Ashford Евростар возови

Ashford Патнички и автомобили Евростар возови

Ashford цените на патнички воз билет, временски рокови, билет резервации и информации за возови кои патуваат од Ashford во Париз, Брисел и Лил.

Споредба на сите достапни Ashford Еуростар цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Ashford автомобил и патнички Еуростар билети за патување до и од Ashford, Париз, Брисел и Лил со Евростар возови онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Ashford Еуростар Воз
Цените на билетите и Резервации


Книга Ashford Еуростар билети за воз
со Еуростар за возови кои патуваат од Ashford во Париз, Брисел и Лил онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни Еуростар билет.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Ashford патнички или автомобил Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Ashford Еуростар и книга вашиот Еуростар билет безбедно на интернет ве молиме користете реално време Еуростар резервации форма лево. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот Еуростар билет кога пополнувањето на вашиот Еуростар билет резервација.

Повеќе Ashford

Ashford Меѓународната е строго наменски станица посветен исклучиво на Евростар се наоѓа во Кент и е погодна за оние кои живеат во Југоисточна вклучувајќи Сасекс, Есекс, Хемпшир и Сари.

Ashford Меѓународната се сервира од страна на бројни железнички услуги од целиот Кент и Сасекс и таму е поврзување на метрото меѓу mainline станица и Еуростар терминал.

За оние кои патуваат со автомобил има одлични врски преку M20 и M25 и на станицата е околу 10 минути возење од крстосницата 10 надвор од M20. Еуростар терминал има простор за до 2000 автомобили. Паркинг чини £ 1 до 1 час / £ 4.50 до 5 часа / £ 11.50 24 за часови и се плаќа во терминал пред да се врати на вашиот автомобил.

At Ashford може да биде проверка на убави места како Бука суд градини и чај соби, Challock, Кент во Велика Британија. Постојат речиси 900 цркви во градот Ashford кои се мешавина од големи и мали цркви, вклучувајќи катедрали.

Ashford Евростар возови

Вгнездена во срцето на Кент, Ashford е една од најбрзо растечките градови во земјата во Англија. Со времето на патување од Лондон со воз за помалку од 40 минути и градови во Европа неколку часа преку Евростар, Ashford се уште успева да ја задржи својата руралните жалба.

Ashford е во центарот на Кент, и беше еден од првите градови во Кент дека драстично се промени во високо развиен град со современите стандарди. Ashford Меѓународната беше отворена на 28 Февруари 1996 и прв управувана возови од Франција завршува на Ватерло во Лондон. Сега возови прекине во Свети Панкрас Меѓународниот во Лондон. Градот, исто така има аеродром со редовни летови кон Франција.

Евростар возови со голема брзина се протега од Париз (Gare du Nord), Лил (Европа), Кале (Frethun) и Брисел (Zuid-MIDI) гости во Ashford Меѓународната станица. Патниците кои патуваат од Евростар во Велика Британија од Париз (Gare du Nord), Лил (Европа), Кале (Frethun) и Брисел (Zuid-MIDI) станици се подложат проверки Велика Британија пасош / лична карта во Франција / Белгија пред да се качите, отколку по пристигнувањето во Велика Британија. проверка на Велика Британија пасош се одржи по француски / белгиски пасош / лична карта проверки излезот во станиците. Сепак, Велика Британија, царинските проверки се одржи на пристигнувањето во Велика Британија.

Патниците кои патуваат во Франција / Белгија од Ashford Меѓународната одат преку француски проверки пасош / лична карта на станицата пред да се качите на возот, додека селективен царински проверки се одржи на пристигнувањето во Франција / Белгија по истовар.

Ashford Меѓународната исто така, служи на домашните возови од неколку големи Лондон станици (види подолу). Ashford Меѓународната станица беше повторно отворен на 28 Февруари 1996 и прв управувана меѓународни возови заминување од Ватерло во Лондон. Станицата беше првата станица во Англија, на железничката врска каналскиот тунел, дозволувајќи им на возовите да се поврзе директно од Велика Британија во Франција и Белгија преку тунелот под Ла Манш.

Во 2007 нова голема брзина железничка линија беше инсталиран во Ashford Меѓународната нарекува голема брзина 1. Сите меѓународни возови сега се одалечи од Свети Панкрас Меѓународниот железничка станица во Лондон, кој беше отворен во 2007 да ги замени сите услуги што претходно работат од Ватерло во Лондон. Во железничката станица 2009 Ashford Меѓународната понатаму да се подобри домашниот железнички услуги, со лансирањето на првиот британски со голема брзина домашните возови во Свети Панкрас Меѓународниот, Лондон и Ебсфлит International, Кент.

Во 2007 Свети Панкрас Меѓународниот отворени и ги заменува сите услуги што претходно работат од Ватерло во Лондон. Возови работи на секој час директно од Свети Панкрас Меѓународниот преку Ебсфлит меѓународни и Ashford Меѓународната станици, кои работат чести железничка во Брисел, Кале, Париз, Дизниленд во Париз, Moutiers, Авињон, Лил и Bourg St Maurice.

Се смета дека Ashford потекнува од првичната населба основана околу 893AD, која стана доволно големи за да се спомене во Судниот Ден книга, наведени со црквата и две мелници под името "Essetesford" во 1086. Ashford официјално стана пазар град во 1243 и од 1600 се зголеми за да стане важен пазар градот, пред се за добитокот.

 


Најдобрите достапни гаранција цена на билетите Ashford Еуростар

Најдобра гаранција Ashford Еуростар билет за воз цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Еуростар патнички возови цена на билетите до и од Ashford. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Ashford Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Ashford Еуростар билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Ashford да книга автомобил и патнички Еуростар билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите во Ashford Еуростар возови тим за грижа за корисници на ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Ashford Еуростар цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички Еуростар билети до и од Ashford во нашите најниската достапна цена на билетите.

Еуростар Trainto.co.uk е дел од најголемиот светски дистрибутивната мрежа онлајн Еуростар билет обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски Еуростар оператори, вклучувајќи да Ashford и до над 1,200 други Евростар правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал