Calvi Ferries

Calvi Патнички и автомобили Ferries

Calvi патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Calvi до Ница и Савона.

Споредба на сите достапни Калви ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Калви автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Калви, Ница и Савона со Корзика Sardina Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Calvi Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Калви Фери Билети
со Корзика Sardina Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Calvi до Ница и Савона онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Калви патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Calvi и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Калви

Calvi е град на францускиот остров Корзика и најголем туристички центар на островот правилно.

Поради Корзика е стратешка локација, Calvi има богата и бурна историја. Најраните пронајдени остатоци од доселеници во Калви датираат од неолитскиот период, во еден од нејзините многу пештери. Тоа е, исто така, се претпоставува, родното место на Кристофер Колумбо, роден во Џенова окупацијата на градот, остатоци од неговата куќа се уште можат да се видат и денес, го одбележаа со натпис во тврдината и статуи расфрлани низ градот.

Повеќе како гламурозна копното Медитеранот одморалиште отколку можеби никаде на друго место во Корзика, Calvi криви околу заливот заоблената во облик на, уживаат под снежните врвови на Монте Cinto (2706m).

Гледајќи во текот на градот, тврдината останува како остаток од минатото на градот како стратешка воена истурена позиција, со толпа на врвот куќи 13th век cosseted од бастиони 15th век.

Calvi Фери пристаниште и Марина
Calvi туризам

Калви е град на францускиот остров Корзика и најголем туристички центар на островот правилно. Во екот на летната сезона, Calvi спортови жива атмосфера во текот на ноќта време, со низа на quayside кафулиња, ресторани и неколку клубови.

Познатиот бар "Chez Тао" не е да се пропушти, поставена во Цитаделата, тоа е често трае до раните утрински часови, музика лебдат во текот на заливот до изгрејсонце. Во последниве години Калви себе има reinvented како главен град на културата Корзика е.

Градот е домаќин на многу музички фестивали во текот на летото вклучувајќи го и "џез-фестивал" во јуни и "Калви на карпи" во јули. Импресивна изложба, исто така, се одвива во Цитадела од јуни до септември.

Без разлика дали се извива по старата калдрма на Калето или има пијалок во кафуле на Кеј Landry, Калви ќе те оставам освежени и инспирација за да видите повеќе на овој прекрасен остров.


Активности и Разглед

  • Цитаделата е во вредност од најмалку една посета. Тоа е многу напорна работа, особено во времето на 12-3pm, со многу чекори и навидум unendless калдрмата, но постојат некои ресторани и продавници за вас и уметничка галерија на половина пат до леснотија. Тешко е да се препорача на тврдината за неговата содржина (иако 2nd милијарди. Parachutistes на Легијата на странците се стави на шоуто и секоја година, се дискутира подолу, кои вреди да се случува да се), но мислењата се едноставно неверојатни, особено на зајдисонце.
  • Дојде во текот на 15 AoutИ ќе бидат третирани со најдобрите огномет некогаш сте виделе. Одете на главната плажа, и ќе видите на шоуто правилно; секоја година има своја тема. Отидовме во 2006 и го виде "Апокалипса" тематските емисија, во која беа вклучени огномет предизвикување пожар, сулфур (бевме удри по главата многупати од падот на капи - не е одлична идеја да седат на улица директно под него) и вулкански ерупции придружени со силни, германски класична музика и придружниот видео проектирани на најголемиот неговиот ѕид. Во текот на денот, на Parachutistes стави на шоуто и направи скок од 15,000ft, слетување во морето. Најдобро се гледа од бар У Cornu Marinu, ако само под изговор за избегнување на летање чизми.
  • L'Eglise Санта Марија е вреди да се посети; не можете да го пропуштите, тоа е "голема розова црква. Тоа е една прекрасна стариот стил на Католичката црква потсетува на Православната стил. • Земете возот за Île Русе или Бастија.
  • Земете двупосочен 4hr да Scandola од Боаt, која може да се резервира на Марина (не можете да го пропуштите). Scandola е остров, кој сега е природен резерват, кој може да се пофали, меѓу другото, корали, птиците 450 алги, итн Најдобро е да се резервира на попладневните часови посета да избегнат да бидат погодени од злогласните ветрови Калви, кои имаат тенденција да се направи патување помалку од пријатен.
  • Одат нуркање околу корали Калви е (Може да се резервира на Марина, погледнете за брод со сите тужби за нуркање виси од него, кон источната страна).
  • Вработи Kayaks или Dinghys или џет скии на плажа.


Референци во Калви

Речиси секоја продавница во Корзика ќе продава сушено месо (ќе ги мириса пред да ги види) и, исто така, нудат неверојатна разновидност на мед, маслиново масло, зачини и билки (од грмушки кои ѓубре планините, наречен Макис).

За оние од вас кои се малку повеќе авантуристички, тоа може да биде во вредност од купување на некои костен брашно (FARINE де châtaignes), кој е локален специјалитет се користат во crepes, колачи, итн

Ако сакате да се биде малку повеќе туристички, на улицата Artisanat ќе најдете се, од капи (Не се зезам, проверете на Chapellerie, поблиску тврдината, за секој вид на капа некогаш сте се замисли) за часовници (таму продавница за продажба на сè, од Breitling да Swatch спроти Eglise Санта Марија, или голема розова црква) и маици (Bianc '& Neru продаде некои фантастични дресови, сите од најдобар квалитет, одлична елегантен подароци за семејството и слично) и на ножеви разбира, од кои има прилично вознемирувачка преваленца тука (Opinel ножеви се продаваат на Табак од спротивната страна на Гранд Хотел на булеварот Вилсон, фантастичен квалитет и супер евтини - одлично за кампери).

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Калви

Најдобра гаранција Калви ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Корзика Sardina Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Calvi. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Калви ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Калви ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Калви да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Калви Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Калви ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Калви во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Calvi и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал