Сеута Ferries

Сеута Патнички и автомобили Ferries

Сеута патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Сеута да Algeciras.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Сеута во реално време и закажете најевтиниот достапни Сеута автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Сеута, Algeciras со Acciona Ferries, Nautas Ferries, Balearia или FRS Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Сеута Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Сеута Фери Билети
со Acciona Ferries, Nautas Ferries, Balearia или FRS Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Сеута да Algeciras онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Сеута патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Сеута и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Сеута

Сеута е идеално место за живеење, поминете вашиот одмор или викенд пауза.

Сеута е град каде што можете да се одморите сончање на било кој од своите прекрасни плажи или на огромна сонцето тераса во Маритимо Parque del Mediterraneo, или шетаат или циклус преку своите шуми; уживаат во некои "тапас", уживајте во прекрасната кујна или се во ноќниот живот во областа "Poblado Маринеро", популарно место за средби на младите Сеута е.

Ако живеете, или се на одмор во Мароко, Сеута е помалку од еден час од Tetuan или Тангер, како и посета на Сеута е задолжително, а не само да се запознаат градот, но исто така и за шопинг.

Сеута е дом на широк спектар на европски и меѓународни фирми кои нудат брендирана стока на неверојатни цени, благодарение на посебен даночен режим. Културната програма, исто така, е преполна со настани во текот на годината: музички и танцови фестивали, театар и отворено кино сали.

Сеута Фери пристаниште и град
Сеута климата и географија

Климата е типично медитеранска, блага и влажна, со исток и запад ветрови и повремено ветрови од Сахара. Просечните температури во Сеута се 13ºC (55ºF) во текот на зимата и 24ºC (75ºF) во лето. Постојат повеќе од 300 сончеви денови во годината и малку врнежи.

Западниот дел на релјефот на Сеута е доминирана од страна на подножјето на планините Сиера Bullones, со највисоките точки на градот: Anyera Mount (345 метри - 1134 стапки) и Renegado Mount (329 метри - 1079 стапки). Овие подножјето тече кон источниот дел до најнискиот област, во урбаните јадрото, која поминува низ "Foso Реал 'кон полуостровот Алмина. На овие две планински области, растителниот се состои од видови 500, типичен медитерански: борови, плута даб, грмушки и еукалиптус.

Фауната во Сеута, и покрај малиот простор, е разновидна и богата. Северна Африка животни се важно да се потенцира, како што тие не се присутни во Пиринејскиот полуостров: на пример Северна Африка саламандер, слепите ехидна на Тангер, на Maghrebian жаба и Северна Африка ocellated гуштер, сите од нив претставуваат суштинско фауна во однос по зоологија во Куета. Што се однесува на птиците, четириесет видови биле регистрирани, чиј број се зголемува со строго во зимски сон видови. Спектакуларниот миграциски движење на птиците, пред сè, белиот штрк и птици грабливки.

Кога и како да одам таму

Поради важноста на туризмот на Сеута, тој нуди рекреативни активности и во поглед на културните и природните опкружувања, голем број свечености даде светлина на градот. Како што самото времето е еден од најблагите во Медитеранот, овој град е дестинација за да уживате во текот на годината.

Од градот Algeciras (јужниот дел на копното Шпанија) можете да ги ферибот брод до Сеута, можно е за транспорт на возила. Главната ферибот компании се Acciona Ferries, Nautas Ferries, Balearia или FRS бродска линија. Пристаништето Сеута има модерни објекти со оптимални услови за чамец бродови до 220 метри (722 стапки) долг и 10 метри (33 стапки) предлог.

Сеута има две Брод Терминали: на Еспања обвинителна клупа (само 100 -328 feet- метри од центарот на градот) и приклучете Poniente, каде сите потребни услуги се достапни.

Историја на Сеута

Градот е основан од страна на Феникијците и освоен од страна на Грците. Во годината 319 п.н.е., Cartago обнови Сеута, да се вратиме пунска раце. Во 201, Cartago беше поразен во војната. Во 47 п.н.е., тој бил освоен од страна на Мавританија. Во годината 40 АД, Калигула припојувањето да стане дел од Римската империја. Северна Африка и Сеута се населиле од Вандалите во 429. Во 534, градот бил повторно освоен од страна на византискиот генерал Belisarius. Доминацијата беше кратко, потоа поминува под Visigoth правило. Во 709, градот бил освоен од страна на Мурите, како резултат на внатрешниот спор на Визиготите.

Во 14th век, да се биде дел од Гранада Британија, градот бил дел од Медитеранот Кастилја, сепак во годината на 1309 градот беше донесена од страна на Фес Британија со арагонески поддршка. Градот бил освоен од 21st на август 1415, од страна на Дон Дуарте и Дон Енрике (на морепловец) за Царството Португалија. Во 1668, шпанскиот суверенитет над Сеута беше призната од страна на договор со Португалија. Во 20th век населението се зголеми и во 1920s стана економски, социјални и културни бум. Имаше само нешто што го загрижуваше градот, на војната. Но, тоа заврши во 1927, а потоа ништо не беше пречка за нејзината иднина.

Граѓаните на Сеута не се разликуваат од остатокот од Шпанците, а во 1931 на 2nd република беше пречекан со ентузијазам. Но, Мароко армија uprose во 1937 и градот паднал под гарнизон раце и ја произведува граѓанска војна. Во 1955 стана независна од Мароко. Со политиката транзиција, откако Франко, на движење автономистичка ќе има значајни реакции за време на социјалистичката влада, со преполни манифестација во 1986, во Мадрид, а во 1994, тој беше прогласен за автономна градот.

Сеута Традиции

Најважните фестивал на годината е карневал, со неколку паради и уште традиционалните "Entierro де ла Caballa (Погреб скуша е). Костим натпревари и смешни музички бендови кои заземаат улиците на Сеута и најпопуларните сценарија. Во текот на обработката на Корпус Кристи има тепих од цвеќиња, и сите членови на Собранието на автономната градот се присутни, без разлика на политичката или верски убедувања, носејќи кралскиот стандард на градот.

На 2nd на септември е официјален ден од Сеута автономна градот. На 1st на ноември е денот на Сите Светии, а традицијата е да се остане на целиот ден во село за да ручаме. Огништата на Свети Јован се многу популарни во текот на Свети Јован ден и на плажите на "la Ribera" и "El Chorrillo се секогаш полни со луѓе слави најкратката ноќ од годината. Постојат концерти и популарната "Juanillo" е толпата, со огномет. Традицијата на капење во морето во текот на полноќ носи среќа.

Другите верски празници се: недела Холи Свети Антонио поворка, Пресвета Богородица на Кармен и Свети Даниел. На 5th на август беше избран во 1575 во чест на патронот на градот, Пресвета Богородица на Африка.

Сеута Гастрономија

Многу малку градови може да понуди толку голем избор на јадења како Сеута. Различни доселеници оставиле трага, посебно во кулинарска уметност, која е фаворизирана од страна на морето близина, од каде што се земени на најдобрите производи. Можете да ги вкусите овде неколку видови на риби и школки, приближувајќи се на тој начин на Атлантскиот Океан и Средоземното Море. Погледнете само како на централен пазар и ќе сфатите огромна разновидност на рибите на располагање.

Шведското сад во Куета не е комерцијализиран, но се јаде во секој дом: "Биг-тестенини супа со риба. Нудли се јаде со каре риба, сецкани, тоа е супа морнар. Тоа е, исто така, заеднички со каре сардини и сардината. Ова тепсија исто така, може да се вкуси со ракчиња и школки. Тоа е навистина вкусно.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Сеута

Најдобра гаранција Сеута ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Acciona Ferries, Nautas Ferries, Balearia или FRS Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Сеута. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Сеута ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Сеута ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Да книга Сеута автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Сеута Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Сеута, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Сеута во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Сеута и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал