Бодрум Ferries

Бодрум Патнички и автомобили Ferries

Бодрум патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Бодрум да Кос, Мармарис, Дидим, Datça и Родос.

Споредба на сите достапни Бодрум ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Бодрум автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Бодрум, Кос, Мармарис, Дидим, Datça и Родос со Turklines или Сина ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Бодрум Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Бодрум Фери Билети
со Turklines или Сина ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Бодрум да Кос, Мармарис, Дидим, Datça и Родос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Бодрум патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Бодрум и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Бодрум

Бодрум е град на јужниот дел на егејскиот брег на Турција, популарен кај туристите од целиот свет.

Бодрум претставува повикувачка, шарени луѓе преполни со изненадувања, а понекогаш и смирен wiseacre и лабава мудар човек, понекогаш тоа е само луд, тоа е слободата, љубовта, Бодрум е сонце, море и по сето тоа е историја. Врне различен тука, а исто така на изгрејсонцето различни и поставува сосема поинаква. Ветрот дува различни, морето мириса на друго место. Бодрум е naughtiest, на haughtiest, најмногу инертен, најубавите, повеќето искрен и повеќето искрен дете на природата мајка.

Денес, Бодрум е еден од најважните центри на трговијата, уметност и забава, како што беше од пред многу векови. Овој крајбрежен град во кој традиционално и модерно живот одат заедно рака под рака во одлична хармонија тоа се отвора оружје за оние кои сакаат да се запознаат со неа и да живее тука.

Бодрум Марина и ферибот пристаниште

Бодрум е постигнат од страна на морето од Кос и Родос (Грчки острови). Дневен ферибот услуги од / до Кос и Родос до Бодрум се достапни во текот на летната сезона.

Бодрум е на местото на античкиот град Halikarnassus, на локацијата на познатиот Мавзолејот на Halikarnassus (изградена по 353 п.н.е.) - еден од седумте светски чуда на античкиот свет. За жал, на античкиот споменик била уништена од земјотрес во средниот век - некои од остатоци може да се види во Британскиот музеј во Лондон.

Бодрум е еден фасцинантен место како што има пријатен контраст помеѓу античкиот град - каде што има видлива фрагменти насекаде во градот -И игралиште за богатите Турци и низа на странските посетители. Тоа е еден од центрите на турската туристичка индустрија и е на пазарот градот на Бодрум Полуостров, кој се состои од голем број на градови и села вгнездена на работ на брегот.

До 1960 е градот беше рибарското село што се промени кога голем број турски интелектуалци собрани и пишува за Бодрум. Најзначајните од нив беше Cevat Sekir "Рибарот на Hallikarnassus, Оксфорд образовани Турчин кој го посвети своето време за пишување и садење бројни растенија и дрвја кои продолжуваат до точка на пејзажот на градот. Затоа Бодрум расте како дестинација, а благодарение и да отпатуваат до нејзината топла, но не и влажна клима стана топ дестинација за посетителите кои уживаат во комбинација на античкото минато заедно со сите вообичаени туристички реквизити на.

модерни Бодрум чудно се чини дека има две спротивставени страни на него.

Источната половина од градот има долги тенки, но разумна плажа, која е додадена во последните неколку години, со властите се обидуваат и во голема мера местото во создавање на добра плажа. Зад плажа постават сите барови, ресторани и ноќни клубови во кои се типични за Медитеранот одморалиште градови. Ова значи отворен преден барови, кои не можат да дојдат жив до 10PM кога сите излегува. Како и некои убави плажа преден барови (на пример, кафе del Mar е разумно ладни надвор и атрактивен бар, со атрактивни персонал, така што им помага), има и некои ужасни оние, ако не ви се допаѓа на хард култура на пиење на некои туристи. Таа има некои разумни клубови. Halikarnas се очигледно една, како што е огромен (4000 луѓе). Таа, исто така е главно на отворено и е домаќин на пена партии редовно прилики.

Другата половина од градот се наоѓа на западната страна. Ова главно се врти околу пристаништето и Yacht Club. Овде животот е малку повеќе спокоен со продавници угостителски главно на оние кои ги зголемија своите бродови. Скапи супермаркети со соодветно вино и маслиново масло, како и задолжителниот Helley Хансон да биде во можност да купат вашиот нов јакна. Постојат голем број на убави ресторани, ако барате доволно силно и некои добри облека продавници. Како и сите центри се директно на морето пред зголемува цените. Во текот на вечерните часови има прекрасна атмосфера како на локалното население и туристите се чини дека шеталиштето по должината на морето пред себе.

Постојат голем број културни настани - особено балет фестивал во август, со широк спектар на поп-концерти во замок или во амфитеатарот кој е обновена во последните неколку години, откако бил изграден пред неколку 2,000 години.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Бодрум

Најдобра гаранција Бодрум ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Turklines или Сина ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Бодрум. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Бодрум ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Бодрум ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Бодрум да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Бодрум Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Бодрум ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Бодрум во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Бодрум и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал