Armadale Ferries

Armadale Патнички и автомобили Ferries

Armadale цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Armadale да Mallaig.

Споредба на сите достапни Armadale ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Armadale автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Armadale, Mallaig со Calledonian MacBrayne (Calmac) Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

 

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Armadale Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Armadale Фери Билети
со Calledonian MacBrayne (Calmac) Ferries за фериботи и да отпатуваат од Armadale да Mallaig онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Armadale патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Armadale и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Armadale

Armadale е град во округот на Западна Lothian во централниот дел на Шкотска. Armadale, порано позната како Barbauchlaw, е поранешниот рударски град на кој исто така е познат по своите тули производство. Именувана е по Armadale во Сатерленд, овој имот се во сопственост на Сер Вилијам Honeyman кој подоцна стекнати во земјата на Barbauchlaw.

Во градот има голем број на различни јавни места. Постојат девет јавни барови во градот - Coppies бар, Кори, допрете o "на Brae, на кавалер, Бакс Раководител Таверна, на Хајлендер На Snooker клуб (Krossbar), Регал и Готски, кој предвидува градот часовникот во предниот дел на зградата. Постојат локални продавници како слаткарница Coia е, Coia е риба и чип продавница, Џон Dewar и синови Месо и многу повеќе.

Armadale е задната врата Skye е. Таа е тука дека траектот од Mallaig пристигнува, обезбедување на посетителите со возбудлива алтернатива на Скај мост или Glenelg Фери: и оној што го одржува во живот, романтиката на посетата што неспорно останува остров.

Armadale Фери терминал

Има искушение за оние кои пристигнуваат со ферибот во Armadale едноставно да се вози надвор од бродот и да ги задржи за да навлегуваме, изработка на најголем дел на подобрената патиштата кои го поврзуваат Armadale со остатокот од Skye. Оние кои го прават тоа пропушти голем дел од понудата во овој малку познат агол на островот. За почеток, Armadale не е на крајот на полуостровот стои на. Преземање на вртење в лево, каде што главниот пат од ферибот терминал врти десно за да се паралелни на брегот ве води по должината на една песна патот во селото Ardvasar: а потоа надвор од неа, на патот кон Aird на Sleat, кој нуди некои од највеличествените ставови во Шкотска.

Armadale се расте надвор од ферибот терминал дека првиот фокусиран развој овде. На север од ферибот терминал е Armadale Залив, дом на активни докот of Skye јахти со нивните јахти повелба и boatyard услуги. Својата база на операции е стариот камен столб на северната страна на заливот. Armadale Bay е исто така дом на една значајна плажа на мала плима, повторно со одличен изглед. Во меѓувреме, Armadale пристаништето е дом на кит и делфин Анѓелковиќ патувања Sea.fari е.

За оние потрошите малку време тука, тоа е вреди да се знае за "барака". Оваа мала кафе во близина на што оди кон копното крајот на пристаништето нуди изненадувачки широк спектар на добра храна и пијалок: плус одлични мраз креми. Помалку непосредни потреби се catered за од ragamuffin, облека и подарок продавница на брегот во близина на терминалот, како и од Грнчарство Залив. Во близина се наоѓа Skyelark, продажба на широк спектар на уметноста, занаети и подароци. Skyelark е исто така дом на grumpygeorge фотографија, нудејќи врвен пејзажи печатени на платно. Поминува во близина на раскрсницата со страната на патот кон Ardvasar ќе ги носи заедницата рок бензинска пумпа Armadale, исто така дом на Информативниот центар за такса, како и за прилично мала количина на домување во селото.

Патуваат надвор од самото село и се наоѓате себеси се поминува на левата бела зграда со castellated кула која првично беше изграден како штали за замокот Armadale, а кој сега служи како ресторан и продавница за Доналд центар клан. Доналд центар Кланот е најдобро посетител атракција Skye и се состои од два главни елементи во прилог на старите штали гледа од главниот пат. Armadale замокот градини се 40 акри градини околу урнатините на замокот Armadale. Во рамките на градини е прекрасен музеј на острови, цел изградени во 2002 и големина-за-големина најдобар музеј во Шкотска.

Патот од Armadale доаѓа како вистинско изненадување за оние кои не го посетиле во некое време. извртено една песна патот, кои се користат да се држат до брегот помина, го замени со висок квалитет на двонасочниот пат вграден за првата милја на земјиште рекултивираните од морето.

А милја и половина северо-источно од Armadale е мала населба на Ostaig, во близина на раскрсницата со мали патот кон Tarskavaig. Од 1973 тоа е дом на Sabhal Мор Ostaig "центар на совршеност за развој и унапредување на галски јазик, култура и наследство". Ова беше замисла на Сер Иан Нобл, сопственик на Isloeornsay маса што го покрива поголемиот дел од Sleat Полуостров.

Во доцните 1990s тоа значително се прошири за да се вклучат во новиот кампус во прекрасен локација со поглед на звукот на Sleat. Тековни број на студенти се околу 100 на полно работно време курсеви, за 160 на курсеви за далечинско учење, и до 900 кои се запишуваат на кратки курсеви секоја година.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Armadale

Најдобра гаранција Armadale ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Calledonian MacBrayne (Calmac) Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Armadale. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Armadale ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Armadale ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Armadale да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Armadale Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Armadale ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Armadale во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Armadale и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал