Кадиз Ferries

Кадиз Патнички и автомобили Ferries

Кадиз цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Кадиз да Arrecife, Лас Палмас де Гран Canaria, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите во Кадиз во реално време и закажете најевтиниот достапни Кадиз автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кадиз, Arrecife, Лас Палмас де Гран Canaria, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе со Acciona Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Кадиз ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Кадиз Фери Билети
со Acciona Ferries за фериботи и да отпатуваат од Кадиз да Arrecife, Лас Палмас де Гран Canaria, СТА Круз де ла Палма и СТА Круз де Тенерифе онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Кадиз патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кадиз и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Кадиз

Кадиз е главен град на провинцијата Кадиз во регионот Andalucia на Шпанија и е најстариот град во Западна Европа со записи што укажува дека градот бил окупиран пред повеќе од 3,000 години.

Кадиз провинцијата има некои од најпознатите плажи windswept Андалузија е, најубава бела села и најславните шери. Таа, исто така може да се пофали еден од најпосетените заштитени подрачја во регионот и rainiest место во Шпанија: Сиера де Grazalema природен парк.

Кадиз, Шпанија е темелно волшебно градот; дури и во овие модерни времиња, тоа е сепак успеа да го задржи своето чувство за историја, карактер и автентичност. Дојдете во Кадиз, Шпанија и да се запознаете со овој историски град, неговите знаменитости, звуците и нејзиниот народ.

Денес, на брегот Кадиз е Мека за windsurfers, birdwatchers, и секој кој претпочита скитам брегот на плажата со релативно малку во споредба со busier Коста дел Сол.

Фери пристаниште Кадиз, Шпанија
Кадиз Сити

Историскиот центар на Кадиз е остров чувствуваат во врска со неговите улици, наредени со вековна кејот куќи кои биле временските претепан од страна на океанот спреј. Се наоѓа на полуостровот, во овој дел од градот е речиси целосно обвиен со морето; плажа во градот е лесно достапен и фрли само камче од центарот.

На хоризонтот доминираат позлатена купола на катедралата, која се појавува на трепет во блескаво светло се гледа од страна на морето. Ако навлезат во саќе од тесни улички зад Соборниот храм, ќе се среќаваме со мали, убави плоштади и тротоар барови, кои служат некои од највкусното морска храна третира Andalucia е. Ако сте тука во февруари, не пропуштајте го неверојатниот карневал, најголема во континентална Шпанија.

Градот е високо и дебели ѕидови, градини и кули обезбеди живописен поглед како што се гледа од морето. Нејзините саќе на тесни заоблен-каменуван улици, улички и плоштади покажува дека да се биде типичен Андалузија градот. Постојат многу фасцинантен историски и културни споменици - цркви, кули, музеи - сите во близина на сините води на Заливот на Кадиз.

Кадиз нуди многу интересна мешавина од историја, култура, архитектура и пејзаж. Историскиот квартал е особено убава, со стариот свет шарм. Различните Barrios (шпански четвртини) играат силна улога во давање на историски четвртина својата карактеристична личност и вкус. Постои област Ел Populo, кој по потекло е стара средновековна село, Ла Viña, област риболов, и во четврт Санта Марија - кој е местото каде што ќе најдете фламенко пеење во своите најдобри.

Кога истражување на историски населба, бидете сигурни дека нема да пропуштите на барокниот Cathedral- величествен структура со импресивни златна купола. Постојат музеи со импресивни уметнички и археолошки збирки, како што се Музејот на општинските услуги, ликовни уметности музеј и Археолошкиот музеј. Исто така, постојат цркви, плажи и паркови за да истражуваат.

Необичниот и прилично плоштадите се совршени места за да се седне и да се релаксираат, додека пие убав топла шолја кафе. Плоштади имаат свој посебен стил, како што се Сан Хуан де Диос, на Еспања, Мина, Consituction и Mentidero. Овие улици и плоштади се наредени со дрвја, вели дека се вратени од страна на Колумбо. Сите во сите, Кадиз е совршено место да лавиринт заедно и да откриете богатствата што има да понуди.

Преминат Puerta Тиера, портата на остатоците на градот сала, и ќе влезе во повеќе модерна атмосфера. Додека Стариот кварт е формирана од страна на плоштади и тесни улички, поновата област на градот има високо се крева и пошироко авении.

Gaditanos, како локалните жители се нарекуваат, се забавно-љуби-сè. Тие сакаат да се забавуваат - и тоа како! На Кадиз карневал е веројатно една од највозбудливите и шарени настани во регионот. Луѓето во светли костими стадото на улиците. Пеење, танцување и општи веселбата може да се најде насекаде.

Денес, за разлика од повеќето други пристаништа на нејзината големина Кадиз чини веднаш опуштено и лесно оди, воопшто не се закануваат, дури и во текот на ноќта. Можеби ова се должи на повторното убедуваoе на неговата форма и големина, присуството на морето што го прави невозможно да се изгуби повеќе од неколку блокови. Таа, исто така им должи многу на традицијата на либерализмот и толеранција која се одржува на сите во текот на годините на диктатурата на Франко во градот, и покрај тоа што е еден од првите градови да падне на неговите сили и беше порта низ која републиканците војски започнаа нивната инвазија.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Кадиз ферибот

Најдобра гаранција Кадиз ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кадиз. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Кадиз ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Кадиз ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Кадиз автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Кадиз Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Кадиз ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Кадиз во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Кадиз и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал