Baltiysk Ferries

Baltiysk Патнички и автомобили Ferries

Baltiysk цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Baltiysk да Sassnitz, Висла Bay и Гдањск Залив.

Споредба на сите достапни Baltiysk ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Baltiysk автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Baltiysk, Sassnitz, Висла Bay и Гдањск Залив со DFDS фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Baltiysk Ferry
Цените на билетите и Резервации


Книга Baltiysk Фери Билети
со DFDS за фериботи и да отпатуваат од Baltiysk да Sassnitz, Висла Bay и Гдањск Залив онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Baltiysk патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Baltiysk и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Baltiysk

Baltiysk е руски пристаниште град во Калининградска област. Таа се наоѓа во северниот дел на Висла Плунката, 29 милји од Калининград, на брегот на теснецот на Baltiysk одвојување на Висла Bay од заливот Гдањск.

Baltiysk е најзападната град на Русија. Градот е еден од главните поморска база на Балтичката флота и ферибот пристаниште на пат кон Санкт Петербург. Baltiysk, пред 1945 познат од страна на германските име Pillau. Baltiysk е најзападната град на Русија.

Пруска рибарското село, се појавува на брегот во одреден момент во 13th век, земајќи своето име од Pils, Старата пруска збор за "тврдина". А голема бура создал пловен лагуна во предниот дел на селото, на 10 1510 септември.

Ова потхрануваа растот на Pillau во важна порта на Војводството Прусија. А blockhouse е изграден во 1537, проследено со систем на магацини во 1543 и најраните утврдувања во 1550.

Baltiysk ферибот пристаниште
историја

Во текот на Триесетгодишната војна ", Швеѓаните окупираа пристаништето во последиците од победата над Полско-литванската унија на. Кралот Густав II Адолф слета таму со засилување во мај 1626. По прекинот на огнот на Алтмарк (1629) Швеѓаните задржа Pillau и утврдени надградба на своите утврдувања. Тие се изградени ѕвезда тврдина која останува една од знаменитости на градот.

Во 1635 граѓаните на Pillau плати откуп од 10,000 thalers, при што шведскиот сили предаден на порамнување на електорот на Brandenburg.By крајот на 17th век, градот го прошири значително. Светилникот и камен црквата се изградени. Петар Велики од Русија посети Pillau во три наврати, првиот суштество во 1697, во врска со неговата голема амбасада во Западна Европа. Има статуа на Цар до светилникот. По Pillau беше доделена права Магдебург во 1725, сала градот бил изграден. Ова барок здание, отворен во мај 1745, била уништена на крајот на Втората светска војна.

Руските сили го окупирале градот за време на Седумгодишната војна "и изградена мала православна црква таму. Настанот се празнува од страна на equestrian статуа на кралицата Елизабет (2004). Во јуни 1807 Pillau беше упаднаа Гранд армија на Наполеон. Нема отворени настани се случија во текот на остатокот од 19th век. Евиденција на шкотски "колонија" тука основана во 1815 појави во публикација 1890, иако нивната автентичност е знак прашалник. Светилникот е изграден во висина од 31,38 метри, а целиот тврдината била ажурирана и изградена од страна на Прусите во 1871.

По војната, овој дел од Источна Прусија предадена на Советскиот Сојуз, а германските жители беа протерани. За време на кампањата на Russification, името на градот беше променето во Baltiysk во 1946.

Во 1952, Советскиот власти отворија поморска база на Балтичката флота во Baltiysk. Како резултат на тоа, тој стана затворен град: пристап беше забрането да се странци или оние што без дозвола. За време на Студената војна била доставена од страна на воздухопловната база Baltiysk. Градот, заедно со Калининград, останува еден од само двата целата година, мраз пристаништа по должината на крајбрежјето на Балтичко Море достапни во Русија.

Baltiysk град

Атракции во и околу градот вклучува петострана Pillau Цитаделата, во моментов држи поморски музеј; урнатините на 13th век Lochstadt замокот; Лавиринт на поморски утврдувања 19th век Поморската соборна црква Свети Ѓорѓи (1866) 32 метри експресионист набљудување кула (1932) градење на готски преродба на Музејот на Балтичката флота (1903) и елегантен светилник.

Од тука можете да ја посетите Svetlogorsk, елегантен и атрактивен крајбрежните одморалиште и спа или ќе продолжат на висока дини на Curonian Плунката, плукаат на земјиштето долг околу 100km меѓу реката Nemunas и Калининград.

Тој припаѓа делумно во Русија и делумно во Литванија и одвојува Curonian лагуна од Балтичкото Море. Овде ние ќе се види на втората највисока брег на песочни дини во Европа. Во 2000 оваа област е додаден во листата на УНЕСКО на сајтови на извонредна природна интерес. Во близина има, исто така, килибар рудници.

Официјална валута на Русија е на рубљата, која е поделена на сто kopeks. Тоа е нелегално да се плати во странска валута. Банкомати се многу. Повеќето пронаоѓа претпријатија ќе го прифатат кредитни картички.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Baltiysk ферибот

Најдобра гаранција Baltiysk ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна DFDS патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Baltiysk. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Baltiysk ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Baltiysk ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Baltiysk да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Baltiysk Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Baltiysk ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Baltiysk во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Baltiysk и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал