Бастија Ferries

Бастија Патнички и автомобили Ferries

Бастија цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Бастија во Џенова, Ливорно, Марсеј, Ница, Piombino, Савона и Тулон.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Бастија во реално време и закажете најевтиниот достапни Бастија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Бастија, Џенова, Ливорно, Марсеј, Ница, Piombino, Савона и Тулон со Корзика Ferries, Моби Фери линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Бастија Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Бастија Фери Билети
со Корзика Ferries, Моби Фери линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Бастија во Џенова, Ливорно, Марсеј, Ница, Piombino, Савона и Тулон онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Бастија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Бастија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Бастија

Bastia, Главниот град на одделот Haute-Corse на Франција, на островот Корзика е главната порта и нејзината примарна трговски град.

Кои датираат од римско време, Бастија прошири во рамките на Џенова, кој увоз на вино во копното на Италија. Бил главен град на островот Корзика до 1811, кога Наполеон наредил на главниот град се пресели во своето родно место, Ајачо. Новопечените Порт е создадена во 1862 за сервисирање на зголемување на трговијата со Италија и Франција и стана столб на локалната економија.

Bastia е мала, но шармантен град со средновековни улици и куќи, историски цркви и живописни улици со барови и ресторани. Постои суета дневен пазар во местото du Marche.

Постојат неколку национални и меѓународни ферибот правци од Бастија, да Ajaccio (Корзика), Џенова (Италија), Марсеј, Ница, Ливорно (Италија) и Савона. Тоа е многу зафатен во текот на летото, а тоа е секогаш најдобро да книга рано.

Бастија Марина и ферибот пристаниште

И покрај неговото име, Bastia е најголем град Корзика е италијанизира. Се наоѓа на источната страна од островот, ова волшебно градот, всушност, се соочува земјата која и во регионот на Тоскана влијание. Донесе одлука за многу векови од страна на различни италијански сили, Корзика и денес се уште одржува силна врска со нејзините медитерански соседи и Бастија, особено, и понатаму е исполнет со духот на своето минато италијанскиот владетели. Денес Бастија продолжува да се одрази на некои од најубавите градови ренесансна Италија е во голема мера преку бојата и стилот на својата традиционална облека, кујна и згради.

Скапоцен камен на уметноста и културата, Bastia е светла и енергична град полн со живот и историја. Скриени во шармантната улици и улички на градот се уникатни, но впечатливи симболи на локалната архитектура, вклучувајќи плоштадот Свети Никола, црквата Св Мари, големи и многу важна црквата Св Жан Баптист, убава барокна капела на Свети . Coix, ораторство Св Рош и конечно величествената катедрала романескна, крунисување слава на градот.

Центарот на Бастија, додека опкружен со антички архитектура и цркви, има многу модерен и шик атмосфера. На главната улица, Rue Наполеон, е секогаш жив, денот или ноќта, зуењето со локалното население се опуштаат по работа во многу барови и кафулиња, продавници и живописни стилски ресторани.

Како и поголемиот дел на островот Корзика, Bastia е благословен со многу неверојатен плажи. А одмор жешка точка, овие плажи се бескрајни протега на беспрекорен песочни и топла вода. Во близина на орнитолошкиот резерват, поморските Бастија, исто така, е опкружен со затскриено заливи и заливите и впечатлива глетка.

Историски гледано, Бастија датира од 14th век и првата беше управуван од страна на Република Џенова. Во 1378 Џенова вграден часовник кула, која започна создавањето на градот, како што го знаеме денес. Бастија остана под Италијанците до 18th век, кога француските презеде по Версајскиот договор. И покрај тоа, Бастија останува тесно поврзани италијанската култура кои влијаат врз нас, толку векови и традициите и обичаите го остави зад себе.

стариот четвртина Бастија е Тера Vecchia, со случаен старите улици, барокни цркви и високи камени tenements. Место Свети Никола, шармантна област, отворен до морето, преполни со кафулиња и дрвја, и главниот фокус на градот. двете трговски области се Булевар Паоли и Rue Цезар-Campinchi.

Нову Порт разлика е модерна и ироничен, иако тоа не мора барови и ресторани, како и голем број на пицерии се докажува со силна италијански влијание.

Rue Наполеон е тесна улица со антички продавници и 17th век, капели на Свети Oratoire де Рош и Oratoire de L'Imaculee концепција. Црквата Свети Жан Babtiste изградена во 1636, доминира на плоштадот, и е опкружен со најстариот дел од Бастија, лавиринт од улички, сводест ходници и седум ката и куќи.

Стигам Vieux Port е шармантна, со високи куќи приклонуваат кон морето, марина преполн со чамци и на југ со рок за поддршка на Citadelle. Кеј des маченици има жив барови и кафулиња, со музика во живо и одлични ресторани.

Срцето на старата Бастија е богато Тера Нова, со апартмани и историски објекти вклучувајќи Eglise Ste-Marie изградена во 1458, домување сребрена статуа на Богородица која се спроведува низ градот за време на фестивалот на Успение.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Бастија

Најдобра гаранција Бастија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Корзика Ferries, Моби Фери линии, Ла Meridionale Ferries или SNCM бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Бастија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Бастија ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Бастија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Бастија да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Бастија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Бастија ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Бастија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Бастија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал