Casamicciola Ferries

Casamicciola Патнички и автомобили Ferries

Casamicciola цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Casamicciola да Ponza и Вентотене.

Споредба на сите достапни Casamicciola ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Casamicciola автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Casamicciola, Ponza и Вентотене со SNAV бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Casamicciola Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Casamicciola Фери Билети
со SNAV бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Casamicciola да Ponza и Вентотене онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Casamicciola патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Casamicciola и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Casamicciola

CasamicciolaИли Casamicciola Terme, се наоѓа на северниот брег Ischia и е познат по своите термални извори.

По посетите на Грците и пиратите (на локалното население се вели дека се крие во близина на пештерата), слава на градот спа шири во 1607, кога бесплатен термално лекувалиште центар беше формиран за сиромашните. Термални извори, заедно со модерна марина, се најголемите атракции на градот.

Casamicciola е поделена на два дела; со еден центар од страна на морето, а другата до падините. Повеќе од било кој друг град на Ischia, Casamicciola беше уништен од земјотресот од 1883, а потоа бил повторно изграден. Од плоштадот Мајо, во горниот град, енергичен посетителите можат да се упатат нагоре кон Црна Epomeo, највисоката планина на островот, и се восхитувам панорамски поглед.

место на областа вклучуваат Casa Ибзен, каде што остана драматург и Castiglione, уште еден грчки тврдина и сега термички спа центар.

Casamicciola Фери пристаниште и Марина

Во Casamicciola Terme ќе бидат изненадени од чудо на изгаснат вулкан, visitable до самиот крај, како што се опфатени со зелена и бујна вегетација.

Casamicciola Терме е пријатно во секое време од годината: нека си биде маѓепсана од страна на фолклорна традиција на живиот хороскоп сцена ... многу сугестивна сценографијата прекрасна време Chistmas.

Само под ридот Castiglione, прекрасни тиркизно море е уште разубавуваа од пештерата на Sibilla. Т.н. Sibilla Cumana била пророчица, близок до гадател што предвиде иднината. Таа се користи за да живеат во Чума, стар село во предниот дел на Ischia. Кога царот Aristodemo качи на тронот на Чума, Sibilla доби постојано нервозен и пречи од царот себе.

Еден ден Sibilla, со цел да се покаже огромна нејзината моќ и колку таа се одржа на царот во презир, ја нарече Vestals да лежи на морето во текот на еден голем мантија. Таа одеднаш се качив на мантија и под зачудено очите на царот и неговите дворјани, заминале кон Ischia и се населија неа во пештерата на Castiglione, подоцна наречен "Grotto на Sibilla".

До Casamicciola на 60 е сместен најпопуларните капење-термичка претпријатија од целиот Кампанија. На термални бањи познати низ цела Италија, а над се користи да биде Пио Монте della Misericordia. Овој историски основање е основана во 1610 од хомоним собранието на благородниците неаполски, со цел да им овозможи на секој да уживате во неверојатни бенефиции на овие природни термални извори.

Преземање на предностите на слободниот исхрана, сместување и лекови, секој сиромашен човек на островот имаа можност да уживаат во Casamicciola за 2 целиот недели годишно. Зимскиот првично беше со седиште во областа на плоштадот dei Bagni и корист на природен извор на Gurgitiello но, по катастрофалниот земјотрес од 1883, таа била повторно изградена на морскиот брег. За жал, во Монте Пио на 60 беше целосно напуштен и денес неговите остатоци се уште се видливи од пристаништето.

Што да се види во Casamicciola
  • Fabbrica деле Ceramiche Menella: Античка фабриката каде да се најде скапоцени печена глина керамика произведува, направени во старите грчки.
  • Пјаца Bagni: Најстарите плоштад во селото, со многубројни термални центри во близина на природен извор на Gurgitello, како "Терме Belliazzi", изградена за сакате на Маркиз Андреа D'Avalos.
  • Ла Sentinella: Мали шармантна село на Casamicciola Terme поставена на врвот на зелен рид каде да му се восхитуваат на геофизичка опсерваторија, која ги зачувува стари алатки кои се користат за мерење на telluric движења, како и многу особено сеизмички базен, создадена од страна на научникот Џулио Grablovitz.
  • Монт Rotaio: На планината ќе најдете на кратерот на Cretaio, со многу убави пешачење патеки да стигнат до Ischia Порто и Barano d'Ischia шетаат низ природен vulcanic фумароли и бујната вегетација.
  • Castiglione: За една од најубавите топлинска паркови на островот, кој се наоѓа помеѓу Casamicciola Terme и Ischia Порто. Тука ќе целосно во корист на термалните води во темперамент со природата.
Фестивали и фолклорни настани
  • Велигден: Сугестивна перформанси претставува страдањата на Христос
  • Јуни 21: Casamicciola слави патронот и светецот Свети Марија Мадалена.


Casamicciola
може да се пофали на славното традиција на Sambuca, дека навистина бил измислен од страна на локалните Луиџи Manzi за време на Risorgimento.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Casamicciola

Најдобра гаранција Casamicciola ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна SNAV бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Casamicciola. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Casamicciola ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Casamicciola ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Casamicciola да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Casamicciola Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Casamicciola ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Casamicciola во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Casamicciola и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал