Cesenatico Ferries

Cesenatico Патнички и автомобили Ferries

Cesenatico цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Cesenatico на Мали Лошињ, Венеција и Ровињ.

Споредба на сите достапни Cesenatico ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Cesenatico автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cesenatico, Мали Лошињ, Венеција и Ровињ со Емилија Ромања бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Cesenatico ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Cesenatico Фери Билети
со Емилија Ромања бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Cesenatico на Мали Лошињ, Венеција и Ровињ онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Cesenatico патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Cesenatico и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Cesenatico

Cesenatico, На полпат меѓу Равена и Римини, првично беше град на рибарите, тоа се промени во последните неколку децении во една од најпривлечните италијански поморските летувалишта и во Cesenatico и помалите локалитети на Zadina Pineta (со освежувачки борова страна на морето) Валверде и Villamarina, а во близина на убави тематски паркови, како Mirabilandia.

Историјата на Cesenatico е тесно поврзано со морето. Морето го дели градот на два: на запад, која е посветена на поморскиот живот, и на Исток, која е посветена на бизнисот и трговијата.

Cesenatico порта се поврзува Североисточна Италија во Хрватска и пошироко и се наоѓа по должината на каналот на крајот на Viale Carducci (приморскиот улица). Тоа е лесна за употреба пристапна порта на која е добро поврзан со воз и патишта на остатокот од Италија.

Забелешка: Емилија Ромања линии веќе не е на располагање да се резервира преку нашата онлајн услуги, ве молиме да се однесува на алтернативните оператори, како што се Адриа Ferries, Azzura линија, Blue Line Ferries, Европската Seaways, SNAV Ferries и Венеција линии алтернативни пристаништа и патишта помеѓу Италија и Хрватска.

Cesenatico пристаниште и Плажи

Cesenatico денес е прилично голема заедница од над 20,000 луѓе, чија економија се врти за поголемиот дел на летен туризам.

Убаво е Порт Леонардо е украсен со продавници и gelaterie, а еден дел од каналот е затворен и посветен на своевиден музеј на морска историја, каде што античките рибарски бродови се користи локално се изложени. Како што можете да му се восхитуваат на прекрасните едра, можеби ќе сакате да знаете сите тие се обоени со природни бои на располагање во текот на минатиот век, и секој едра претставуваат рибарско семејство од оваа област, така што бродовите би можеле да бидат признати во голема далечина.

на Lungomare е популарна места за aperitivi и вечерните прошетки, како и од витално значење центарот на градот за време на викендите преку целата година. Барови и кафе и ресторани и pizzerie се расфрлани по километри се протега 3 на патот што ги покрива.

Античките пристаниште уште врши особено привлечна со своите плови чамци стари време, и златни, широк плажа и ниска морето задници на тоа идеално место се исто така и за семејствата со мали деца, а не да се спомене и славниот ноќниот живот на италијанската ривиера, кои сигурно ќе примами младите и постарите турист.

Централната облакодер е вистинска болка во окото, и за локалните жители и туристи. Изградена во педесеттите, на "градење на потпис", беше на трговски марки да се разликуваат еден туристички град од другите, овој бетон, 30 кат структура е неоправдан како уличен сокол на вечера гала. Под постојан процес на реновирање, што го прави да изгледа дури и во полоша ситуација отколку што е, сите сакаат дека тоа тивко може да пропадне еден од овие денови и избави нè од неговите грдоста.

Стотици хотелот ќе биде во можност да се приспособат на летото посетители, по многу конкурентни цени, но се очекува прилично скромен сместување. Во текот на зимските месеци, сепак, ќе најдете прилично сонливо град со немање на работи кои треба да се направи. Изгледа двапати, иако: Ромања е многу дарежлив со своето население, обезбедување бескрајна забава опции во секое време од годината!

Најдобро време за посета се веројатно мај, јуни и септември, иако за време на сезона згодна хороскоп сцена е изложена на чамци на Музејот лебдат. не пропуштајте многу убава околните градови и замоци.

Cesenatico е само кратко возење од средниот убавини како Gradara, Сан Марино, Santarcangelo, Црна Бело, Montiano, Longiano, Torriana и така натаму. Вие нема да жалам посета на срцето на Ромања !!

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни Cesenatico ферибот

Најдобра гаранција Cesenatico ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Емилија Ромања бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cesenatico. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Cesenatico ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Cesenatico ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Cesenatico да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Cesenatico Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Cesenatico ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Cesenatico во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Cesenatico и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал