Аомори Ferries

Аомори Патнички и автомобили Ferries

Аомори патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Аомори да Hakodate.

Споредба на сите достапни Аомори ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Аомори автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Аомори, Hakodate со Tsugaru Kaikyo Фери фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Аомори Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Аомори Фери Билети
со Tsugaru Kaikyo Фери за фериботи и да отпатуваат од Аомори да Hakodate онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Аомори патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Аомори и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Аомори

најсеверниот град Хоншу е, Аомори, Се наоѓа на дното на Mutsu Bay, заштитени од страна на две канџи на полуостровите Tsugaru и Shimokita.

Тоа е пространа, туку безхарактерен градот, кој ја изгуби голем дел од својата Хокаидо врзани посетителите сега дека возовите се кандидира директно до Hakodate преку Seikan тунел.

Сепак, народот се уште се појави за Nebuta Matsuri Аомори е (AuG-2 7), еден од најголемите во Јапонија и rowdiest фестивали, кој гигант осветлена плови и енергичен танц.

Таа ги зема помалку од еден ден за да се покријат Аомори е главните знаменитости, од кои повеќето привлечен е паркот прикажување nebuta плови.

Аомори Фери пристаниште
историја

Опкружен со вода на три од неговите страни, географија префектурата Аомори е и морето површина изгледа доста комплицирано. На пример, на планинскиот венец Ouu која стои во право во средината на префектурата Аомори дели на два дела. Затоа, климата варира во голема мера во зависност од регионот.

Главните карактеристики на оваа префектура се тешки снег во регионот Tsugaru текот на зимата и Yamase (студени и влажни источните ветрови) кој дува по должината на Тихиот текот на летото.

Аомори доби своето име во текот на периодот Едо кога кланот Hirosaki почна со изградба на пристаниште на местото на сегашниот градот Аомори. Се вели дека тоа име доаѓа од зелена шума (ОИ-мори) во близина Аомори Сити, кој служи како атракција за бродови да влезат во пристаништето.

Покрај тоа, оваа префектура е благословен со природата, како што е убаво и прекрасен. Сосема уникатна, но навистина е точно, планински терен Shirakami составен од девица букова шума остана речиси целосно во својата природна состојба, стана првата локација во Јапонија да бидат назначени како светско културно наследство.

Со плодна земја, Аомори произведува многу различни видови на земјоделски и морски производи, а традиционалните јадења вкоренети во својата богата локалните карактеристики preciously се пренесува од генерација на генерација во руралните области и риболов села.

Областа има многу Jomon период урнатини, најпознатиот меѓу нив се Sannai Maruyama урнатините се наоѓа во југозападниот дел на центарот на градот, каде што остатоците на една голема дрвена зграда беше откопана и revolutionalized јапонски археологија.

Аомори град

Градот беше официјално основана во април 1, 1898. Градот и пристаништето сепак беше решен во 1626, во почетокот на периодот Едо. Неодамна, таа се прошири, апсорбирање на поранешниот град Namioka на Април 1, 2005.

Аомори буквално значи сино (или зелени) шумата. Името е генерално се смета да се однесуваат на една мала шума која постоела во близина на градот, кој се користи од страна на рибарите, како пресвртница. Една поинаква теорија сугерира името може да се добиени од јазикот Ainu.

Аомори Разглед
Аомори Nebuta е познатиот фестивал изведена од август 2 7 до август секоја година. Покрај тоа, голем број на атракции вклучуваат Аомори урнатини, музеи, и планини. Hakkoda Планини се добри локации за војна со топли бањи. Аомори е исто така дом на неколку топли бањи (Onsen), како што Asamushi и Sukayu.

Asupamu
Munakata Shiko Меморијалниот музеј на уметноста
Аомори Сити шумарство музеј
Аомори Префектуралниот фолк музеј
Аомори град Историја и уметностите Музејот народната
Nebuta-не-Сато музеј

Аомори климатските
Снег и студено време карактеризираат зимска клима во Аомори. Градот и околината се познати по обилните снежни врнежи, кои се вели дека е најтешкиот меѓу јапонските градови. На пример, градот забележа максимална снежна покривка од 196 1981 см. Сегашниот рекорд за Сапоро е 164 см, снимен во 1939. На особено тешки снег е предизвикана од неколку ветрови кои се судираат низ градот. Ова го прави пораст на воздухот и кул, што резултира со формирање на облак и врнежи.

Во летниот период, на ладно ветер наречен Yamase често дува од исток, што понекогаш резултира во екстремно студено време и слабите жетви. Покрај тоа, дебели магли често се забележани во планинските области во текот на летото. Поради оваа магла, летови на аеродромот во Аомори често се откажани.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Аомори

Најдобра гаранција Аомори Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tsugaru Kaikyo Фери патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Аомори. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Аомори ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Аомори ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Аомори да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Аомори Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Аомори ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Аомори во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Аомори и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал