Чешме Ferries

Çesme Патнички и автомобили Ferries

Чешме патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Чешме на Хиос.

Споредба на сите достапни Çesme ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Чешме автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Чешме, Хиос со Ертурк Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Чешме Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Çesme Фери Билети
со Ертурк Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Чешме на Хиос онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Чешме патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Чешме и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Чешме

На Çesme полуостров, lapped од водите на Егејското Море, се наоѓа во западниот дел на Измир, во Егејскиот дел на Турција.

"Çesme", Што значи" Фонтана "во турско, произлегува од многу извори на вода се наоѓаат во оваа област. Тоа е еден од најубавите делови на Турција, опкружен со јасно сино море, со пејзажи на култивирани области на анасон, сусам и артишок полн со смокви и гуми за џвакање дрвја. во разгалена заливи можете да пливаат во апсолутен мир.

Посетителите ќе најдете одлични одмор сместување, ресторани и спортски и забавни објекти. Исто така е можно да се дојде до грчкиот остров Хиос (Sakiz) со редовни дневни фериботи. Çesme има меѓународен пристаниште поврзани во Измир со врвен автопат.

Постојат фериботи се протега од Чешме во Венеција. На плажите на Чешме се идеални за спортови на вода. Особено Alacati е познат по својата добра локација за ветер сурфање.

Чешме Марина и ферибот пристаниште
Чешме туризам

На многу популарни туристички центар на Илица може да се пофали одличен бел песок плажа и исклучително објекти на Алтин Јунус Марина и летни комплекс.

Заливот тука е идеална за спортови на вода, особено во сурфање на ветер и едрење; има дури и Меѓународната боречка трка која се одржува секоја година во Çesme и Alacati, за разлика од Бодрум.

На термални бањи околу Илица се многу популарни; најдобрите Се наоѓа на Sifne Залив. Во 146 АД грчкиот географ Павзаниј опиша овие минерални извори како "морето извори" и тврди дека нивните терапевтски ефекти беа подобри од сите други бањата во Јонија. Тие се ослободат реума, воспаление на зглобовите, делумна парализа, дигестивни жалби, како и инфекции на 'рбетот срцевина. Паша Лимани има сајт камп кој нуди кампери удобно објекти. Секој јули на Илица Залив, шарени трка Меѓународниот Çakabey Оптимист Чартер се одржува.

Ildiri, Тивка крајбрежен село 20 километри североисточно од Чешме, беше антички Erythrai кој се појавува на сцената на историјата во 3000 пред нашата ера. Ископувањата тука покажаа дека сајтот е решено уште од почетокот на бронзеното време, а како резултат на тоа подрачје околу селото Ildiri е прогласен за национален сајт наследство. По ѕидовите, околу античкиот град се уште стои, и хеленистичкиот период подни мозаици од исклучителна убавина се уште може да се види во една од зградите. Ископувањата, исто така, откри храм на Атена. Скулптури, накит и други наоди од градот се изложени во Измир музеј. Оние кои се качат на Акропол во самракот, се наградени со прекрасен поглед на сонцето тоне во текот на заливот и острови.

Во близина се наоѓа Gerence Залив, Беспрекорен влезот на североисток Çesme полуостров кој може да се постигне со јахта или автомобил. На природните опкружувања нудат релаксација, а на заливот е идеален за спортови на вода.

Dalyan, Рибарското село, изградена на влезот затскриена длабока вода само на север од Чешме, има некои од најдобрите во регионот рибни ресторани кои се граничат кејот на жив пристаништето.

Туристички се привлечени од Çiftlik е многу сместување и со долг, песочна плажа (Pirlanta Plaji) само надвор од градот на југозапад. Подигаат објекти се достапни на југ, а во близина се протега еден од најдобрите плажи во регионот, на Altinkum plaj (Златен Брег).

Ветерници, од кои некои биле претворени во атрактивни ресторани, точка на ридот над Alacati, Прекрасен и типична егејскиот град. Alacati лежи на југ на копното од Илица и на брегот; на неколку километри на југ е добра плажа. Многу прекрасни заливи, достапен само со јахта, се протега по должината на брегот југоисточно од градот и да се обезбеди мирен и релаксирачки приклучоците во овој популарен регионот пловидба. Море во Alacati има идеални услови за сурфање на ветер, бидејќи тој е изложен на силни ветрови. Постои сурфање на ветер училиште на кејот тука што го држи курсеви за почетници. Çark Beach е омилен кај семејствата со мали деца, бидејќи морето е плитко.

Познати во древните времиња како Clazomenae, Urla Iskelesi нуди пристаништето, како и бројните можности за сместување во сите цената се движи. Ресторани на врвот на ридот Güvendik си прекрасен поглед на заливот и нејзините острови.

Просперитетна мал рибарското село Çesmealti е познат по својата едноставно, но одлични рибни ресторани да се обиде турската кујна.

Како што се вози по должината на панорамски полуостровот Карабурун брегот патот, ќе помине неколку мирни заливи и чуден рибарски села, Balikliova, Mordogan и Карабурун. На Карабурун, пријатен хотели, чај градини и рибни ресторани седат помеѓу прекрасниот планински позадина и јасна, чиста вода. Од Манастир планината можете да уживате во незаборавен поглед на брегот Карабурун, крајбрежјето од спротивната страна на Фоча и влезот на Заливот на Измир. Ако имате среќа, ќе може на самото место Медитеранот заптивки пливаат во вода.

Gümüldür има добар туристички капацитети, убави плажи, ресторани и хотели. Во близина на Ahmetbeyli (Кларос) на исток, да стојат во храмот Аполон и остатоците од огромната статуа на Аполон; Тука исто така можете да уживате во добра риба оброк, обидете се турска храна или пливање во широк плажа во градот. Ликвидација панорамски крајбрежниот пат води од Ahmetbeyli југ до Pamucak плажа во близина на Кушадаси.

Сеферихисар е прилично град кој во последно време беше награден со статус на "бавна град", независна организација во Европа, основана во 1999 обидува да го подобри квалитетот на животот во градовите во својата мрежа и кој ги промовира градот има помалку сообраќај, локална храна наместо брза храна, традиционалниот живот и домување, интересни места и недопрен пејзажи. Сеферихисар е првиот турски град за да се добие овој статус, и тоа сигурно не го заслужува.

На јужната страна од полуостровот Çesme во близина на градот Сеферихисар е мал живописен пристаништето на Sigacik. Оваа важна пловење центарот е опкружен со ѕидини кои датираат од Џенова период и е добра точка од која да го посетат храмот на Дионис во античкиот локалитет Teos, како и прекрасната Akkum плажа.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Чешме

Најдобра гаранција Чешме ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ертурк Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Чешме. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Чешме ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Чешме ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Чешме да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Чешме Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Чешме ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Чешме во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Чешме и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал