Барселона Ferries

Барселона Патнички и автомобили Ferries

Барселона цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Барселона да ALCUDIA, Ciutadella, Civitavecchia, Џенова, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Палма, Porto Torres, Сан Антонио и Tanger Мед.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Барселона во реално време и закажете најевтиниот достапни Барселона автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Барселона, ALCUDIA, Ciutadella, Civitavecchia, Џенова, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Палма, Porto Torres, Сан Антонио и Tanger Мед со Balearia, Грималди линии, Гранди Navi, Acciona или Balearia фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Барселона Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Барселона Фери Билети
со Balearia, Грималди линии, Гранди Navi, Acciona или Balearia за фериботи и да отпатуваат од Барселона ALCUDIA, Ciutadella, Civitavecchia, Џенова, Ибица, Ливорно, Mahon, Палма Мајорка, Палма, Porto Torres, Сан Антонио и Tanger Мед онлајн однапред да уживаат во најевтиниот цена на билетите достапни ферибот.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Барселона патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Барселона и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе за Барселона

Барселона, Град, пристаниште, и главен град на Барселона Provincia (провинција) и на Каталонија Comunidad autónoma (автономна заедница), североисточна Шпанија, кој се наоѓа 90 милји (150 км) јужно од границата со Франција.

Тоа е голема медитеранското пристаниште и комерцијален центар на Шпанија и е познат по својата индивидуалност, културен интерес, и физичката убавина.

Барселона стана една од првите туристичка дестинација на Шпанија, знае како да се молам на големо мнозинство, со историја меѓу најстарите во Европа, град, Барселона, кој никогаш не спие и внатрешните полн со шарм да не заборавиме прекрасни плажи во Ла Коста Брава.

На различни уметнички богатства, романескна цркви и големи имиња во современата уметност и архитектура, Дали, Гауди, Миро, Пикасо ...
Барселона сместен помеѓу морето и планините, најде импресивен биланс: една нога во традиционалните работи и со други во авангарда.

Барселона има углед на повеќето космополитски, модерна и авангарда град во Шпанија и тоа го обнови за 1992 Олимписките игри.

Барселона ферибот пристаниште
историја

Постојат два официјални јазици кои се зборуваат во Барселона: каталонски, генерално се зборува во сите Каталонија и Castillian шпански. Градот на Барселона има население од 1.510.000, но оваа бројка спирали на повеќе од 4.000.000 ако се вклучени и оддалечените области.

Главниот град на Каталонија е недвосмислено Медитерански град, не само поради нејзината географска локација, но исто така и над сите, бидејќи на својата историја, традиција и културни влијанија. На документирана историја на градот датира од основањето на римска колонија на свој терен во вториот век п.н.е. Модерни Барселона доживеа спектакуларен раст и економско заживување на почетокот на индустријализацијата во текот на втората половина од 19th век.

На 1888 Светскиот саем стана симбол на капацитетот за напорната работа и меѓународна перспектива проектиран од страна на градот. Култура и уметност цветаше во Барселона и во сите Каталонија, величието постигнува со Каталонскиот модернизам е една од најпознатите патент дисплеи. Барселона, многу повеќе од само еден град, навистина е збирка на мулти-фацетирани и различни градови.

Посетителот запознаени со неговата историја може да биде изненаден дека ваков модерен и претприемнички градот задржува својата историска готски центар речиси непроменети, или од страна на љубопитни контраст помеѓу лавиринт од тесни улички и со решетка-како изгледот на пример, урбанистичко планирање "за проширување "проектот на крајот на 19th век.

Барселона град

Со оглед на тоа масовно расчистување работењето на плажа и во близина на Олимпискиот пристаништето и село преземени за Олимписките игри во 1992, оваа област стана магнет за Barcelonans и посетителите слично. А многу напор оди во одржување на чистотата на песок и море, која се тестира секој ден, и сите плажи имаат блокирал пристапот, спасувачи (во сезона), лежалки и тушеви.

Нова Icaria
Најблиску до Олимписките Марина, и затоа секогаш преполни, оваа широка откос на груба златна песок е одлична за храна посетителите. Постојат три беспрекорен плажа барови, две многу популарен ресторани на шеталиштето зад (Манго и Chiringuito де Moncho) и безброј барови и ресторани во близина на Порт Олимпик само една кратка прошетка далеку.

Bogatell
Оваа плажа е двапати повеќе од должината на соседните Нова Icaria и реси од делот на камен пешачка патека совршен за џогирање, ролери blading и возење велосипед. покрена намалување на шеталиштето одредување на бучава кај сообраќајници и го прави возможно да се речиси веруваме дека вие сте еден милион милји од градот. Не плажа барови, но три големи неформални ресторани на шеталиштето.

Mar Бела
(Метро Ciutadella Вила Olímpica, плус 20 минути пешачење) поделено Bogatell од страна на breakwater домување училиште и да вработат центар за сурфање на ветер, hobie мачки и кајаци, само naturist плажа Барселона е сместена зад еден долг Могилата на шушкава бамбус. Во близина е мирно парк - добро за пикник или сиеста под дрвјата.

Barceloneta
Многу широк и долг и реси од woodendecking по кој лежи серија на американски стил ресторани (пици и Tex-Mex најчесто) плус зафатен Каталонски ресторан Agua. Некаде по неговата должина, на плажа станува Сан Себастијан (Метро: Barceloneta), традиционален и популарни водат со локалното население и, следствено, преполн, бучни и многу весела.

Maremagnum - Споменик на Колом
На крајот на "Ла Рамбла" има на пристаништето. Сега сме на мостот на морето која ги поврзува "Maremagnum" со "Ла Рамбла". На вашиот лево, можете да видите на споменикот на Колумбо. Откривачот на Америка е посочувајќи во погрешна насока, бидејќи тој укажува на исток во Средоземното Море, и Америка е на другата страна на запад.

"Maremagnum" е многу успешна новиот трговски и слободен простор на времето. Можете да најдете тука 12 кина, во IMAX, како и широк спектар на ресторани, барови и дискотеки. Ноќен живот започнува овде околу 11 часот и трае до 6 часот, но ако сте 20 или постари, ова не е место да биде --too многу тинејџери.

Универзал Медитеранеа

Еден impresionant забавен парк во Тарагона, град во близина на Барселона дека можете да отидете во воз во 1 час. Порт Aventura го доби rollercoaster повисоко, побрзо и со поголема loopings во Европа. Тоа е поделено во 5 тематски целини: Кина, Мексико, Полинезија, Средоземна и Далечниот Запад.

На Acuarium на Барселона
Тука е најголем во Европа. Можете да ја видите и фауна и флора Медитеранот, и дел од морската тропски вода. Ќе имаат искуство на за да бидат опфатени со риби, водни цвеќиња и животински безрбетници.

Вие не може да пристигне во Барселона со џет-заостануваат, но вашиот стомак наскоро ќе мисли дека ја има напуштено сите познати временски зони.

Појадок (esmorzar / desayuno) е генерално не-глупости афера, се направени во еден бар на пат кон работа. Ручек (динар / comida) во основа е од 2pm да 4pm и е главен оброк во денот. Не локалните ќе размислат мљацкаат во вечера (Шопар / Cena) пред 9pm. Тоа, рече, иако ресторани имаат тенденција да остане отворен додека 1am или така, повеќето кујни во близина 11.30pm.

Не паничете! Ако вашиот гастричната сокови едноставно не можат да издржат до тогаш, можете лесно да ги пратите одредување бар закуски или брза храна (локални и меѓународни стил) надвор од овие времиња. И, сака да ѕвони секој турист долар е можно, многу ресторани овде се грижиме за Северна Европа цревни навики - иако често плаќаат за тоа со просечни храна и речиси ексклузивно во друштво на други туристи.

Многу барови и кафулиња некои понуди некоја форма на цврста храна. Ова може да се движат од entrepans / bocadillos (исполнети ролни) и ленти / предјадења (бар закуски) во текот на повеќе суштински raciones (во основа поголема верзија на Tapa), како и целосна оброци во menjadors / comedores (седат надолу ресторани) од грбот . Cerveseries / cervezerias (пиво барови), Tavernes / Tabernas (таверни), tasques / tascas (снек барови) и cellers / Bodegas (о) се само некои од видовите на основање во оваа категорија.

За целосен оброк, сте, најверојатно, да се заокружи во ресторанот / Ресторант, но и други имиња ќе се појави надвор во вас. А marisqueria специјализира во морска храна, додека Meson (а "големата маса") може да укаже (но не секогаш!) Поскромен ресторан.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Барселона ферибот

Најдобра гаранција Барселона ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Balearia, Грималди линии, Гранди Navi, Acciona или Balearia патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Барселона. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Барселона ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Барселона ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Барселона автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Барселона Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Барселона, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Барселона во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Барселона и на повеќе од 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал