Белфаст Ferries

Белфаст Патнички и автомобили Ferries

Белфаст цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Белфаст во Ливерпул, Cairnryan и Остров на Човекот.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Белфаст во реално време и закажете најевтиниот достапни Белфаст автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Белфаст, Ливерпул, Cairnryan и Остров на Човекот со Stenaline Ferries или пареа Packet Фери компанијата фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Белфаст Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Белфаст Фери Билети
со Stenaline Ferries или пареа Packet Фери компанијата за фериботи и да отпатуваат од Белфаст во Ливерпул, Cairnryan и Остров на Човекот онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Белфаст патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Белфаст и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Белфаст

Белфаст град, лежи помеѓу планините и на бреговите на Lough Белфаст, главниот град на Северна Ирска е комбинација на парична казна Викторијанска архитектура, еден фасцинантен културно наследство, прекрасната живописна околина.

Во центарот на Белфаст е триумфален Викторија купот на Градското собрание, како фокусна точка на градот и неговите најдобри точка ориентација. Околу Градското собрание е Donegall плоштад, самото срце на градот, како и еден од ретките зелени површини во центарот на Белфаст.

Белфаст лесно може да се пристапи од страна на премин преку море од Шкотска и Англија. Ферибот оператори вклучуваат зид линија, Остров на Човекот пареа Packet и P & O Ирското Море ferries.Frequent пловидбите поминуваат преку Ирското Море поврзете Белфаст во копното Велика Британија.

Белфаст беше прогласен за четвртиот најдобар град во Велика Британија за град пауза во туристички награди Гардијан / Обсервер.

Белфаст Watefront и ферибот пристаниште
Белфаст - Окружниот Водич
Во центарот на Белфаст е триумфален Викторија купот на Градското собрание, како фокусна точка на градот и неговите најдобри точка ориентација. Околу Градското собрание е Donegall плоштад, самото срце на градот, како и еден од ретките зелени површини во центарот на Белфаст.

Окружниот Референци

Во предниот дел на Градското собрание лежи главната шопинг област. Овој дел од центарот на градот е многу компактен и лесно може да се движи пеш. Donegall Место и Кралската авенија стигам од Градското собрание, и шопинг област се протега до Викторија Стрит на исток, кралот Улица на запад и до Северна Стрит во северниот дел. На стакло покриви Castlecourt трговски центар на Кралската авенија во Њујорк, заедно со фонтани и кафулиња, е најголемиот опфатени трговски центар во градот, и постојат голем број на помали арки во околните улици. Најдоброто од овие е кралицата Аркадни, со огромната палета на специјализирани продавници.

записите

Малиот улички кои работат меѓу Ен Стрит и High Street се познати како записи. Скриен тука ќе најдете многу стар салон, како што таверната Вајт, која тврди дека е најстарата паб во Белфаст. Записите adjoin катедралата кварт околу катедралата Свети Ана. Оваа област на главниот град се значителното реновирање, во последните години и сега е дом на голем број на нови станови, кафулиња и барови. Катедралата населба е дизајниран како еквивалент Белфаст да Temple Bar во Даблин, како и развој на овој центар уметност и забава во Белфаст е една од највозбудливите појави на градот го видел во последниве години.

Златен Миле

На југ на Градското собрание е Велики стрит Викторија, која ќе трае до областа на универзитетот и често се нарекува како Златен Миле. Оваа област е дом на најголема концентрација на ресторани, барови и кафулиња во градот. По должината на Златната Миле ќе најдете на Големата опера и прекрасна круна алкохол салон, кој е во сопственост на Националниот труст. Двете раскошно Викторија, тие нудат значително различни форми на забава! Многу ресторани и кафулиња линија Велики стрит Викторија, заедно со Европа Хотелот, кој за многу години на unenvied углед на повеќето бомбардираа хотел во Европа. Како и да е, сега се ослободи од тоа сомнителна разлика и во моментов се прошири во најголемиот хотел во Северна Ирска, симбол на обновената доверба во самиот град.

Окружниот Универзитетот

Златен Миле води кон соседството на Универзитетот на кралицата, карактеризира со плетеницата на пабови, клубови и места за престој. Ова е една од најатрактивните населби во градот: потрае еден час да се шетаат наоколу добро тенденција основа и пријатно црвена цигла Четириаголник на универзитетот. Следна врата се Ботанически градини, кои обезбедуваат мирна, мирен место за пикник; на палма куќа во градините е роднина на големите стаклени градини во Кју и ботаничка градина во Даблин. Ботанически градини се исто така дом на импресивен музеј Алстер (заврши со диносаурус изложби), што, секако, е добро место да се додека се далеку попладне. област Stranmillis селото е околу десет минути пешки: полн со мали продавници, ресторани и кафулиња, тоа е многу пријатно катче за ручек и одлично засолниште од град во град.

Истокот

На исток од Градското собрание е на устието на реката Лејган. Оваа област се гледа раскошна инвестиции во последниве години, и по должината на брегот има многу места за да уживаат во реката. На доковите на Њујорк сала е нова гордост и радост Белфаст. Дури и ако немате време да се земе во концерт, да застане за кафе и да го погледне во прекрасен аудиториум. Понатаму, во Lagan Стражарската овозможува одличен поглед на две големи кранови Давид и Голијат-на бродоградилиштата Харланд и Вулф. Ова е местото каде што може да се добие чувство за индустрија врз основа на која беше основана модерната Белфаст. И да не заборавиме на најновите и најголема прилог на водата хоризонтот на Белфаст, Одисеја арена, кој беше отворен во 2000 и се состои од еден од најголемите светски забавни комплекси.

Западот

Запад Белфаст е местото каде што секташките поделби на градот најмногу се јасно прикажани. Населбите протестанти се јасно демаркирана од Католичката области; на главниот пат низ протестантски област е Shankill патиштата и Католичката еквивалент е водопади патот. Со движи кон мир, Западен Белфаст е во никој случај не одат област, но такт и свест треба да биде во првите редови на било истражување. Посетителите исто така треба да се запамети дека, сепак, постојат веројатно погруб области во своите градови и дека Западен Белфаст, и покрај секташтво, е само уште една градска област се обидува да се подмлади. Ситен криминал е сите, но непозната во Белфаст и во текот на Северна Ирска во текот на долгите години на "проблеми" -А статистиката која вели дека повеќе за културата на провинцијата од која било наслов во весник.

Северна

Пештерата Хил доминира северната позадина на градот, гледајќи надолу на неа, како PJ О'Рурк го опиша, "како некој вид на Caledonian шеќер леб планината". Внимавај за функција, познат како носот на Наполеон, личи како тоа го прави човек легнал со носот насочена нагоре. Се верува дека Џонатан Свифт е инспириран од овој вид во неговиот опис на Гуливер лежи на грб кога за прв пат ќе пристигне во Лилипут. Белфаст замокот прилепува на падините на ридот, но се искачи на врвот за одличен поглед на Белфаст, на околните села, Ирското Море и (на јасна ден) Шкотска.

Надвор од градот - Ко Antrim & Co. надолу

Северно од градот, на импресивен Норман тврдина на замокот Carrickfergus чува устата на Befast Lough. брегот патот на Antrim тече низ некои од најспектакуларните сценографијата Ирска. Патот води до прилично туристичкиот град на Ballycastle. Редовни траекти практикувам патот помеѓу Ballycastle и Rathlin Island, единствениот населен остров во близина на брегот на Северна Ирска. Западно од Ballycastle, јаже мост на Керик-а-Rede привлекува многу љубители на вртоглавица!

На јужниот брег на Белфаст е понежниот, повеќе спокоен, и содржи богатство на атракции. Одморалиште на Падова прави за пријатен ден патување кога shinning на сонцето, и јужно од Бангор лежи на плажите и зелени пејзажи на полуостровот ARDS, дом на многу рибарски села и парична казна морска храна ресторани. Полуостровот засолништа на островот-начичкана водите на Лох Strangford, еден од најважните дивиот свет бегалци во Ирска. Големиот Националниот труст својства на замокот Вард и планината Стјуарт може да се постигне од полуостровот. Исто така во регионот е Downpatrick, местото на Свети Патрик, светецот-заштитник на Ирска одмор.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Белфаст

Најдобра гаранција Белфаст Фери билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries или пареа Packet Фери компанијата патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Белфаст. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Белфаст, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Белфаст ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Белфаст автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Белфаст Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите во Белфаст, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Белфаст во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Белфаст и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал