Bonifacio Ferries

Bonifacio Патнички и автомобили Ferries

Bonifacio цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Бонифацио во Санта Тереза.

Споредба на сите достапни Бонифацио ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Бонифацио автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Бонифацио, Санта Тереза ​​со Моби линија Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Bonifacio Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Бонифацио Фери Билети
со Моби линија Ferries за фериботи и да отпатуваат од Бонифацио во Санта Тереза ​​онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Бонифацио патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Бонифацио и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Bonifacio

Bonifacio е главна атракција во Корзика, привлекувајќи посетители од целиот остров и во странство да се восхитуваат на неговата средновековни куќи несигурна, тетеравејќи се на работ на воведување на варовнички карпи.

Стариот град Bonifacio е, Со лавиринт од тесни улички и историски градби, била изградена од страна на Џенова и е еден фасцинантен место да се шета наоколу. Основана во 828 година од Бонифацио Грофот од Тоскана, тоа е природно пристаниште носи впечатлива resemblence во домот на Laestrygonians наведени во Одисеја на 7th век п.н.е. Хомер.

Bonifacio исто така, може да се пофали зафатен пристаништето исполнет со импресивни јахти и обрабени со шик барови, ресторани и хотели, подобрување на Енергија на овој модерен крајбрежното одморалиште.

Додади во оваа фактот дека Бонифацио е близу до неколку идилични, недопрен корзикански плажи, како и неверојатно убави планини, и ќе имаат речиси совршена, разновидна дестинација за одмор.

Bonifacio ферибот пристаниште
Bonifacio ужива извонредно изолирана локација во најјужниот дел на Корзика, еден тесен полуостров блескави бел варовник создавање на градот сајт за разлика од било кој друг. На многу фотографирани високата ville, лавиринт од тесни улички нападната од страна на високи Џенова tenements, се зголемува беспрекорно од чиста карпи кои биле издлабени и напречно-пругастите од ветрот и брановите, а на што оди кон копното страна длабока пукнатина помеѓу полуостровот и на копното претставува совршен природен пристаништето.

А рај за чамци со векови, тоа е влезот во денешно време шик марина која ги привлекува јахти од целиот Мед. Одвоени од остатокот од островот од страна на откос на густа Макис Бонифацио ги одржува одреден темпераментен одвојување од остатокот од Корзика, и е значително повеќе од италијански француски во атмосферата. градот го задржува ренесансата карактеристики се најде само тука, а нејзините жители имаат свој говор врз основа на лигурскиот, наследство од деновите кога ова беше практично независна Џенова колонија.

Такво место има неизбежни недостатоци: високи цени, огромна толпа во август и комерцијална цинизмот што е атипична Корзика како целина. Сепак, стариот дел на градот се формира една од најпознатите апсење спектакли во Медитеранот, лесно ги надминува сите туристичките frippery што го опкружува, и гарантира барем еден ден патување. Ако планирате да дојде во шпицот на сезоната, обидете се да се добие тука во почетокот на денот пред да пристигне автобусот партии на околу 10am.

Најживописните поглед на Бонифацио е од бродот брод во сафир-сина Буш de Bonifacio (теснецот на Бонифацио). Овој прекрасен 12km тесно канали меѓу најјужната Корзика и италијанскиот остров Сардинија. Од вода, високи, сонце изветвена објекти на тврдината Бонифацио се појавуваат да морфосинтаксата беспрекорно во назабени бел варовник карпи се крева од морето. Во рамките на clifftop тврдината е шармантна лавиринт од улици со посебна средновековна чувствувам.

А чиста 70m подолу, на северната страна, е жив порта Бонифацио, кој прелева со кафе тераси, продавници и - како најпосетуван град Корзика - повеќе од неколку туристи во текот на летото.

Неколку познати сајтови може да се види во градот, вклучувајќи го и 'скалила на кралот на Арагон "сече на камен за да стигнат до стариот дел на градот погоре; Споменикот на мртвите; и мал број на атрактивни цркви меѓу средновековни згради.

Градот е центар за морски врз рекреативни активности sich како пловење и нуркање. Бидете свесни дека успехот на пловење е делумно се должи на фактот дека Бонифацио е еден од windiest места во Франција! Имајте на ум дека сите овој вишок на активност и задоволство значи дека градот добива прилично зафатен во летните месеци - не е невообичаено во голем број на градови во Корзика - но тоа се уште е високо препорачливо.

Места за посета во близина на Бонифацио

Регионот околу Бонифацио е можеби најдобро познат по тоа што некои од најубавите плажи на островот - навистина некои од најдобрите во Медитеранот (види, исто така, Корзика плажи) - вклучувајќи ги и оние Palombaggia и Свети Џулија. Солза себе далеку од плажата да се посети:

  • На Лавеци Острови, На одредена морски зачува, се само надвор Бонифацио и може да се посети со чамец.
  • Со природните убавини во регионот вклучуваат Кол де Bavella и Алта Рока
  • На праисториски локалитети во Filitosa, Casteddu де Cucuruzzu и Palaghju обезбеди интересен увид во долга и шарени историја Корзика е.

Кафулињата околу пристаништето се одлично место за да се види светот одат од страна, и постојат голем број на ресторани. Исто така има и мала, но интересна аквариум на пристаништето кој децата и возрасните уживаат. Да одат или да се земе туристички воз од пристаништето до стариот дел на градот на врвот на ридот. Гледај во текот на ѕидот тука и ќе видите жито де Sable на, масивни одрони на варовник карпа кој паднал во морето, што е предмет на илјадници разгледници. Чекорите кои ни изгледаат никогаш не завршува, но не доведе до мал остатоци од плажа каде што потоа може да се сврти лево за да ја стартувате clifftop прошетка.

Алтернативно, можете да се вози до стариот дел на градот и да ја напушти автомобил во еден од парковите на автомобилот за гробиштата. Од тука тоа е Рамниот прошетка во стариот дел на градот, кој е прекрасен место да се истражуваат. Погледот од карпи е одлична. Можете да ја посетите на црквите и бедемите со тесни улички полни со продавници и кафулиња. Морската гробишта во далеку крајот на врвот на карпа од страна на сите паркинзи се многу посетени, како што е полн со извонредно сложени и гробници.

Во насока север до брегот од Бонифацио е серија од спектакуларни песочни заливи, сите го одзема здивот со природен сјај. Најблиску се селцето Santa Manza, во собата 10 километри источно од Бонифацио. Со семејство пријателски плажа и нежно полици брегот тоа е совршен за деца и популарна со водени ентузијасти, особено windsurfers поради поволните ветрови.

Rondinara е природен формирана потковица залив со парична казна бел песок кои нежно падина во тиркизниот води. А едноставно неверојатен плажа, тоа е нападната од една страна со борови дрвја и заштитениот природен резерват од друга страна.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Bonifacio

Најдобра гаранција Бонифацио ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Моби линија Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Бонифацио. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Бонифацио, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Бонифацио ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Бонифацио да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Бонифацио Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Бонифацио ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Бонифацио во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Бонифацио и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал