Каен Ferries

Каен Патнички и автомобили Ferries

Каен цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Каен на Портсмут.

Споредба на сите достапни Каен ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Каен автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Каен, Портсмут со Brittany Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Каен ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Каен Фери Билети
со Brittany Ferries за фериботи и да отпатуваат од Каен на Портсмут онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Каен патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Каен и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Каен

Каен, Главен град и најголем град на Долна Нормандија, и не може да биде место каде што ќе сакате да потрошите многу време. Во месеците од борбите во 1944 Каен бил разрушен, сепак, градот кој пред девет сто години беше фаворизирана престој на Вилијам Освојувачот останува импресивен.

Каен е колеџ градот и на тој начин многу активни. Во лето, туристите (главно британски и германски) се собираат во Нормандија за Втората светска војна и понатаму останува и Спомен за мир.

Каен е модерен град, четири петтини од која беше demoiolished во 1944 и повторно изграден во 1950s и 1960s. Сепак, некои стари згради и понатаму, особено цркви.

Нејзината главна карактеристика е прстен на ѕидините дека веќе не имаат замокот за да се заштити, и, иако постојат расфрлани кубиња и buttresses на две катедрали и осум стари цркви, патишта и кружен тек се пополни простори каде што стоеше пред војната куќи. Пристапи се заедно гром двојна алатници преку индустриски населби, сега просперираат уште еднаш по прилив на високо-технолошки новодојденците.

Каен Ferries

Фериботот услуга помеѓу Портсмут и Каен отвори можност да се воспостават врски помеѓу граѓанските власти и заедници од градовите на Портсмут и Каен. На јуни 5 1987 документ беше потпишан во Guildhall, Портсмут и во Hotel de Ville, Каен на јуни 6 1987, официјално изјави дека двата града ќе ги преземат за да се поттикне размена и средби меѓу нивните граѓани во сите области на активност. Оттогаш се понуди можност за бизнис и трговија, социјални и одмор посети, особено од страна на младите луѓе, спортски клубови и уметнички проекти.

Секоја година градоначалникот на Портсмут во посета на Каен за Денот Д Комеморација свечености и поставува венци во знак на сеќавање на оние цивили и воен персонал кој почина од двете земји.

Историскиот град Каен одигра клучна улога во историјата на Нормандија, бидејќи тоа е основана во 11th век од страна на Вилијам Освојувачот.

Некои од шест века откако градот беше отпуштен и запалени од освојувањето на англиски војски во 1346, стариот дел на градот Каен беше израмнат уште еднаш за време на рушењето бомбардирањата на кампањата Нормандија. Градот бил бомбардиран и запалена за време на Денот Д, и од тоа време беше ослободен од страна на канадските војници на јули 9 1944, во текот 80% од градот биле срамнети со земја.

Практично сите што останува на старите Каен се ѕидините околу замокот и двојни катедрали во градот; остатокот е изградена во типично утилитарната стил пост-воени, користење на многу конкретни и бледо камен.

Денес, Каен е зафатен универзитетски град и трговски центар, со помош на некои одлични музеи, вклучувајќи ваков Каен спомен. Тоа е корисно база за истражување на Денот Д плажи и во близина Bayeux.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Каен ферибот

Најдобра гаранција Каен ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Каен. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Каен ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Каен ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Каен да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Каен Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Каен ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Каен во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Каен и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал