Berneray Ferries

Berneray Патнички и автомобили Ferries

Berneray цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Berneray да Leverburgh и Харис.

Споредба на сите достапни Berneray ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Berneray автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Berneray, Leverburgh и Харис со Каледонски MacBrayne Ferries (Calmac) фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Berneray Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Berneray Фери Билети
со Каледонски MacBrayne Ferries (Calmac) за фериботи и да отпатуваат од Berneray да Leverburgh и Харис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Berneray патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Berneray и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Berneray

Berneray е остров во надворешниот Хебриди / Западен острови, архипелагот на острови на западниот брег на Шкотска. Надворешниот Хебриди е дел од Шкотска и Велика Британија.

Berneray е поврзан со Острови во јужниот дел (Северна Uist, Benbecula и Јужна Uist) со кратка насип. А ферибот започнува од Berneray да Харис и Луис на север.

Да им даде идеја на далечина и место, тоа трае некои 40 минути да лета тука од Глазгов, најголемиот град во Шкотска. Островите се приближно на половина пат меѓу Лондон и Исланд и се на иста географска ширина како Данска и во јужниот дел на Шведска; Berneray се наоѓа на иста географска ширина како град на Sitka во Алјаска.

Можете да патуваат во Berneray од страна на различни методи, вклучувајќи и комбинации на брод, авион, автомобил или автобус. Постои добра јавниот локален превоз на целата година (шест дена во неделата).

Berneray пристаниште

Berneray некои 2 милји широк и долг 3 милји. Постои еден пат по источната страна од островот, а друг низ центарот и низ machair. Овие и патиштата се приближува Berneray најчесто една песна со повремени донесувањето области. Возењето е лесно, со многу малку сообраќај. Главната пречка се овци кои работат во средината на патот, и повремени премин видра.

Одење или возење на велосипед се популарни начини на добивање на околу. Постои кружен пат низ голем дел од островот, кој е јасно обележани со сино waymarker знаци. Наизменично, популарен прошетка е да го следи брегот околу островот, кој трае околу 5 часа. Повеќето од прошетка е на плажите. Може да има малку мочурлив области на земјата по дожд, па се препорачува водоотпорен обувки. Сепак, не постојат опасни подрачја на земјата; кал е пешаци најголем проблем.

Ридовите на Berneray се релативно мали, секој земајќи околу 15 минути за да одат нагоре од една разумно одговара лице. И покрај нивната висина, погледи од врвот се навистина спектакуларно; на јасна ден, тоа е можно да се види до 30 други острови, вклучувајќи Св Kilda, и многу други плажи.

Нема опасни и отровни животни на Berneray. Sheepdogs режењето може да се пренесе на луѓето, но обично се безопасни. Многу луѓе на Berneray задржи мачки, кои се пријателски расположени.

Кога ќе го посети

Климата во Berneray е релативно благи, со временските услови во голема мера диктиран од Голфската струја. Периоди на сонце може да биде доста обемна. Времето може да се промени одеднаш - во секое време од годината - и тоа е можно да се добие "Четири годишни времиња во еден час". Бидејќи на локацијата, длабок снег и многу студено време се ретки.

Да се ​​биде најсеверниот остров, лето летно време може да биде многу долго, околу крајот на јуни, некои ноќи никогаш не се целосно темни. Во зима има обратно, со многу долги Декемврски ноќи.

Најпрометните месеци во Berneray се јули и август, кога сместување на островот понекогаш може да биде тешко да се најде. Јули е, исто така, кога многу социјални настани, како што се Berneray недела се случи.

Рамо сезона месеци - април до јуни и септември-октомври - често обезбедуваат најдобрите временски услови и сценографијата. Во овој период од годината, често е можно да се шетаат на островот во експлозивен сонце и не гледам некој на плажите. Зима не треба да се отфрли како време за посета. Сместувањето е повеќе лесно достапни, и често може да имаат целиот хостел за себе. Зимски диви животни е различен од летото флора и фауна, како и повеќе променливи временски услови обезбеди инспирација за фотографи и уметници. Сепак, еден голем магнет на зимата, и особено поради географската положба, е тоа што се далеку поголеми шанси да се види поларната светлина.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Berneray

Најдобра гаранција Berneray ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски MacBrayne Ferries (Calmac) патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Berneray. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Berneray ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Berneray ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Berneray да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Berneray Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Berneray ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Berneray во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Berneray и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал