Авињон Евростар возови

Авињон Патнички и автомобили Евростар возови

Авињон цените на патнички воз билет, временски рокови, билет резервации и информации за Евростар возови кои патуваат од Авињон да Ashford, Кент и Лондон Свети панкреасот.

Споредба на сите достапни цени Авињон Еуростар на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Авињон автомобил и патнички Еуростар билети за патување до и од Авињон, Ashford, Кент и Лондон Свети панкреасот со Еуростар Евростар возови онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Авињон Еуростар
Цените на билетите и Резервации


Книга Авињон Еуростар билети
со Еуростар за Евростар возови кои патуваат од Авињон да Ashford, Кент и Лондон Свети панкреасот онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни Еуростар билет.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Авињон патнички или автомобил Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие билет цена Авињон Еуростар и книга вашиот Еуростар билет безбедно на интернет ве молиме користете реално време Еуростар резервации форма лево. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот Еуростар билет кога пополнувањето на вашиот Еуростар билет резервација.

 

Повеќе Авињон

Авињон е еден од главните градови на Прованса, во јужна Франција. Тоа е главниот град на департманот на Vaucluse, и се наоѓа на бреговите на реката Рона. Авињон е еден од европските градови на културата во 2000.

Hooped од 4.3km на извонредно сочувани камени ѕидини, овој доброто на градот е Belle на топката Прованса е. Пак како папско седиштето на моќта им ја давал Авињон со Министерството за финансии на прекрасен уметност и архитектура, ниту поголеми од масивни средновековна тврдина и папската палата, Палатата на Папеш.

Познат по својот годишен фестивал на изведувачки уметности, овие денови Авињон е исто така анимиран студентски град и идеално место од каде ќе се излезе во околниот регион. Во Франција и пошироко, Авињон е можеби најпознат по својата легендарна мостот Понт St-Bénézet, ака на Pont d'Авињон.

Постојат неделни со голема брзина Еуростар воз услуга меѓу Авињон и Свети Лондон панкреасот и Ashford во Кент.

Авињон железничка станица Еуростар
Авињон Сити

Авињон е познат, како што е градот во кој папи побегна при напуштање на корупцијата на Рим во 14th век. Палатата тие градат, "Le Palais des Папеш," или палатата на папата, е најголемата готска градба во светот. Тоа во голема мера беше испразни во текот на вековите, и нејзините огромни камени соби се полни со малку повеќе од старите фрески, но сепак е импозантна зграда. Самите ѕидини биле изградени да се задржи на чума и освојувачи надвор за време на турбулентните средниот век, кога Авињон и припадна на екипата на папството, а не на француската круна.

почетокот на својата историја е многу постар од папите, сепак. Авињон завзема стратешка локација за неколку причини - тоа е во сливот на двете некогаш моќниот реки: Рона, сè уште е еден од најголемите реки во Франција, а сега во голема мера-dammed Дуранс. И двајцата беа важни патишта за трговија и комуникација, дури и во праисторијата. Покрај тоа, таму е долг остров во реката Рона, кој го направи можно за да се ферибот луѓе и стоки преку, а подоцна и мостот на реката полесно, отколку на други места.

Се проценува дека околу 200,000 луѓе живеат во Авињон, 16,000 на кој живееме "интра-Muros ', или во рамките на ѕидините изградени во 14th век. Градот сега е посеан со градби и споменици почнувајќи од новиот на старите, многу стари и стареат.

историски Авињон

Авињон е постојано населен, бидејќи на возраст камен, кога troglodyte inhabitations биле изградени во пештери во Rocher des Dames, голем outcropping на рок зголемува во текот на бреговите на Рон. Денес, јавен парк со клупи, погледи на околните села, кафуле и игралиште е на врвот на Рошер.

Римјаните имале присуство во Авињон, и покрај тоа што тие ѕидови изградени лежат закопани некаде под модерни улици. Траги на форумот се уште може да се види, ненаметливо лежи во близина на Rue Расин и Rue Saint-Etienne, во западниот дел на градот.

Потоа, во средниот век, градот се зголеми на важен центар на комуникација и трговија. Камениот мост кој се протега на Рона беше еден од само три помеѓу Средоземното Море и Лион. Тоа несомнено беше за стратегиска локација и олеснување на патните дека е избран од страна на папството како дома во рамките на тогашното кралство на Прованса. Присуството на папството направени Авињон во град на голема политичка и економска активност.

стариот градски ѕид, сега се видливи само како име на улица која кружи во самиот центар на градот (менување на имињата на 5 пати во процесот!) е премногу мал и поголем ѕид, уште се видливи и денес, беше неопходно за да ја заштити својата испакнати население. Богатите Cardinals изградена екстравагантни палати познат како livrées и во рок од Авињон и другата страна на реката, во Villeneuve-lès-Avignon.

Градот teemed со активност и градење како архитекти, градежници, уметници се собраа во градот. Во тоа време, во рамките на градските ѕидини имало над 100 цркви и параклиси - од кои повеќето се трансформираат од тогаш во сè, од продавници на кино! Богатството и активност генерирана од страна на присуство на папството се истури во регионот, така што дури и во мали села во близина пофали со богата архитектонско минатото.

 


Најдобрите достапни гаранција цена на билетите Авињон Еуростар

Најдобра гаранција Авињон Еуростар билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Еуростар патнички Евростар возови цена на билетите до и од Авињон. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Авињон Еуростар билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Авињон Еуростар билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Авињон да книга автомобил и патнички Еуростар билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите во Авињон Евростар возови тим за грижа за корисници на ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо цени Авињон Еуростар на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички Еуростар билети до и од Авињон во нашите најниската достапна цена на билетите.

ferryto.com е дел од најголемиот светски дистрибутивната мрежа онлајн Еуростар билет обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски Еуростар оператори, вклучувајќи да Авињон и до над 1,200 други Евростар правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал