Беџаија Ferries

Беџаија Патнички и автомобили Ferries

Беџаија патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Беџаија за Марсеј.

Споредба на сите достапни Беџаија ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Беџаија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Беџаија, Марсеј со Algérie Ferries или SNCM бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Беџаија ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Беџаија Фери Билети
со Algérie Ferries или SNCM бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Беџаија во Марсеј онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Беџаија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Беџаија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Беџаија

Беџаија е град северо-источниот дел на Алжир се наоѓа во Средоземното Море, покрај реката Вади Soummam, во подножјето на планината Gouraya. Тоа, исто така, административен центар на провинцијата Беџаија.

Беџаија се наоѓа далеку од другите алжирски градови, но за среќа има добра железнички врски. Исто така, постои аеродромот и ферибот меѓу Беџаија и францускиот Марсеј. Градот е многу убава. Главниот недостаток е загадувањето на воздухот и водата.

Постои фантастична Стариот град, каде што можете да видите џамија од 16th век и еден шпански тврдина? исто така, од 16th век. Ако го пропуштите чиста вода може да се кон Tichi, што е само 17 км од Bejeia. Може да се најдат таму некои убави и чисти плажи.

Беџаија служи како пазар град за земјоделски регионот на Kabylia, за производство на маслинки, смокви, сливи, масло и вино, во прилог на волна и кожи.

Беџаија ферибот пристаниште
Беџаија туризам

БеџаијаАлжир е едно место дека не треба да пропуштите под никакви околности. Беџаија се наоѓа во состојба на Алжир. Тоа е добро поврзан со сите големи средства за транспорт. Местото е доста населен но навистина ќе уживаат во овој многу шармантна место. Не постои недостаток на туристички атракции во Беџаија. Патување во овие чудесната места каде што ветува прекрасен одмор. Така дојде до шармантна место на Беџаија, Алжир и едноставно да уживате. Следниве се некои од корисни информации за Беџаија.

Беџаија е еден од најубавите градови во светот. Местоположбата на градот, на брегот на морето ја прават една од најпопуларните туристички дестинации во регионот го прави. Поставени помеѓу морето, нос и планина, Беџаија е еден од најпопуларните места меѓу патниците од сите низ целиот свет. Градот има културното наследство на Алжир. Тесен и меандрирањето патеки на Беџаија во Алжир се навистина интересни. Иако на улиците се преполни поголемиот дел од времето, ќе уживаат да бидат меѓу сите луѓе.

Според последниот попис, населението на Беџаија, Алжир е помалку од 200,000 жители. Градот е еден од најпознатите егзотичните места да се трошат вашето одмор. Без разлика дали тоа е романтичен одмор или семејни одмори, својата посета на Беџаија ќе биде подеднакво пријатно. Поради француската колонизација, културата на Градот има огромно влијание на Франција. Манифестацијата на такво влијание е сосема евидентно во различни кулинарски задоволства служи во рестораните во Беџаија, Алжир. Не само на француски деликатеси, различни ресторани во градот служат голем број на локални цени. Со широк асортиман на цените, овие ресторани се вистински рај за гастрономи патуваат во Беџаија.

Главните атракции во Беџаија составени од џамии и остатоци од периоди кога воената одбрана беше крајна нужда. Поставени на брегот на морето, ова алжирскиот град многу сличен на било рибарското село на Медитеранот или кое било друго место. Песочните плажи на градот се другите главниот Беџаија атракции.

Беџаија Историја

Беџаија беше основана од страна долго време на Картагина пред Христа. (1st милениум пред нашата ера). Во 2nd век Римјаните го направи комерцијална и воен центар и ја нарекол Saldae.

За време на раниот среден век беше освоен од Вандалите, но наскоро стана град управуван од страна на Бербери. Берберски династијата на семејството Hammadid Беџаија сака да биде нивниот главен град. Во 13th беше ставена на империјата на Тунис, но само 200 години подоцна тој стана голем и познат пиратски упориште.

Во центарот 15th шпанската нападнат градот и успеа да ја преземат контролата врз него, но можев да имам арома на нивниот успех за долго време, бидејќи во 1555 Османлиите го освоиле градот и тоа остана турскиот дел на империјата за 300 години додека Французите дојде.

На почетокот на 20th век на пристаништето и на целото пристаниште беа модернизирани и 46 години по тој нафтовод Беџаија се претвори во една од главните алжирски пристаништа и најважното пристаниште за транспорт на нафта.

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Беџаија ферибот

Најдобра гаранција Беџаија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Algérie Ferries или SNCM бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Беџаија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Беџаија ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Беџаија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Беџаија да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Беџаија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Беџаија ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Беџаија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Беџаија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал