Bøjden Ferries

Bøjden Патнички и автомобили Ferries

Bøjden патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Bøjden да Fynshav.

Споредба на сите достапни Bøjden ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Bøjden автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Bøjden, Fynshav со Alstrafikken Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Bøjden ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Bøjden Фери Билети
со Alstrafikken Ferries за фериботи и да отпатуваат од Bøjden да Fynshav онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Bøjden патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Bøjden и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Bøjden

Bøjden е поврзан со островот Als со неколку мал автомобил фериботи кои работат секој час во текот на денот.

Преминувањето трае 45 минути и то е пријатно кратенка ако се упати во Германија од островот Фин.

На ферибот има мала кафетерија одборот каде што може да се купи fastfood и пијалоци во текот на премин и возењето е еден од повеќе сценско ферибот вози во Данска.

Bøjden со векови била важна врска за сообраќај меѓу Funen и на островот Als во Јужна Јутланд. Царински куќа е основана во средниот век на карпа во Kalvøre.

Bøjden Ниту, пак, е лагуна наоѓа на западната страна на полуостровот Хорн земјиште, западно од главниот град на Fåborg на островот Funen.

Bojden ферибот пристаниште

Bøjden е мала дански село кое привлекува туристи, главно, поради мирна семејство пријателски води и многу добри услови за windsurfers. Мало место со неколку знаменитости, но пријатен малку место да поминат неколку дена во текот на летните месеци.

Bøjden има мала пристаништето каде што ќе имаат комбинација на мали комерцијални рибарски бродови и рекреативни чамци.

Обично има некои локалниот живот во пристаништето и има тенденција да биде место каде што луѓето се дружат, кога тие се дружат. Има убав поглед на заливот, таму долу, па тоа е вреди да се прошета таму.

Bøjden ниту пак е еден од најдобрите места во Данска за да се види мигрирање и фиксните птици. Тоа се наоѓа во близина на ферибот и поделени со брана што води кон траект. Областа има места каде што може да се набљудуваат птиците одблизу без да ги вознемирува.

Селото, исто така е домаќин на еден од најактивните клубови трактор во клубот country.It'sa за луѓе кои се страстни за Меси Фергусон трактори и "bøjden Фергусон klub" имаат неколку настани и забави секоја година.Ова е навистина Redneck Данска во многу шармантен начин.

клуб Naturist Naturistforeningen Фин работи кампување сајт Bøjden Naturistcamping во Хорн Næs на Јужна Funen во близина на Fåborg во прекрасна околина. Веб-страницата е мала, пријатна и фамилијарна кампување сајт со капацитет од 35 единици. Види повеќе на www.nf-fyn.dk.

Веб-страницата лежи на вода во архипелагот на Јужна Funen. Плажата е камен плажа, но има одличен дига капење. На плажа не се препорачува за деца и други луѓе, кои не можат да пливаат.

Паркинг на влезот кампување сајт. Адресата е како што следува: Sønder Hjørnevej 16, 5600 Fåborg. Денот на гости (нудисти) се добредојдени, мала надокнада ќе се собираат секој ден. На денот гостите имаат влезот на сајтот, вклучувајќи ги и бања и тоалети.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Bojden

Најдобра гаранција Bøjden ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Alstrafikken Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Bøjden. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Bøjden ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Bøjden ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Bøjden да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Bojden Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Bøjden ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Bøjden во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Bøjden и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал