Birkenhead Ferries

Birkenhead Патнички и автомобили Ferries

Birkenhead цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Birkenhead во Белфаст и Порт Даглас во Остров на Човекот.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Birkenhead во реално време и закажете најевтиниот достапни Birkenhead автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Birkenhead, Белфаст и Порт Даглас во Остров на Човекот со Stenaline Ferries или Остров на Човекот пареа Packet Фери компанијата фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Birkenhead Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Birkenhead Фери Билети
со Stenaline Ferries или Остров на Човекот пареа Packet Фери компанијата за фериботи и да отпатуваат од Birkenhead во Белфаст и Порт Даглас во Остров на Човекот онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Birkenhead патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Birkenhead и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Birkenhead

Birkenhead се наоѓа на западниот брег на реката Mersey, познат како Wirral, и има спектакуларен поглед на хоризонтот на Ливерпул од другата страна на реката.

Беше главно земјоделски до воведувањето на пареа-придвижуван Mersey Фери во 1820 по што Birkenhead се зголеми брзо да стана важен бродоградба центар и пристаниште.

ферибот терминал Дванаесет Quays овозможува директна товарни и патнички услуги во Даблин, Република Ирска и Белфаст, Северна Ирска.

На Mersey Фери во Woodside работи на патнички услуги во Ливерпул, како и експерт cruising.During зимските месеци, Остров на Човекот пареа Packet компанијата работи на услугата од Birkenhead Даглас користење на MS Бен-ми-Chree. Поради временските услови, оваа услуга привремено го заменува пат што нормално работи од фазата на Ливерпул слетување користејќи брзо занает.

Birkenhead ферибот пристаниште

Birkenhead беше првиот град во Европа со улица трамвај (отворен во 1860) и посетители се уште може да се вози на Birkenhead трамвај да видите историски атракции во градот.

Музејот Wirral, Кој се наоѓа во убав плоштад Хамилтон, вклучува приказната за познатиот Cammell Laird бродоградилиште.

Херитиџ Трага Birkenhead вклучува станица Транспорт брегот на патот, каде возобновената "џин Скакалец" пареа пумпа може да се види во акција. Овие огромни пумпи се користат за да се задржи водата од Mersey железнички тунел - првиот подводен железнички тунел во Европа.

Други туристички атракции во градот се реновирани Пацифик патот уметност и изложбен центар и Birkenhead Приорат, кои датираат од 1150, најстарата зграда во Мерсисајд. Бенедиктински монаси од априори управувана првиот ферибот преку реката Mersey.

Позицијата на Birkenhead парк беше создадена во 1847 сер Џозеф Paxton (дизајнер на Кристал Палас) и за прв пат јавно финансирани парк во Велика Британија, во текот 2,000 акри шуми, паркови, езера и градини.

Селото Bidston, на северо-западниот дел на Birkenhead, стои во една од највисоките точки на Wirral. Bidston Хил има 100 акри шумски и тревници, со стари куќи crofter е расфрлани околу неговите падини и ветерницата во својата највисока точка. Урбан фарма Tam O'Shanter, во една сламена куќа на работ на Biston Хил, куќи мала збирка на домашните животни.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Birkenhead

Најдобра гаранција Birkenhead ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Stenaline Ferries или Остров на Човекот пареа Packet Фери компанијата патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Birkenhead. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Birkenhead ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Birkenhead ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Birkenhead да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Birkenhead Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Birkenhead ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Birkenhead во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Birkenhead и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал