Бриндизи Ferries

Бриндизи Патнички и автомобили Ferries

Бриндизи цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Бриндизи на Крф, Игуменица, Кефалонија, Патрас, Paxi, Валона и Закинтос.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Бриндизи во реално време и закажете најевтиниот достапни Бриндизи автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Бриндизи, Крф, Игуменица, Кефалонија, Патрас, Paxi, Валона и Закинтос со Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines или црвена Ѕвезда Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Бриндизи ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Бриндизи Фери Билети
со Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines или Црвена Ѕвезда Ferries за фериботи и да отпатуваат од Бриндизи на Крф, Игуменица, Кефалонија, Патрас, Paxi, Валона и Закинтос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Бриндизи патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Бриндизи и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Бриндизи

Бриндизи е град во јужниот дел на Италија, десно надолу во "пета на багажникот" во регионот на Апулија (Апулија).

Главната причина поради која ќе заврши во Бриндизи е затоа што сакате да се фати траект помеѓу било Италија и Грција или Италија и Албанија.

Освен тоа што ферибот пристаниште до и од Крф, Грција, Бриндизи е исто така дом на логистичка база на Обединетите нации (UNLB). Основата е обезбедување на средства за логистичка поддршка за сите мировни операции во целиот свет. Исто така постои и траект од Бриндизи до Валона, Албанија која е управувана од страна на Скендербег линии.

Како и сите други пристаништа, Бриндизи има Грдата страна, но тоа е, исто така, изненадувачки лековит, особено на дланка обрабени авенија поврзува пристаништето на железничката станица и шеталиштето се протега по должината на интересни кејот.

Овие денови малку се промени, освен верниците Бриндизи се по сонце наместо душата на азил.

Замокот Бриндизи и ферибот пристаниште

пристаништето Бриндизи е е нула, создавање на нови доковите и нова соба брегот да се користи за товарот и патниците. Таа служи дестинации низ Турција и Грција, како и дестинации во Јадранското Море.

Пристаништето нуди ограничени капацитети; Сепак, градот Бриндизи има многу продавници, ресторани, и банки. Неколку ферибот компании плови надвор од пристаништето на различни Јадранското дестинации.

Во градот има неколку интересни знаменитости кои ќе направат вашиот чекање часа за заминување од следниот ферибот попријатен. Проверете Римската колони и неколку цркви. Или можеби две од неговите "познати" поранешните жители (Ал Бано и Ромина енергија) може да ве забавува со музика.

Стариот причина за посета Бриндизи можеби биле само да помине низ но Бриндизи, и покрај тоа што туристички книги може да се каже е фасцинантен град со убава пристаништето кој величествено извишува низ градот.

Постојат многу историски сеќавања како Swabian замокот Фредерик или Araganese замокот на влезот на пристаништето, или колона на крајот од патот Апијан или местото каде што Вергилиј починал, или добро кога крстоносците напои нивните коњи, или уникатен романескна црква на Марија Casale, да не зборуваме историскиот центар на градот со своите катедрала, музеи итн

Освен тоа Бриндизи е girted со интересни градови како Сан Вито де Normanni и Carovigno со свои богата историја. Сите наоколу и во близина се атрактивни маслинови градини, лозја и транспарентни, аквамарин се протега на морето.

Градот може да се пофали Бриндизи неколку интересни атракции, кои се вреди да се посети, особено ако имате време пред фаќање на ферибот.

Работи што треба да се види во Бриндизи

катедралата
Катедралата на романескна потекло која била повторно изградена во 1746 по земјотресот од 1741.

Храм Норман
Норман храм на Сан Џовани Ал Sepolcro била изградена кон крајот на XI век, во текот на еден антички христијански зграда.

Црквата на С. Паоло
Црквата на S. Паоло основана во 1322 има готската градба. Внатре има зограф од училиштето Angevin.

Замокот Swabian
Замокот Swabian била изградена од страна на Фредерик II во 1227. Тоа е квадратен облик со кули во своите агли и надворешен ѕид тргна од кружни кули додаде од страна на Фердинанд од Арагон. Денес таа е центар на поморската команда.

Замокот Alfonsino
Кастело Alfonsino која датира од 1445. Тоа е исто така познат како Кастел Росо и тоа што содржи мал внатрешен столб.

Пристаништето во Бриндизи Ferries услуги

Бриндизи, Пуља, Италија Фери
Премини од Бриндизи до Кефалонија се управувани од страна Поморски My Way Ferries.

SNAV Aliscafi обезбедува услуги од Бриндизи да Paxi и Крф во Грција. Fragline, Сина ѕвезда Ferries и Грција Медитеранот линии исто така, работат премини на Крф.

Бројни ферибот компании се поврзете Бриндизи со Игуменица (Грција). Грчкиот остров Zante може да се постигне со Грција Медитеранот линии. Двете Adriatica ди navigazione и Грција Медитеранот линии се кандидира пловидбите поминуваат кон Патра.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Бриндизи ферибот

Најдобра гаранција Бриндизи ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Agoudimos линии, Endeavor линии, Европската Sealines или Црвена Ѕвезда Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Бриндизи. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Бриндизи ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Бриндизи ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Бриндизи да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Бриндизи Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Бриндизи ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Бриндизи во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Бриндизи и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал