Берген Ferries

Берген Патнички и автомобили Ferries

Берген патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Берген до Hirtshals.

Споредба на сите достапни Берген ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Берген автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Берген, Hirtshals со Fjordline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Берген Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Берген Фери Билети
со Fjordline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Берген да Hirtshals онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Берген патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Берген и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Берген

Берген е втор по големина град во Норвешка и најпопуларните портал на фјордови на Западна Норвешка. Опкружен со седум ридови и седум фјордови, Берген е убава, шармантна град.

Градот е познат по својата прекрасна природа и нуди одлични можности за пешачење во неговата непосредна околина. Ја негуваше многу од најголемите бендови и уметници Норвешка, градот е исто така познат по својот културен живот и под земја / инди сцена.

Со УНЕСКО за светско наследство-листата Bryggen и зуењето Vägen пристаништето како нејзин централен, Берген се качува на падините со стотици дрво облечени куќи, додека жичарници нудат зачудувачки погледи од горе. Фрли во големи музеи, пријателски локалното население и динамична културниот живот и Берген раскошно наградува онолку време колку што може да го даде. Еден збор на предупредување, сепак: Во летниот период Берген добива малку совладан од страна на посетителите (со 25% зголемување на посетители во последните пет години) и наоѓање сместување може да биде проблем, па секогаш книга напред.

Берген ферибот пристаниште
Берген, историја и туризам

Во текот на вековите 12th и 13th, Берген беше главен град на Норвешка и лесно најважниот град во земјата. До 13th век градот држави на Германија се здружија во трговски лиги, повеќето значително Ханза со центар во Либек. Во својот зенит, лигата имаше над градовите член 150 и беше најмоќните економски субјект на северна Европа; засолнатите пристаништето Bryggen привлече трговците на Ханзата во толкаво мнозинство. Тие ја основаа првата канцеларија овде околу 1360, трансформирање Bryggen во еден од четирите големи седиштето на сојузот во странство, со до 2000 претежно германски жител трговци кои увезуваат жито и се извезуваат сушени риби, меѓу другите производи.

За повеќе од 400 години, Bryggen доминираше тесни-плете заедница на германските трговци кои не им беше дозволено да се меша со, се ожени или имаат семејства со локалните Норвежаните. До 15th век, конкуренцијата од холандски и англиски јазик бродските компании, внатрешните спорови, а особено црната смрт (што збришан 70% од населението во Берген е) обезбедува намалување на Ханзеатската лига, (иако Хамбург, Бремен и Либек се уште се нарекува ханзеатски градови и Хамбург и Бремен задржат град-држава статус).

До почетокот на 17th век Берген сепак било на трговски центар на Скандинавија и Норвешка најнаселен град со 15, 000 луѓе. Во текот на вековите 17th и 18th, многу ханзеатски трговци одлучија да се норвешката националност и се приклучат на локалната заедница. Bryggen продолжи како важен поморски трговски центар до 1899, кога канцеларии Берген Ханза конечно затворена.

Градот е спектакуларен амфитеатар УСС до планинските падини, гледа над морето, ќе се прегрнуваат. Талкаат по должината на рибниот пазар и да се мешаат со масите, како тие одат за нивниот секојдневен живот. Прошетка лежерно да Аквариум да видите риба, пингвини и печатите. Прошетка на должината на Bryggen на старата тврдина на Bergenhus. Хакон Håkonsson некогаш владееле сите Норвешка од тука, со што Берген првиот главен град на земјата. Во 1261 го изгради силни "Håkons сала" за свадба и крунисан неговиот син Магнус Lagabøter е.

Можеби ќе имаат разбирање за старите мајстори како што се IC Дал или повеќе современите како Мунк или Пикасо, можеби сте заинтересирани во архитектурата и историјата, технички вештини или поморски прашања. Старите делови од градот живеат историја и нашите музеи и галерии задржи уметноста и нашите предци наследство жив.

Ханзеатската Bryggen пристан, рибниот пазар композитор Едвард Grieg's дома во Troldhaugen, собирање на Rasmus Meyer's уметноста, Аквариум, Стариот Берген и во крајбрежните пароброд (Hurtigruten), еден од најпознатите туристички атракции во Норвешка, само да споменам неколку.

Традиција, иницијатива и диск има направено Берген Norway's една од најпознатите енергични културни градови. Тоа is not само случајно Norway's најголем културен настан, на Меѓународниот фестивал во Берген, ќе се одржи тука секоја година.

Фјордот капитал има, обезбедат различни активности кои се движат од "високата" култура на жив фудбалски натпревари на стадионот Brann. Имаме професионален балетската трупа, возбудлива џез и блуз милје, репертоарот на театрите и имагинативна revues. Norway's првиот театар, Ден Националната сцена, и Меѓународниот театарски Берген нудиме широк спектар на перформанси, а една од најстарите world's симфониски оркестри, Harmonien, има четврток концерти во town's прекрасен Григ сала.

во Берген ти ќе се најдат само за сè, од чај соби на специјализирани рибни ресторани, од мали барови на дискотеки, барови и ноќни клубови. Постави Bergenser каде што треба да оди и сосема веројатно ќе ви биде во режија на еден од town's класичен hostelries која го привлече клиенти со децении. Повторно, вие само може да и бидат прикажани на начин да се бистри you'd кои инаку никогаш не сте се најде - или лекување на себе си во една од продавниците на town's тесто. Берген има некои од country's најубавите поставки во ресторан и некои од country's најдобрите места за јадење - сите што треба да направите е да изберете во зависност од вашите желби, апетитот и паричник!

Берген отсекогаш бил град на трговци. За нашите гости, тоа значи дека they'll најдете многу примамливо продавници - од мали и специјализирани на големите одделенски продавница. Многу посетители се забележува дека тие се најдат повеќе специјализирани продавници тука отколку во другите норвешкиот градови. Нашите трговски центри крајот на отворањето мерки до многу позитивно на повеќето од другите кога станува збор за претпријатијата и многу да се изберат. Во прилог имаме "супер сабота", каде што повеќето продавници во центарот на градот остане отворен додека 4 часот во првата сабота во месецот. Четврток исто така е голем ден за шопинг центарот на градот, со продавници кои престојуваат отворена до 7 часот во Берген ти ќе секогаш се најде добра зделка!

Кога е неопходно набавки да се направи, продавниците Гледаше во и возбудата на локалниот живот вкуси, портал на фјордови се уште има многу да понуди, неговите седум планини самиот град со неочекувана дупки и мали улички. Берген е град на грнчарот низ. Тука е историја во своите стари куќи, чувство на благосостојба во тесни улички и споменици населби околу насекаде. Поголемиот дел од ова е лесно шетање далечина и тоа е во предност на ова јадро на градот помеѓу фјорд и планински.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Берген

Најдобра гаранција Берген ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Fjordline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Берген. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Берген, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Берген ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Берген да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Берген Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Берген ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Берген во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи во Берген и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал