Амстердам Ferries

Амстердам Патнички и автомобили Ferries

Амстердам цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Амстердам до Ijmuiden, Њукасл, Амстердам (Ijmuiden), Harwich, Кука на Холандија, Хул и Ротердам Europoort.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Амстердам во реално време и закажете најевтиниот достапни Амстердам автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Амстердам, Ijmuiden, Њукасл, Амстердам (Ijmuiden), Harwich, Кука на Холандија, Хул и Ротердам Europoort со DFDS Seaways, зид линија или P & O фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Амстердам Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Амстердам Фери Билети
со DFDS Seaways, зид линија или P & O за фериботи и да отпатуваат од Амстердам до Ijmuiden, Њукасл, Амстердам (Ijmuiden), Harwich, Кука на Холандија, Хул и Ротердам Europoort онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Амстердам патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Амстердам и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Амстердам

Холандија е земја се наоѓа во Западна Европа, се граничи со Белгија на југ и Германија на исток. На нивниот север и запад се наоѓа на Северното Море.

Иако Холандија е официјалното име на земјата, луѓето често го нарекуваат Холандија. Покраините Северна Холандија и Јужна Холандија формираат само дел на Холандија.

Иако седиштето на холандската влада е во Хаг, Амстердам е номинален капитал. Тоа е, исто така, најголемиот град во земјата, со население од повеќе од 750,000, и најпосетените, со повеќе од 3,5 милиони странски посетители годишно.

Амстердам е местото каде што модерната архитектура органски развиен меѓу фасадите на историски објекти. Од тоа не е голем град, сите сајтови од интерес се во рамките на прифатливо растојание. Ова е причината зошто Амстердам е толку популарна со љубителите на архитектурата.

Амстердам канал
историја

Првично, регионот која предизвика огромен трговски заедница беше непријатни колаж на езерата, мочуриштата и тресет, на или под нивото на морето, контурите префрли со есента бури и поплави. Најстарите археолошки наоди тука датираат од римско време, кога реката IJ постават по должината на северната граница на Римската империја. Премногу зафатен на друго место, и без сомнение се стави надвор од кашеста услови, Римјаните остави практично нема докази за порамнување.

Изолирани земјоделски заедници скроти мочуришта со ровови и насипи. Помеѓу 1150 1300 и јужниот брег на IJ е dyked од Зудерзее запад на Харлем. Околу 1200, рибарска заедница позната како Aemstelredamme - "браната изградена низ Амстел" - се појави во она што е сега на браната. На 27 1275 октомври, пребројувањето на Холандија поништен патарини за оние кои живееле околу браната Амстел, дозволувајќи им на локалните жители да се помине на брави и мостови на Холандија бесплатно, и градот Амстердам е роден.

Се наоѓа на сливот на реката Амстел, кој го даде името на градот, а една рака на морето наречен IJ, локација Амстердам обезбеди длабоко и безбедно природно пристаниште за меѓународна превозот. Во шеснаесеттиот век градот бил во можност да го фати значителен дел од проширување на трговијата меѓу Холандија и балтичките, кој помогна да се хранат расквасена внатрешноста на градот. Амстердам стана најзначајните на сателитски пристаништа во Антверпен во северниот дел на земји со ниска.

позиција во Амстердам драматично променета во текот на холандската револт. Првично лојални на шпанскиот крал, градот беше блокиран години пред да се одлучи да се приклучат на бунтовниците страна во 1578. Потоа, во 1585, Антверпен е повторно освоен од страна на Шпанците, и во знак на одмазда на бунтовниците отсечени превозот на реката Scheldt. трговец заедница во Антверпен распрскани, со многу конечно решавање во Амстердам. Заедно со локалните трговци тие иницирале извонреден бум.

Амстердам е компактен, веднаш симпатичен град. Тоа е привлечен да се погледне и пријатно да се шетаат, интригантна мешавина на парохискиот и меѓународни; тој исто така има пријатен став кон посетители и уникатно младешки ориентација, обликувана од либерални контра-култура што се одржи во 1960s. Исто така, вклучени се зуи на отворено летни настани и интимноста на своите клубови и барови, а да не зборуваме на холандската објект со јазици: само за сите ви се исполнат во Амстердам ќе бидат во можност да се зборува речиси совршен англиски јазик, на врвот на нивните својот мајчин холандски, и често француски и германски јазик исто така.

изгледот на градот се утврдува од страна на мрежата на канали. Историскиот центар, кој датира од XIII век, е опколена со пет концентрични канали - на Grachtengordel - ископани во XVII век, како дел од планираната експанзија за да се создаде уникатно домот урбана средина. Таа е тука дека трговска класа во градот изградена нивната голема куќи, се карактеризира со висок, благодатно украсени Gables, чија парична казна пропорции се гледа во, сепак, маслинесто-зелена води подолу.

Амстердам град

Амстердам има широк спектар на рекреативни и културни знаменитости кои се движат од фасцинантни стари згради, како Oude Kerk, да необичностите како хаш марихуана музеј.

Музеите се главната туристичка атракција во Амстердам. Секој знае Rijksmuseum, Ван Гог и Stedelijk музеј, но има уште многу, многу повеќе. Амстердам има над педесет музеи, кои привлекуваат голем број милиони посетители секоја година. Прочитајте повеќе за музеите во Амстердам. Следните локалитети и споменици, исто така треба да бидат од интерес и се суштински дел од искуството Амстердам.

Oude Kerk
Оваа стара црква со малку куќи се држат до своите страни, останува мирен небото во срцето на freneric Црвениот округ Светлината. Нејзините објекти, особено готски-ренесансата стил октогонална камбанарија, се користи од страна на морнарите да се добие нивниот лежишта.

браната плоштад
Браната е самиот центар и срцето на Амстердам, иако постојат веројатно поубава знаменитости во градот. Како историски сајт сепак, тоа е фасцинантен и вреди да одвоите време да го цениме. Браната го видел многу историски драми се одвиваат во текот на годините, и беше на пример, рецепцијата за Наполеон и неговите војници за време на 1808 преземањето на градот. Импресивен историја на плоштадот е добро документирана во Историскиот музеј во Амстердам.

Кралската палата (Koninklijk Paleis) која доминира на плоштадот, беше првично се користи како градското собрание, а нејзината класична фасада и парична казна скулптури беа наменети да го прослави на градот Амстердам и неговата влада. За разлика од своите бурна историја, плоштадот сега е мирно место и е дом на стотици гулаби и туристи за одмор уморни нозе.

Бројот на канали доведоа Амстердам за да стане познат како "Венеција на северот". И на тој начин, патување во Амстердам не е комплетен без крстарење брод. Канал турнеја може да биде и фасцинантен и релаксирачка преку ден и волшебно и романтична навечер кога многу од куќите и мостовите се осветлени. четири главни канали на центарот на градот се Prinsengracht, Herengracht, Keizersgracht и Singel. Исто така, постојат голем број помали канали во соседството на Џордан, од кои Brouwersgracht, на Bloemgracht и Leliegracht се особено пријатен.

Rembrandtplein е наредени со барови, ресторани, кафулиња и хотели и според тоа е магнет за туристи. А популарна центар за ноќен живот, исто така, вклучува традиционалните холандски клубови кои играат вистински холандски музика. Во летниот период, на терасите се преполни со луѓе кои уживаат во пијалок и гледање на светот одат од. Во центарот на плоштадот е мала, но пријатна парк, каде можете да се одморите или да им оддаде почит на споменикот на Рембрант. Околу област исто така, ќе се најде на квалитетот ноќни клубови, геј места, угледни трговци со дијаманти и неизбежен натруфен продавници за сувенири.

Црвено светло област
Пиво и партиски атмосфера, секс за продажба и неограничен гледање луѓе. Продавниците се полни со хардкор видеа, списанија и секс играчки. Област на црвено светло е еден вид на сексуално забавен парк и често не се земаат премногу сериозно од страна на орди на турист кој го посетуваат. познатата црвена прозорец светлата на штрајкуваат против чуден, стариот канал куќи па дури и на самовила светла таа линија на мостови во текот на ноќта се со црвена боја. И покрај тоа што е генерално се смета да биде многу безбедна област, се уште треба да се внимава кога се шетаат низ улиците на потивок областа. Постои строга политика "без фотографија".

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Амстердам

Најдобра гаранција Амстердам ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS Seaways, зид линија или P & O патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Амстердам. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Амстердам, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Амстердам ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Амстердам да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентите тим заштита Амстердам Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Амстердам ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Амстердам во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Амстердам, и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал