Катанија Ferries

Катанија Патнички и автомобили Ferries

Катанија цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Катанија да Civitavecchia, Малта и Салерно.

Споредба на сите достапни Катанија ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Катанија автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Катанија, Civitavecchia, Малта и Салерно со Грималди Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Катанија ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Катанија Фери Билети
со Грималди Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Катанија да Civitavecchia, Малта и Салерно онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Катанија патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Катанија и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Катанија

Катанија се наоѓа на источниот брег на Сицилија во Италија и е втор по големина град во Сицилија. Катанија е главен сообраќаен центар, универзитетски центар и економски центар во областа и е позната по својата активен ноќен живот и енергична култура. Името Катанија потекнува од сицилијанскиот рок Katane, тоа значи дека "отстранувањето на кожата нож, ренде" затоа што во градот се издига над нежната лава камен земјиште.

Катанија е исто така познат по својата архитектура која најчесто е барок и урбаниот стил се должи на големите уништувања кои таа се соочува во земјотресот на 1693. Катанија привлекува илјадници туристи од целиот Италија, како и други земји низ целиот свет.

Катанија е вистински град на вулкан. Голем дел од неа е изградена од лава, кои влегоа надолу по планината и зафати градот во ерупција 1669 во кои речиси 12,000 луѓе ги загубија своите животи.

Катанија ферибот пристаниште и Марина на изгрејсонце
Атракции во Катанија

Катанија се наоѓа во подножјето на најголемиот вулкан во Европа, Етна. Вулканот се уште е активен и привлекува илјадници туристи секоја месец сакаат да wittness еден од неговите ерупции. Постојат меѓутоа многу други добри атракции во Катанија за посетителите да уживаат и тие се: -

Piazza del Duomo
Piazza del Duomo е главниот плоштад во Катанија и точка на центарот за сите активности. Плоштадот има огромен слон статуа која стана симбол на градот во последните неколку децении. Плаза е одлично место само да седат и да се релаксираат и да се види на минувачите. Плоштадот е опкружен со многу историски згради и важни споменици.

преку Etnea
Преку Etnea е главната шопинг дестинација во Катанија и се наредени со продавници за продажба на повеќе видови на локални, како и брендирана стока. На улица, исто така, има голем број на цркви, како и наметнување на згради, од кои некои се архитектонски чуда. Локалните жители сакале да се шетаат наоколу на улица во лежерно темпо во вечерните часови и така тоа е добро место за гледање луѓе.

Театро Масимо
Ова е една оперска куќа изградена во 19th век и се наоѓа на плоштадот Театро. Плоштадот е омилено место за младите народот да се состанат и да остане жив и суета до доцните часови во ноќта. Куќата на операта е сосема наметнување и има убава архитектура.

плоштадот Stesicoro
Плоштадот Stesicoro е жив плоштад кој има античките урнатини на римскиот амфитеатар. На плоштадот е исто така каде се наоѓа главниот пазар во Катанија; Главниот пазар е жив и шарени и е место каде што локалните жители се магазин за нивните секојдневни потреби. Главната автобуска центарот на Катанија, исто така, се наоѓа тука.

Рибниот пазар
познатиот риба и храна на пазарот се наоѓа веднаш над Piazza del Duomo и е познат да биде најдобар рибниот пазар во Сицилија, на пазарот останува зафатен во секое време од денот и продава егзотични предмети и храна за риби, одлично место да се доживее бита.

Бенедиктински манастир
Оваа импозантна зграда се користи за да се смести најголемиот манастир во Европа во исто време. Манастирот не е повеќе функционална но зградата е сега се користи од страна на Универзитетот на Катанија, кој е најстариот универзитет во Сицилија.

вулканот Trek
Планината Етна е најголемиот вулкан во Европа, која е во посета мора. Постојат неколку водени и организирани тури во Катанија дека се туристи на вулкан и мислењата понудени од врвот на планината се спектакуларни.

споменици
Најзначајното споменици се Chiesa di С. Николо и приложен хомонимни бенедиктински манастир (кој денес е резиденцијата на Facoltà ди Lettere е Filosofia- факултет на писма и филозофија), и двајцата од XVII век, Chiesa Џулијано ди С. подигната во XVIII век, симбол на барокниот Катанија, на Chiesa di С. Марија ди Gesù на XV век зачувување прекрасен маса од страна на Де Кирико (1525), катедралата кој се навраќа на 1078, што се зачувува различни гробовите на арагонески кралеви, и параклисот на С. Агата, светецот-заштитник на градот.

Архитектонски исклучително Кастело Ursino подигната во 1239, денес домаќин на музејот Civico и галерија на слики, музеј Belliniano поставена во резиденцијата на Винченцо Белини, римскиот амфитеатар на Августовско ера, а домот, каде што писателот Џовани Борче беше роден, во моментов седиштето на неговиот личен музеј.

Референци во Катанија

Постојат голем број на локации во Катанија се направи шопинг. Познатиот Преку Etnea е главната шопинг дестинација во градот; на улица се наредени со неколку продавници, каде што посетителите можат да се најдат речиси ништо, локални, како и брендирани производи.

Освен Преку Etnea главниот пазар се наоѓа во близина на плоштадот Stesicoro е исто така вреди да се посети. Главниот пазар е типичен сицилијанската пазарот со тесни кривулести улици и мали продавници за продажба на ситници и предмети кои се направени на локално ниво. Шарени пазарот останува жив во сите времиња и најголем дел од локалното население направи нивната секојдневна шопинг од тука.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Катанија ферибот

Најдобра гаранција Катанија ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Грималди Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Катанија. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Катанија ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Катанија ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Катанија да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Катанија Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Катанија ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Катанија во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Катанија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал