Argostoli Ferries

Argostoli Патнички и автомобили Ferries

Argostoli патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Argostoli да Killini.

Споредба на сите достапни Argostoli ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Argostoli автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Argostoli, Killini со Јонското Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Argostoli Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Argostoli Фери Билети
со Јонското Ferries за фериботи и да отпатуваат од Argostoli да Killini онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Argostoli патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Argostoli и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Argostoli

Главниот град на Кефалонија, Argostoli е зафатен работен порта посетени од страна на туристички бродови, јахти и товарни бродови штом почетокот на сезоната. Се наоѓа на источниот брег на полуостровот, опкружен со Низ планините, и идеална база од каде ќе се истражуваат на островот.

Престојуваат во Argostoli може да ви даде чувство на живеење во град наместо да се шетам. Постои еден многу атрактивен калдрма Шеталиштето реси со палмови дрвја по должината на пристаништето во Argostoli.

Тука, во раните утрински часови, можете да видите на локалните рибари носат во ловот и во вечерните часови, ова е омилено место за прошетка.

Каде шеталиштето завршува таму е постојана зеленчук на пазарот на локални производи и избор на кафулиња и мали таверни кои се идеални за Узу и некои mezes.

Argostoli ферибот пристаниште
историја

Argostoli е најголем од селата Кефалонија со население од 14.000 жители. Тоа е главен град и главното пристаниште на островот.
Овој мал град е главен град на островот од 1757 и се наоѓа во центарот на јужниот дел на островот.

Argostoli стои на самиот крај на заливот со исто име кој е опкружен со планини и зелени шуми. Венецијанските градби се користи за да се застане на градот, но биле уништени заедно со целиот Argostoli и речиси сите други градови и села на островот од силниот земјотрес од 1953.

Градот е изградена од тогаш, со помош на грчката влада, но за разлика за главниот град Закинтос, не се направени напори за одржување на традиционалната архитектура и локална боја.

Камен мост на 650 метри долга наречен Drapano мост се наоѓа на влезот во главниот град, во својот среден мала пирамида наречена "Colona" (колона) стои, посветен на Шарл де Bosset кој го изградил мост.

Модерен и космополитски град Argostoli е многу зафатен и има многу интересни функции и активности да понуди. Тоа е атрактивна крајбрежниот пат шеталиштето која се качија со палми и убаво поплочени со шарени камчиња од морето. Патот завршува во мал ферибот кејот каде чамци замине за градот Lixouri секој половина час, а кога малку рибарски бродови се приставане.

Argostoli град

На централниот плоштад во градот наречен Plateia Valianou е голем и пријатен плоштад кој се качија со многу ресторани, кафулиња и барови. Во текот на вечерните часови на летото, на плоштадот добива навистина преполн, бидејќи тоа е местото каде што локалните жители се обратите за нивната традиционална вечер прошетка. сепак тоа е многу интересно и пријатно да го набљудуваат Kefalonian начин на живот.

Lithostroto пешачка улица (улица со калдрма) е комерцијален улица на главниот град и е полн со продавници. Таму може да му се восхитуваат на прекрасен храм на Свети Спиридон и интересна Саат кулата на плоштадот Campana.

Во Argostoli може да го посетите на Археолошкиот музеј на Кефалонија во која се сместени интересни археолошки наоди од микенскиот, хеленскиот и римскиот период; збирките содржат парички, мечови, скулптури и керамика од тие различни периоди.

Уште во вредност од-посета на музејот е историјата и фолклорот музеј Korgialenios кој е сместен во приземјето на Библиотеката Korgialenian; се состои во реконституција на Kefalonian куќа традиционалните 19th век и го изложува богата колекција на фотографии на островот.

Импозантната библиотека на главниот град продолжува 50.000 книги и стари ракописи, меѓу кои и некои многу ретки. Во близина на библиотеката е убава театар на Kefalos кој се смета за еден од најдобрите театри во Грција.

Светилникот на Свети Теодор се наоѓа на неколку километри од Argostoli и била изградена од страна на британскиот гувернер на Британија; што е локално познат како "Fanari" (светилникот) и се состои во мал круг зграда со бела дорски столбови. Оваа убава светилникот тоа е еден од трговските марки на Кефалонија.

Сами е најблиску Брегот на главниот град, на само неколку километри од него. Таа е многу популарна и нуди прекрасни плажи, кои се наградени со сино знаме. Во оваа област посетител ќе најдете различни сместување, убаво таверни, барови жив и широк спектар на продавници.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Argostoli

Најдобра гаранција Argostoli ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Јонското Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Argostoli. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Argostoli ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Argostoli ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Argostoli да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Argostoli Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Argostoli ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Argostoli во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Argostoli и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал