Cairnryan Ferries

Cairnryan Патнички и автомобили Ferries

Cairnryan патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Cairnryan во Белфаст и Larne.

Споредба на сите достапни Cairnryan ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Cairnryan автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cairnryan, Белфаст и Larne со P & O или Stenaline Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Cairnryan Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Cairnryan Фери Билети
со P & O или Stenaline Ferries за фериботи и да отпатуваат од Cairnryan во Белфаст и Larne онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Cairnryan патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Cairnryan и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Cairnryan

Cairnryan е мало село со поглед Lochryan поврзување на Шкотска со Larne и Белфаст во Северна Ирска и е пет милји северно од Странрар, на Лох Рајан, во западниот дел на Галовеј. Тоа е терминалот за на P & O Ирското Море Ferries до и од Larne, како и зид линија фериботи до и од Белфаст.

Поради четири и инвестиции половина милиони фунти од P & O Ирското Море Ferries пат, на пристаништето во Cairnryan сега има многу добри услови и за товарни пратки и патници. Пристаништето се наоѓа во југозападниот дел на Шкотска, на северниот крај од Лох Рајан.

Новиот П & О терминал обезбедува подобрена проверка во објекти и голема дневна прием. Други нови или надградени капацитети вклучуваат игра област на децата, бебе менување област, објекти за лицата со хендикеп и продавница и снек бар.

Cairnryan Фери терминал
Како да дојдеме до и од Cairnryan

Со железница
Cairnryan не е директно достапен со воз. Најблиската станица е неколку милји по Лох Рајан во Странрар.

Со автобус
Постојат автобуски линии од Cairnryan до Глазгов, Ејр и Странрар.

Со кола
Cairnryan е во близина на Странрар на врвот на Dumfries и Галовеј. Земете A77 север до Ayr и Глазгов, или A75 исток до Dumfries, Карлајл и автопати M74 и M6. Таму е бесплатна долгорочни паркинг во градот Cairnryan.

со ферибот
Шест закажана на ден премини враќање поврзете на пристаништето во Белфаст со нови Лох Рајан Порт Cairnryan е што се отвори ноември 2011. И неодамнешното лансирање на Stenaline супербрзи Vll и Vlll Супербрзи Ferries - најголемите бродови некогаш пловел меѓу Шкотска и Northen Ирска - го прават овој 2hr 15mins патување стилски и стабилната врска. Секоја од Stenaline Ferries можат да се сместат до 1200 660 патници и автомобили, како и клиенти Стена плус може да се занесе во Pure нордиските бањата со сауна и џакузи.

Бесплатни WiFi и мулти-сензорна POD Дневна со игри, интернет и музика ќе ги поврзам и забавуваат. И можете да се одморите или се израмни на најновите вести во дневната соба ТВ и списанието простор пред отворен пат уште еднаш повикува. Опциите на-табла храна и пијалок, шопинг, кино и децата област се осигура вашето патување со Stenaline Фери е добро catered за.

историски Cairnryan

Cairnryan е линеарна населба гледа низ главниот A77 патот до Лох Рајан. Таа е основана како Lochryan од 1701 кога Lochryan куќа е изградена во северниот дел на денешното село. Куќата беше преуредена во 1820s и импозантна градба само видливи од главниот пат денес беше резултатот.

До 1800s Cairnryan беше важна попатна станица на патот на тренерот на Ејр, со половина дузина кафеани по ова кратко се протега на брегот. Тоа исто така, постигна помалку пожелно репутација како дувло на разбојници основа зашто на тој ист донесувањето сообраќај.

Денес се чини дека се приближува ферибот патници како долг ниска линија на претежно бела harled колиби и куќи, во собата против една убава зелена ридот. Со куќа ресторан и кафуле на трговецот (отворен од март до ноември) и преку целата година Homestead Магазин & Готова брза, плус голем број на даватели на сместување, Cairnryan задржува широк спектар на услуги за жителите и донесување ферибот патници.

Во 1860s железничката дојде во југозападниот дел на Шкотска и речиси прекинати во Cairnryan, која ќе го претвори во главната порта за патнички услуги за Северна Ирска. Но, железничката пруга биле искористени за Странрар, брзо проследено со сообраќајот ферибот сакаат да се поврзете со него.

Во 1940s Cairnryan се претвори во воена пристаништето од страна на Американците, и се уште има долг 700m дига изградени во тоа време. нејзината главна улога е да се овозможи изградба на Mulberry пристаништа, постоечкиот порти на кои сојузниците зависеше по Денот Д. И за кратко време Cairnryan, исто така, била доставена од страна на железнички, иако 80 години подоцна.

Во 1960s воената железница беше затворена, но пристаништето на Втората светска војна и овозможи на раст на нова индустрија, shipbreaking. Ова кулминираше со расклопување тука на носачот на авиони ХМС арка Кралската во доцните 1970s.

Што е значително поблиску од страна на морето во Северна Ирска од Странрар, атракции на Cairnryan како ферибот пристаниште доведе до зградата од страна на P & O на рол-он се тркалаат-оф терминалот тука во 1970s, нудејќи пократок премин во Larne. Кон крајот на 2011 другите главни ферибот оператор, Стена, als пресели своите услуги од Странрар да Cairnryan.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Cairnryan

Најдобра гаранција Cairnryan ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна П & О или Stenaline Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cairnryan. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Cairnryan ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Cairnryan ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Cairnryan да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Cairnryan Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Cairnryan ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Cairnryan во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Cairnryan и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал