Arbatax Ferries

Arbatax Патнички и автомобили Ferries

Arbatax цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Arbatax на Каљари, Civitavecchia, Џенова и Olbia.

Споредба на сите достапни Arbatax ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Arbatax автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Arbatax, Каљари, Civitavecchia, Џенова и Olbia со Tirrenia фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Arbatax Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Arbatax Фери Билети
со Tirrenia за фериботи и да отпатуваат од Arbatax на Каљари, Civitavecchia, Џенова и Olbia онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Arbatax патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Arbatax и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Arbatax

Arbatax е мала пристаништето во регионот Ogliastra. Во центарот на овој мал град се крева во долниот дел на Кејп Bellavista - територија збогатена со зелена боја Медитеранот грмушки и познат по карактеристичните црвени карпи и масите на porphyritic гранит наоѓа во близина на пристаништето.

А вистинска експлозија на бои се одвива во пролетта со контрастот на карпите на синор и гребени, бел песок плажа и на прозрачноста води.

А природни рамка на ова е панорама на околните планини, што е највисока на островот. Покрај пристаништето крева кула од седумнаесеттиот век, додека на правото е prophyry каменолом.

На море, силуета на познатиот porphyritic гребен познат како "црвени карпи" од Arbatax.

Arbatax ферибот пристаниште
историја

Се наоѓа во источниот брег, во северниот дел на подутина на Капо Bellavista, не е далеку од неодамна рекултивираните зона, овој мал град е изграден во близина на крајбрежната кула (XVI век).

Оваа област, како што се гледа од страна на голем број гробови великани ", Domus де Janas и nuraghi, е населен уште од праисторијата. На тупаница го донесе во Пиза раце, а потоа беше освоен од страна на Aragoneses, и конечно инкорпорирани во Quirra округот.

Arbatax, чија хартија фабрики се многу познати во Сардинија, а чија порта, по една Olbia, е подобро опремена во брегот, денес е дел од општината на Tortolì.

Оваа област е многу интересна и за природните и археолошки аспекти. Околината на Tortolì, околу 5 километри далеку од Arbatax, се полни со nuraghi, Domus де Janas и tombe dei Giganti (гробови гиганти ") со која се потврдува присуството на древните цивилизации. На север од Tortolì постои истоимениот езерцето, една од најпознатите богати со риба Сардинија, и многу богати со птици.

Пејзажот тука е особено впечатливи, благодарение на прекрасните карпи во црвени порфир, познат како "Arbatax црвени карпи". Arbatax е терминалот на таканаречената зелена воз, кој поминува низ Gennargentu планини, и од која можете да уживате во прекрасен поглед.

Неколку километри далеку од морето, постои с Бари Sardo, со своите прекрасни плажа, каде што стои голем крајбрежен кула (XVI-XVII век). За 10 километри далеку од Бари Sardo се наоѓа во одморалиштето наречен Марина ди Gairo, додека во близина Jerzu постои група на варовнички Висорамнини име Tacchi ди Jerzu (потпетици Jerzu е).

Најважните празници во градот се главно религиозни, како оние во чест на Свети Луси, мај 29 / 30th, на Света Ана, која се одвива во јули 26th и Сан Салваторе, септември 10th. Во близина на селото Tortolì, јули 2nd, таму е празникот на Стела Марис.

Плажи
Почнувајќи од север, во близина на селото Lotzorài, околу 10 километри далеку од Arbatax, се наоѓа Lotzorài плажа, проследено со убава Santa Maria Navarrese Брег. За 4 километри од Tortolì можете да најдете Orrì плажа, чија песок е многу тенка и чии води се многу плитки; недалеку од тука се наоѓа на прекрасна плажа на е Scoglius Arrubius (црвена карпи), се карактеризира со црвени карпи и камчиња.

Настрана од своите шпански караулата и спектакуларниот положено на поглед од потполност наречен Капо Bellavista, Arbatax има малку во начинот на сериозно разгледување. За тоа ќе треба да ја напушти брег. археолошките богатства Сардинија се нејзините nuraghi - круг гробови, често групирани во селата на мртвите - сведоштво за процут бронзеното доба култура на островот.

Ожалостените ќе седи надвор од овие гробови со денови, своите сеќавања на упокоениот поткрепен со магија печурки. На Лидо ди Orrì пат излезе на модерната изданок Arbatax е Tortolì, да се во право во знак укажува на Parco Archeologico ди Сан Салваторе. Еве, гранит nuraghe познати како tomba dei Giganti - гробот на гигантите - датира од околу BC1500.

Каде да јадете
Иако никогаш не сте далеку од скара риба во Arbatax, навистина одлични ресторани се уште недостасува. Длабоко во модерната подградието, Tortolì, Da Ленин (преку Сан Gemiliano 19; 0039 0782 624422, затворени Сонцето) - Да, револуционерен родители на сопственикот навистина не го нарекуваат Ленин Мура - нуди мени врз основа на freshest на морска храна и локални зеленчук.

Контра-интуитивно, тоа е вистина Сардинија кујна не е во рибен на сите, но се базира на месен традиции на внатрешноста. Тоа е 13-километарски патување на запад од Arbatax на Хамлет на Villanova Strisaili каде Agriturismo (фарма одмор) воспоставување S'Orroali Мана (0039 0782 30067, секогаш отворени, резервации од суштинско значење) служи вкусен печено прасе, дома-излечи шунка, и леб , тестенини и вкусни десерти кои се направени во просториите, вклучувајќи sebadas (пециво исполнет со сирење). Постојат неколку едноставни соби за изнајмување исто така.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Arbatax

Најдобра гаранција Arbatax ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Arbatax. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Arbatax ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Arbatax ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Arbatax да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Arbatax Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Arbatax ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Arbatax во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Arbatax и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал