Antikythira Ferries

Antikythira Патнички и автомобили Ferries

Antikythira цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Antikythira да Gytheion, Кисамос, Китира и Пиреа.

Споредба на сите достапни Antikythira ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Antikythira автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Antikythira, Gytheion, Кисамос, Китира и Пиреа со LANE Море линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Antikythira ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Antikythira Фери Билети
со LANE Море линии за фериботи и да отпатуваат од Antikythira да Gytheion, Кисамос, Китира и Пиреа онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Antikythira патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Antikythira и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Antikythira

Китира Antikythira островот: Antikythira е многу мал остров кој се наоѓа во југоисточниот дел на Китира и припаѓа на Јонските острови.

Овој мал остров има долга историја, иако денес е во опаѓање. Antikythira има само 110 жители кои живеат постојано на островот и повеќето од нив се постари.

Во летниот период, селото станува поинтересно со туристи или имигранти кои доаѓаат на островот, но сепак оваа бројка не ги надминуваат 300 400 или луѓе. А копнена маса на 20 кв. Км.

Нејзините крајбрежје е 24 км. Овој далечен остров нема плажа. Главен град е Potamos. Тоа не е само во главниот град, нејзиниот само населба. Со Potamos, антички Aigilai има ѕидови кои датираат од 5th век пред нашата ера.

Antikythira ферибот пристаниште
историја

Траги од минојската населби биле пронајдени на островот и, генерално, неговата поврзаност со Крит е силен сите во текот на историјата на Antikythira. Од 300 п.н.е., островот бил постојано под влијание на пиратски напади, кој уништил островот многу пати. Островот е повторно населени во римско време, а во 1204 АД, Венецијанците го презеде Antikythira и изградена мала гарнизон таму да го контролира поморски премин од Запад кон Исток. Островот наскоро стана прибежиште за грчките револуционери од Крит и Пелопонез, кои се борат против Османлиите.

По падот на Венецијанската демократијата во 1797, Antikythira беше оставен без надзор, без влада. Во 1815, тоа е додаден на англиски суверенитет. Во 1864, заедно со другите Јонските острови, Antikythira стана дел од Грција. За време на Втората светска војна, на островот била контролирана прва од страна на Италијанците, а потоа од страна на Германците. По завршувањето на Граѓанската војна во Грција и до 1964, островот доби политички бегалци, главно комунисти. Во 1960s и 1970s, поголемиот дел од неговите жители се преселиле во Австралија и Америка, во потрага по подобар живот, но сепак задржи силни врски со татковината.

Развојот на островот започна во 1980s, каде што е инсталирана електрична енергија на островот биле изградени и вода складови. На крајот на 1990s, пристаништето беше проширена и мал засолниште за рибарски чамци е изграден. Патиштата се поплочени сега и аеродром за хеликоптери служи појават ситуации на жителите.

Antikythira град

Денес, Antikythira заснова својата економија на риболов. Туризам се уште не е развиен и само неколку соби за изнајмување може да се најде. Најважните населба е Potamos, каде што можете да најдете еден полицаец и еден лекар. Сите околу островот, ќе најдете убаво, мали плажи да пливаат, како што Xeropotamos плажа, во близина на кој лежи античкиот утврден град на Кастро и остатоците од храмот на Аполон.

На повеќето познати фестивал на Antikythira е име на денот на Агиос Myronas, август 17th, кој е светец-заштитник на островот. Овој пат Antikythira е на својот врв и многу поклоници доаѓаат. Овој мал остров може да се пристапи со брод од Китира во 2 часа, Gythion во спротивниот брег од Лаконија во 5 часа или Kastelli, Крит во 4 часа.

Овој мал остров е еден телефон, едно училиште со 6 ученици, еден лекар, еден полицаец и еден манастир. Постои Kafenion и Taverna но не пошта или банка. Постојат 10 соби за туристи. Вода и тоалети се ограничени.

Пиење и јадење
Храна е ограничена тука, но на располагање. Ова не е остров за туристи кои бараат ништо, но изолација.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Antikythira ферибот

Најдобра гаранција Antikythira ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна LANE Море линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Antikythira. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Antikythira ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Antikythira ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Antikythira да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Antikythira Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Antikythira ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Antikythira во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Antikythira и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал