Анкона Ferries

Анкона Патнички и автомобили Ferries

Анкона патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Анкона до Бар, Драч, Хвар, Игуменица, Патрас, Сплит, Стари Град, Вис, Spalato и Задар.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Анкона во реално време и закажете најевтиниот достапни Анкона автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Анкона, Бар, Драч, Хвар, Игуменица, Патрас, Сплит, Стари Град, Вис, Spalato и Задар со Црна Гора линии , Адриа Ferries, Сината линија, ANEK Супербрз, минојската, Jadrolinija или SNAV фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Анкона бродска
Цените на билетите и Резервации


Книга Анкона Фери Билети
со Црна Гора линии, Адриа Ferries, Сината линија, ANEK Супербрз, минојската, Jadrolinija или SNAV за фериботи и да отпатуваат од Анкона до Бар, Драч, Хвар, Игуменица, Патрас, Сплит, Стари Град, Вис, Spalato и Задар онлајн однапред да уживаат во најевтиниот цена на билетите достапни ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Анкона патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Анкона и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Анкона

Градот се наоѓа 280 км (170 милји) североисточно од Рим, на Јадранското Море, помеѓу падините на две крајности на подутина Црна Conero, Црна Astagno и Црна Guasco.

Ancon е еден од главните пристаништа на Јадранското Море, особено за патнички сообраќај, и е главен економски и демографски центар на регионот. А пристаниште град преку и преку, Италија најголемиот средината на Јадранското ферибот пристаниште се обидува да развие туристичката инфраструктура.

Дали ќе одлучите да го посетите Анкона или да се случи да се поминува преку вашиот начин на друго место се земе еден миг да се доживее на виталноста на пристанишниот град, нејзината античка архитектура, и вкусна кујна.

Ancon е еден од повеќе важни пристаништа на Италија, на терминалот на главната железничка линија преку N Централна Италија, и појдовна точка за многу линии на патнички бродови и фериботи во Хрватска, Албанија и Грција. Тоа е главен град на регионот Марке.

Анкона ферибот пристаниште
историја

Зафатен административна престолнина на Марке и најголемиот град во регионот не може да изгледа очигледно туристички центар. Испрати тоа време, сепак, и може, како нас, се здобијат со вкус за сол и зачин на оваа немирна морско пристаниште. Изграден на два рида кои формираат амфитеатар околу пристаништето, тоа беше решен во 4thC п.н.е. од страна на грчки колонисти од Сиракуза.

Подоцна, Римјаните експлоатираат своите заштитните Енкориџ и во 115 н.е., во времето на царот Трајан, сегашноста пристаништето ѕидови беа собрани; раскошната церемонијални мермер лак стои forlornly на крајот на доковите одбележува неговото достигнување. Во средниот век, силите на германските императори, на Црквата и на Венецијанската Република секој се сигурни дека Анкона никогаш не беше во можност да се воспостави како моќна поморска република. Во 1532 се лизна compliantly во рацете на папските држави каде што остана до обединувањето на Италија.

Ниту беше вид 20thC во овој стар град, лошо бомбардираа во 2nd светска војна, таа повторно се донесе на своите колена од голем земјотрес во 1972.

Најстариот дел на градот се протега на Colle Guasco, на ридот над пристаништето. На својот врв, високо над агитација на модерен град, се наоѓа црквата најдобрите Анкона и најочигледен обележје, средновековната катедрала Сан Ciriaco, префинета мешавина на романескна и готски.

неколку туристички атракции се наоѓа во историскиот центар на градот Анкона се лесна навигација пеш. Градот може да се пофали неколку пешачки калдрмисани улици, кои не само што се затворени за сообраќај, но, исто така, се многу живописен и совршено место за прошетка. Изнајмување велосипеди се исто така достапни и автобуси во градот, кои вообичаено се користат од страна на локалните жители кои секојдневно патуваат до и од работа, се уште еден лесен начин да се добие околу градот.

катедралата

11th век Дуомо Анкона, катедралата на Сан Ciriaco, е најважниот зграда на градот и, исто така, може да се пофали прекрасен поглед на морето. Наметнување на влезот на катедралата, осветена во 1128 и заврши во 1189, се состои од два лава flanking на вратата. Од домот романескна стил на катедралата, во кој сив камен изградена во грчки крст форма, беше вратен во 13th век.

Арх Трајан

На високи 18 метри Арх се високи над посетителите на градот, бидејќи тоа беше подигната од мермер во 114. Изградена од страна на императорот Трајан како влез на врвот на ѕидот на пристаништето, што е позната да биде еден од најважните и добро сочувани римски споменици во регионот. Иако поголемиот дел од оригиналната бронза embellishments биле изгубени со текот на времето Арх Трајан се уште е пред да се овде.

на Lazzaretto

Дизајнирано од Луиџи Vanvitelli на Lazzaretto е изградена во 1732 и се шири во текот на површина од над 20,000 квадратни метри. Петострана облик на зградата првично беше наменета за заштита на воените власти од болест и со текот на вековите, исто така се користи како касарни и воена болница. Во моментов зградата се користи за разни културни експонати во градот.

епископската палата

Ако сте во посета Анкона епископската палата, со своите прекрасни архитектура, е исто така вреди да се посети. Палацо е најпознат од тоа да биде место каде што папата Пие II починал во 1464.

Анкона град

ПРЕСТОЈ И СМЕСТУВАЊЕ

Анкона е многу важно пристаниште и е многу добро поврзан со многу меѓународни дестинации, па таму е постојан прилив на туристи во посета на градот, на својот пат до други места во Италија. Поради големиот број на посетители, постои голем избор на сместување во градот, но тие се резервира брзо. Во текот на врвот сезони изнаоѓање на соба во разумна стапка е до невозможно. Некои од најдобрите хотели во градот се во хотелот Фортуна, Гранд Палас и Albergo Ромите и темпо.

Места за јадење

Поголемиот дел од рестораните во Анкона служи локалната кујна и јадења, кои се единствени во регионот. Да се ​​биде пристаништето на градот значи дека добро морска храна е лесно достапен и дефинитивно вреди да се проба. Исто така, постојат многу добри кафулиња и пекари во градот, каде што посетителите можат да ги тестираат локални десерти и традиционалниот леб и pasteries.

Некои големи ресторани да се обиде ако сте во посета на градот се Giardino Ristorante, Trattoria Alle Tredici Cannele, Mangiare Bere uomo Дона, Ristorante Boccon Дивино и Osteria Brillo.

Шопинг во Анкона

Постојат неколку добри места во Анкона, каде што посетителите можат да магазин за локални производи. Во Анкона на храна пазари се многу шарени и весели и имаат широк спектар на свежо овошје, зеленчук и морска храна за купување.

Една работа Анкона прави добро е прехранбени производи. Има добар квалитет маслиново масло, сирење, леб, колачи и торти достапни во продавниците на храна во текот на градот. Посетителите можат да купат црвени и бели вина од регионот во продавници за вино во Анкона.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Анкона

Најдобра гаранција Анкона ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Црна Гора линии, Адриа Ferries, Сината линија, ANEK Супербрз, минојската, Jadrolinija или SNAV патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Анкона. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Анкона ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Анкона ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Анкона да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Анкона Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Анкона ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Анкона во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи до Анкона и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал