Андрос Ferries

Андрос Патнички и автомобили Ferries

Андрос патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Андрос на Миконос, Рафина, Сирос и Тинос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Андрос во реално време и закажете најевтиниот достапни Андрос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Андрос, Миконос, Рафина, Сирос и Тинос со Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или Anek линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Андрос Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Андрос Фери Билети
со Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или Anek линии за фериботи и да отпатуваат од Андрос на Миконос, Рафина, Сирос и Тинос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Андрос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Андрос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Андрос

Андрос е најсеверниот и вториот по големина остров на Киклади по Наксос. Неговата големина е 374 квадратни километри, со должина од 39.8 километри и ширина од 16.7 километри на неговата најширока точка.

Има околу 110 километри од крајбрежјето. Релјефот е планински, но habited области се релативно ниво. Островот е поделен во пет региони од страна на четири планински маси.

Андрос е остров кој има доволно туризмот да бидат добро организирани, но не толку многу што таа стана премногу комерцијализирана.

А прилично зелен остров за Киклади, Андрос нуди некои навистина убави плажи, китни села и мирна, опуштена атмосфера. Тоа е втор по големина остров меѓу Киклади, и високите планини и длабоки долини направи незаборавен впечаток.

Иако не е остров партија, ноќниот живот тука е сосема различни и оние кои ја сакаат риболов, едрење и нуркањето сигурно ќе се најде нивниот рај.

Андрос Ferries
историја

АНДРОС остров е еден од централните групата Киклади на грчките острови празник. Андрос е голем остров и популарен избор за weekending mainlanders. Андрос има карактер на сите свои - ако малку еден-димензионален, сорта, не е долга одговараат на островот. Андрос Ајленд има еден туристички одморалиште во Batsi и прилично еднообразен капитал Hora. На островот, сепак, има и свои добри поени. Природни извори доведуваат до бујна зелени долини меѓу величествената планински врвови и плажи на островот Андрос може да биде спектакуларен ако далечинскиот управувач.

Андрос има широка мрежа на магаре патишта пресечен на премин на внатрешноста, со што на островот идеална дестинација за туристите. Иако некои од патеки за пешачење може да се choled со грмушки и трње, многу од нив се релативно добро одржувани. Андрос е исто така лесно да се постигне од копното на Грција. Фериботи наслов за Миконос и Наксос напушти Рафина секој ден и Андрос е обично првата порта на повик.

Но, не очекувам многу од вообичаените грчкиот остров стил на островот Андрос. Домородците се строги, едносложен многу и некои од селата може да биде исто толку chummy како Велшки село на влажна среда. Андрос е сосема поинаква од сите други острови Киклади. Со висока и околните своите планини, длабоки, зелена и плодни долини, своите богати вода, висорамнини, терасовиден фарми, стрмни брегови и на многу големи и мали златни песочни плажи, е еден од постојана контрасти и изненадувања.

Својата совршена за нежно шетање, пешачење или возење и во рок од неколку километри околина пејзажот промени драстично. Во еден момент сте во сува, scrubby ветровитите област и следниот во шума од борови, или дрво на костен, авион и дабови дрвја со звукот на вода дрдорење над своите камениот коритото на реката. Можете да се движите од sunbaked песочна плажа со пенливи јасно сино море на морскиот брег во зелена и плодна долина или бујна клисура кој е богат со вегетација и флора.

Четири мали реки крстот на островот од запад кон east.These реки, заедно со планини, се тие убавините на Андрос. За разлика од многу грчки острови се влеваат во текот на годината се придвижуваат од планинските врвови. Arnipotamos реката се влева во заливот на Лефка, на реката Achla која се влева во заливот на Achla, реката Megalos Potamos се влева во Paraporti плажа во Hora и реката Dipotamata влева во заливот на Syneti.

Настрана од овие реки има околу седум потоци кој, исто така, тече континуирано во текот на годината. Ова го прави вкупно единаесет патишта, од кои скоро сите форма мали водни површини на устата, со богата вегетација и извонреден водната флора.

Andros Town

Во главниот град на Андрос, Кора, постои музеј за изградба на бродови на островот преку пати. Исто така, постои археолошки музеј со артефакти од многу периоди во историјата. бунари Sariza се природни бунари каде што можете да пијат вода директно од нив. Голем дел од шишиња вода на Андрос доаѓа од тука. Андрос или Hora, како што се нарекува на локално ниво, е главен град на островот и надвор од било предизвик, најубавиот град.

куќи средината на возраст стил, нео-класични и островот тип оние, покрај тесните улички, музеи и плажи, се главните атракции за секој посетител. Во близина на Hora е Messaria, средновековниот центар на островот, со Taxiarchis Михаил, важна византиска црква изградена во 1158.

Menites е сите зелени село со многу вода, градини и големи авионот дрвја. Stenies ќе ве импресионира, бидејќи тоа е еден од најубавите села на островот има убави куќи. Високо над лежи Apikia, добро познат благодарение на Sariza природни пролет и Pithara, како и, системот на голема природна убавина со езера и водопади.

Во северниот дел од островот ќе се среќаваме со двата главни града, Gavrio и Batsi. Првиот е домаќин на пристаништето, додека и двете имаат главните туристички објекти на островот. Живописни градови со многу таверни и кафе-продавници, може да понуди на посетителот сите видови на услуги и за забава. Понатаму на север ќе најдете многу села, Chartes, Kalivari, Varidi, Amolochos, Витали, Makrotantalo, Агиос Петрос.

Земја села во планинскиот предел, а завршува во Ница изолирани плажи. Се движат повисоко од Batsi посетител ќе се најде Katakilos, Aprovatou, Арни и Ateni на источниот брег. Половина пат до Hora лежи Paleopoli, на античкиот град на Андрос, зелен село изградено на стрмната падина на планината, со многу важни антички наоди, кои може да се види на Археолошкиот музеј.

Плажи
Најпопуларните плажа е веројатно Batsi, но и други места за да се препорача, исто така, Агиос Петрос Fellos, Korthi, Gavrio, Kypri, Лефка, Kaminaki.and заливот на Korthi.

Nighttlife
Ако инсистираме на "клубовите" малку, постојат музика барови во Batsi и Gavrion, барем за време на сезона. Исто така, постојат многу барови, и можете да уживате во двете грчки и странски музика, што и да преферираш. Во Кора таму е исто така на отворено кино: Сите филмови се прикажуваат во нивните оригинални јазици со грчки преводи.

храна
Постојат многу таверни и ресторани на Андрос, а голем број локални специјалитети. Треба да се обидете на локалните колбаси, сонце сушено вино и разни mezedakia - девојче битови. Колачи не треба да се пропушти: Андрос е познат по своите одлични слатки особено оние кои се направени од бадеми познатата "kaltsounia".

Излегува на ферибот во Gavrio ресторанот право "Konaki" на водата нуди одлични грчката кујна. Во Кора ќе се најдат локалните мезе јадења во "Nefeli" наспроти црквата Панагија, во Георгиу Empeirikou улица што води кон Археолошкиот музеј во квадратни Korai и понатаму се сведува на поморски музеј и споменикот на незнајниот морнар.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Андрос

Најдобра гаранција Андрос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos линии, Сина ѕвезда Ferries, Киклади Брз Ferries или Anek линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Андрос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Андрос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Андрос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Андрос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Андрос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Андрос ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Андрос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Андрос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал