Каљари Ferries

Каљари Патнички и автомобили Ferries

Каљари цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Каљари да Arbatax, Civitavecchia, Наполи, Палермо, Салерно, Трапани и Валенсија.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Каљари во реално време и закажете најевтиниот достапни Каљари автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Каљари, Arbatax, Civitavecchia, Наполи, Палермо, Салерно, Трапани и Валенсија со Tirrenia Ferries или Грималди Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Каљари Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Каљари Фери Билети
со Tirrenia Ferries или Грималди Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Каљари да Arbatax, Civitavecchia, Наполи, Палермо, Салерно, Трапани и Валенсија онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Каљари патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Каљари и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Каљари

Каљари, Главниот град на Сардинија ", лесно да се постигне и добро вреди да се лежерно посета, е град кој нуди маѓепсувачка спој на модерната урбаност и средновековна мистерија.

Овој историски опоен градот не подлегнала на се или glossily heritaged или разорена од високи хотели, и покрај честите буџетот летови disgorging туристи од Велика Британија. Наместо тоа, Каљари е космополитски град работат околните примамлив средновековна центар, каде таверни и ресторани случајно се прелее излез на многу калдрма плоштадите.

Каљари е јужниот брег работат порта, суета, просперитетна уште шармантно мал град кој е идеален за град пауза или како база за истражување на јужниот дел на островот. Лежи на врвот на еден рид со прекрасен поглед на Заливот на Каљари историскиот стар дел на градот, наречен област Castello (замокот), се состои од два 13th век Pisan кули, Свети Панкрас кула и Слон кула.

Во стариот дел на градот наречен Кастело, се наоѓа на врвот на еден рид со прекрасен поглед на Заливот на Каљари.

Каљари ферибот пристаниште
Како да дојдеме до и од Каљари

Изборот меѓу ферибот и авион е лично еден, во зависност од времето и достапност.

Аеродромот Elmas, што е околу десет минути од центарот на градот, се служи од страна на неколку авиокомпании кои нудат летови до копното, на други локации островот, и меѓународни аеродроми. Во зависност од времето на годината, летови може да биде директно или со посета во Рим или Милано. Информации за директен чартер летови на Сардинија може да се добијат од туристички агенции.

Дневен фериботи управувана од страна на Tirrenia Компанијата водат Каљари директно да Civitavecchia, со помалку чести врски во текот на неделата во и од Arbatax, Неапол, Палермо, Трапани и Тунис. Пристаништата во Olbia и Порто Торес може да се постигне од Џенова. Тоа е многу важно да се прават резервации рано, особено ако планирате да патувате во текот на летото или други периоди на густ сообраќај, или се патува со автомобил.

За туристите веќе во Сардинија, Каљари може да се стигне со воз или автобус. Постојат две железнички мрежи: ferrovie dello Stato (Национален железнички), со станица во Пјаца Matteotti во близина на пристаништето, а ferrovie дела Sardegna (Сардинија железница), чија станица е во Пјаца република. Главните линии се: Ористано - Macomer - Порто Торес - Сасари - Olbia и Иглесијас - Decimo - Siliqua - Carbonia. Јавноста автобуска станица (ARST) е во Пјаца Matteotti, во близина на железничката станица. Исто така постојат и сигурен приватни автобуски компании.

Нема superhighways за возачите кои сакаат да патуваат во Каљари од други остров локации, но постои мрежа од страна на провинциската и државните патишта на различни степени на ефикасност. Најмногу сличен на автопат е SS131, исто така, повика на Карло Феличе (откако царот Савој, кој ја промовираше својата конструкција). Таа се поврзува Сасари и Порто Торес во главниот град, со излезите во Nuoro, Иглесијас и Olbia.

Каљари Туристички атракции

катедралата, Обновена во 1930s вртење на поранешниот барокна фасада во средновековна фасада Pisan стил, тоа е сега повеќе наликува на оригиналниот изглед на црквата.

Палатата на Локалната власт (Палатата на гувернерот Сардинија пред 1900).

Археолошкиот музеј на Сардинија е најголем и најважен фокус на праисториски Nuragic цивилизацијата на Сардинија.

Базиликата на Сан Saturnino е еден од најважните палео-христијанските споменици во Сардинија. Изградена во 5th век што е посветен на Сан Saturnino, маченикот убиени за време на царувањето на Диоклецијан.

Светилиштето на Пресвета Богородица на Bonaria, Еден манастир изграден од арагонески во 1324 1329-, има готски портал во фасада и дрвена статуа на Богородица внатре. Статуата беше исфрлени од шпански брод, слетување во нозете на ридот Bonaria. Манастир на манастирот е дом на Музејот Marinery.

Римскиот амфитеатар, Сведоштво на римската доминација, е врежан во еден блок на вар камен карпа. Амфитеатарот уште фази на отворено опери и концерти во текот на летото.

историски Каљари

Високи над Каљари е музејот тврдината, вреди да се трошат време не само за прекрасен артефакти на древните култури сместени во него, но, исто така, бидејќи на своите суптропски градини со инспиративна панорами на лагуни и солена вода езера.

Она што исто така не треба да се пропушти е рибниот пазар Каљари, Mercato ди Сан Бенедето, чија мешавина од глетки и звуци е навистина незаборавно.

Благодарение на долго и паметен својата историја, Каљари е ризница на фасцинантна архитектура. Оваа порта Градот бил основан во седмиот век пред Христа од страна на Феникијците. Не постои подобар начин да се види Каљари не од гледна точка на морнар, преку обраќање на градот од морето. Каљари масивни кули замокот величествено над глава. Помеѓу пристаништето и замокот лежи марина Каљари, кој се наоѓа во старото пристаниште област.

Не се измамени од страна на слабо, тесни улички и со гипс падне на фасади. Ова е динамична област навистина, особено преку Сардинија, која е полна со ресторани, од скромни, Кревката trattorias да гурманските претпријатија. Едно нешто е сигурно: има поставување во оваа улица за секој вкус и pocketbook место.

Стариот град е прекрасно место, во која да се прошета и да се истражуваат многу продавници Каљари. На главната шопинг-улица Via Roma, е полна со кул, засенчени арки; шопинг на патот Via Ману е исто така извонреден.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Каљари

Најдобра гаранција Каљари ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia Ferries или Грималди Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Каљари. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани ферибот билет Каљари, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Каљари ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Каљари автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Каљари Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Каљари, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Каљари во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Каљари и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал