissos и околината познат како "пуст остров".

Додадена корист на паркот беше нејзината заштита на други загрозени видови на кози, птици, влекачи и риби, кои се богати со нивната изобилство и разновидност. Специјални тури се организираат на "пусто острови" област на морска парк, каде што игрива училиштата на делфини се честа појава, но само на среќа, само може да се фати пред очите на ретки малку кожа, која е населена област.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Alonissos ферибот

Најдобра гаранција Alonissos ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Alonissos. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Alonissos ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Alonissos ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Alonissos автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Alonissos Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Alonissos ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Alonissos во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Alonissos и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал