Cavo Ferries

Cavo Патнички и автомобили Ferries

Cavo цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Cavo да Piombino.

Споредба на сите достапни Cavo ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Cavo автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cavo, Piombino со Toremar бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Cavo Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Cavo Фери Билети
со Toremar бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Cavo да Piombino онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Cavo патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Cavo и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Cavo

Cavo, Град на Елба, е најблиску до копното, достапни само 15 минути со хидрофоил, како и со мала порта, неколку ресторани и други услуги. прекрасна кејот пат ќе ве однесе до испакнат Кејп Кастело, каде што има остатоци од римски вила.

Cavo беше една од првите урбана површина од Елба и првпат бил населен со Етрурците. Селото подоцна бил населен со Римјани кој го изградил патрициј вила во Капо Кастело. Cavo беше уништен од варварите во текот на првиот милениум пред нашата ера.

Елба е пролетерска одморалиште, посети, главно од средната класа италијански семејства и германски туристи, кои заедно се пополни само за секој достапен педа од хотел и кампување простор во август и септември. Што Елба нема во одделот за гламур, тој прави се за во различни. Така, додека тој има високи планински внатрешни попрскана со древни рударството села, морето никогаш не е далеку. Крајбрежен риболов и пристанишни градови во меки пастели се прошарани со скромни песочни плажи.

Плажа Cavo и ферибот пристаниште

Селото Cavo се наоѓа на источниот брег на Елба и е опкружен со зелени борова и бујна Макис. Неговата историја датира од пред илјадници години.

Две важни историски настани се одржа во Cavo. Во 1376 папата Григур XI слета на островот Елба. Папата, кој бил убеден од страна на Санта Катерина де Сиена, се враќал од Авињон и да оди во Рим со цел да се преселат на папската столица во Италија повторно. Тоа беше прв и последен пат на еден понтиф стапнал на овој остров. Тоа беше 16 ноември и папата пловел со значителен флота вклучувајќи го и неговиот суд. Имаше многу разбранувано море така, кога флота пристигна во близина на Капо Vite, таа се сретна со потешкотии и не може да продолжи патувањето. Некои бродови потона спротивната страна на заливот на Cavo. Папата прибежиште во Porto Azzurro и ден потоа, откако го прослави маса во црквата Сан Микеле во близина на Capoliviere, тој продолжи едрење.

На други историски настан се одржа на 2 1849-ри септември, кога Џузепе Гарибалди слета во Cavo како што е бегство од Римската Република. Тој јадеше и пиеше во Cavo и пловеа по неколку часа.

Во текот на минатиот век стана Cavo важно место на туристичката атрактивност. Благодарение на својата блага и свежо времето, местото на живеење на семејството Tonietti е, сопственик на рудниците Елба е, важни личности го посети селото и редовно јаделе во Trattoria Pierolli е. Тие беа Simenon, познат детективски роман писател и автор на полициски инспектор Maigret, футуристот Маринети, Marchesi, музичарот Pietri, скулпторот Роселини, сликарите Весна и Пјетро Anigoni, архитектот Coppedè. Во Cavo Coppedè подигната на познати погребен споменик на семејството Tonietti е. Капела стои на борова на Capo Vite и тоа е јасно видливо во текот Piombino-Portoferraio.

Да се ​​Cavo Island

Најлесен начин да се стигне до островот е со ферибот од Piombino да Portoferraio, главниот град на Елба е. Во август и во текот на целата сезона, тоа е најдобро да го задржат, особено ако сте со земање на автомобил во текот. Постојат два главни ферибот компании, Toremar во Piombino и Моби линии, исто така познат како NAV.AR.MA. И двете се кандидира редовни траекти кои се околу еден час.

Toremar исто така, нуди малку побрзо (40 мин.), Но речиси двојно поскапо hydrofoils (aliscafo) на која не може да се земе автомобилот. Toremar има најмногу ферибот работи секојдневно, особено надвор од сезона, со час трае од април до август, а шест до осум секој ден во текот на зимата. Текот на целата година, постојат три или четири hydrofoils секојдневно да Cavo, на североисточниот брег на Елба, плус три до четири директно на Portoferraio само во текот на летото. Може да се споредува распоредот на двете компании брзо и лесно користење на проверка објект цената погоре.

Toremar исто така, работи бродови на други пристаништа Елба е (Cavo, Рио Марина, и Порто Azzuro), како и на повеќе релации ферибот од Ливорно во Елба еднаш дневно (плус дополнителен Саб рок) од мај 24 до септември 14 кој ги повикува Capraia ( а понекогаш исто така Gorgonza) по должината на патот. Toremar во Ливорно е во Порто Mediceo.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Cavo

Најдобра гаранција Cavo ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Toremar бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cavo. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Cavo ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Cavo ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Cavo да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Cavo Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Cavo ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Cavo во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Cavo и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал