Arrecife Ferries

Arrecife Патнички и автомобили Ferries

Arrecife патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Arrecife СТА Круз де ла Палма, СТА Круз де Тенерифе, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Лас Палмас и Порто Росарио.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Arrecife во реално време и закажете најевтиниот достапни Arrecife автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Arrecife, СТА Круз де ла Палма, СТА Круз де Тенерифе, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Лас Палмас и Порто Росарио со Acciona фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Arrecife Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Arrecife Фери Билети
со Acciona за фериботи и да отпатуваат од Arrecife СТА Круз де ла Палма, СТА Круз де Тенерифе, Кадиз, Лас Палмас де Гран Canaria, Лас Палмас и Порто Росарио онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Arrecife патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Arrecife и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Arrecife

Arrecife е главниот град на Тенерифе од 1852 кога порастот на значењето на пристаниште доведе до замена на поранешниот внатрешноста на главниот град Teguise. Се наоѓа на источниот брег на островот и е дом на половина од населението на Тенерифе е.

Arrecife е дом на околу половина жители на островот, со население од околу 45,000 и може да се пофали шопинг galore, плажи, паркови, шеталишта, ноќен живот и сите придружни урбани метежот и вревата.

Градот бил еднаш, а со оптимизам, го опиша како "Венеција на Атлантикот. Ова flatters да ги измами иако, како што Arrecife нуди малку во однос на класичните колонијална архитектура, не е важно gondoliers или патишта. Всушност во делови, градот се уште е малку надолу во петата.

Arrecife е жив, космополитски град полн со културата и историјата наоѓа малку источно од централниот Lanzarote. Името потекнува од шпанските за гребен и се однесува на вулканските карпи формации кои се наоѓаат надвор од морето и заштита на живописната пристаниште.

Arrecife ферибот пристаниште
историја

Во околината на Сан Gines, Абориџините населението е основана. Под постојан пиратски напади, тврдина беше покренато прашањето дека, откако ќе бидат изгорени, била повторно изградена како Ел Кастиљо де Сан Габриел.

Во 1630, трговецот, Франциско Гарсија Santellas, изградена во скитот во San Gines, сега претворена во парохиската црква на San Gines, каде што може да му се восхитуваат теписи солта што островјаните направени за фестивалот на Ел Корпус.

Arrecife формирана како град од почетоците на вековите 19th, кога главниот град на островот помина од тоа да биде Teguise да Arrecife поради трговија со ла barrilla (кои се користат во производството на сапун) и cochineal (вредни природни оцветител), а неговата рибарска флота. Во 1908, бил изграден првиот комерцијално пристаниште.

Своите фестивали се најважните, како тие се најстарите - Сан Ginés во август вклучува популарна музика, пловење натпревари

Piratical минатото
Со векови, Arrecife (или Puerto de Arrecife како што беше првично познат) беше главната порта портал на островот, поради неговата близина до античкиот град Teguise и неговата природна длабоко пристаниште вода во Лос Marmoles - сега е дом на ферибот и сад порти на градот .

Низ вековите 17th и 18th пристаништата на Канарските Острови во целина и Lanzarote особено беа погодени од пиратски напади и Arrecife беше ограбена редовно.

Teguise - античкиот град
Teguise, некои 10km од брегот беше стратегиски подобра позиција да се справи со оваа закана и врши насловот на главниот град на островот за некои 450 години.

Тоа беше само во 1852, како и важноста на поморската трговија се зголеми, дека оваа титула и беше малку неволно предадов Arrecife.

Најголема флота на Канарските Острови
Денес, на пристаништето се сместени најголем рибарска флота на Канарските Острови и наследството на овие пиратски напади се уште може да се види во две импресивни замоци што чува стража над природно пристаниште Arrecife е.

Arrecife град

Arrecife е раздвижениот град на ден и ноќ. Својата длабока вода пристаништето во Лос Marmoles, откако единствен домен на рибарска флота, сега е исто така дом на многу зафатен ферибот и контејнер пристаниште. Утврдениот замоци биле изградени во пристаништето за да се заштитат жителите од Постојаните напади од пирати. Ел Кастиљо де Сан Габриел сега се наоѓа на археолошкиот музеј. Да се ​​движи низ риболов пристаништето во текот на ноќта и да се ужива во атмосферата на куќите на старите рибарите кои се осветлени по мракот.

Тесните улички на стариот квартал со своите мали плоштади и тротоарот кафулињата да задржат дел од шармот од минатото дена. Прилично црквата San Gines со својата камбанарија се наоѓа во стариот квартал.

Темната златна плажа, Ел Reducto, полици нежно во морето. Но мора да се запомни дека тоа е Атлантскиот Океан и не може да има силни струи. Пливачите треба да плива паралелно на плажа, а не во морето. Коралниот гребен прилично блиску до брегот привлекува голем број нуркачи.

Сега е многу паметна поплочен и убав шеталиштето долж засенчени места за одмор на плажа нудат и освежување.

Arrecife има одлични трговски објекти и широк спектар на ресторанти за повеќето вкусови.

Lanzarote е место на извонредна природна убавина со крајности на сценографијата. Екскурзија во Националниот парк на Timanfaya со својот огромен вулкански кратери и гола на месечината пејзаж не треба да се пропушти. Друга многу популарна атракција е Лос Verdes пештери со нивните осветлено пештери и подземно езеро.

Arrecife Ноќен живот

Да се ​​биде прилично голем град, Arrecife има вечерна забава за да одговараат на сите. Постојат жив ноќни клубови, барови и дискотеки каде што оние кои сакаат да се забавуваат во текот на ноќта. Исто така, постојат многу тивка ресторани, каде што туристите можат да уживаат во еден оброк и едно шише со вино во интимна атмосфера.

Arrecife Референци

Еден од атракции на купување на Канарските Острови е дека стоката е практично бесплатно на даноците и Arrecife има одличен трговски центар. На главната улица, Кастиљо y Leon, има широк спектар на дизајнер бутици и специјализирани продавници. Парфеми, алкохол, цигари, камери и електронски стока сите се значително поевтини. На пазарот недела во Teguise има стотици тезги и улични забавувачи. Се чини дека повеќето од островот се тренери на стариот град да уживаат скитници на улиците со калдрма во потрага по поволни цени и одмор сувенири.

Arrecife јадење

Постојат голем број на барови, кафулиња на тротоари, и пабови служи широк спектар на храна угостителство за повеќето вкусови. Arrecife е исто така добро обдарени со фини ресторани обезбедување на меѓународна кујна, како и одлична риба ресторани служат традиционалните КАНАРСКА менија.

Кастиљо Сан Габриел
Најмногу лесно видливи од нив е Кастиљо Сан Габриел, кој датира од 1590 и сега е дом на музејот посветен на историјата на Arrecife.

Кастиљо Сан Хозе
На надворешниот раб од Arrecife од Порто Marmoles лежи на Кастиљо Сан Хозе, која првично била изградена за да се одвратат пиратите и намалување на сиромаштијата на островот во пресрет на големите вулкански ерупции на 1730 е. Како резултат на тоа што стана познат на локално ниво како тврдина од глад.

Музеј на современата меѓународна уметност
Иронично, Кастиљо е сеуште полнење на стомакот и денес, како што сега се сместени стилски ресторан, дизајниран од страна на Цезар Manrique, како и на островите мала, но престижниот музеј на меѓународни и современа уметност.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Arrecife ферибот

Најдобра гаранција Arrecife ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Arrecife. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Arrecife ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Arrecife ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Arrecife да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Arrecife Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Arrecife ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Arrecife во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Arrecife и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал