Chania Ferries

Chania Патнички и автомобили Ferries

Chania патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Chania toPiraeus.

Споредба на сите достапни Chania ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Chania автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Chania, Пиреја со Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Chania Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Chania Фери Билети
со Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии за фериботи и да отпатуваат од Chania toPiraeus онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Chania патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хања и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Chania

Хања Или Ханија, е најзападната од четири префектури на грчкиот остров Крит.

Нејзиниот главен град е прекрасен град на Chania каде што модерната, венецијански, турски и традиционална архитектура се помеша заедно во совршена хармонија, создавањето на еден уникатен и атрактивен слика. Различни археолошки локалитети, села, цркви, пештери, клисури и прекрасни плажи се embellishing шармантна област.

Хања има голема историја и културно наследство, делумно поради тоа што се соочуваат со многу освојувачи низ времето, што ќе биде отворена за влијанијата на различни цивилизации. Chania има многу споменици од византискиот период, венецијански период, османлискиот период и модерната историја, како и во вредност од Недеремено музеи, како наутички Музејот на Крит, Археолошкиот музеј на Chania, во домот на Ел. Венизелос, војната музеј на Chania.

Chania ферибот пристаниште, на Крит

ферибот услуги од Атина (Пиреа порта) да Ханија (Ханија) сидро во близина на пристаништето Souda. Дневен фериботи, една обична со ANEK и еден брз катамаран со Грција Seaways. Исто така, постојат супер брзо фериботи на целата година, патувајќи до и од Chania околу 4.5 часа, оставајќи зад себе 4.30 часот и пристигнуваат во 8.30 часот.

Chania туризам

Хања е прекрасен град. Од најубавите во Крит, може да се каже дури и во цела Грција. Chania има природен, привилегиран, добро заштитени убавина. Бессони чувари на југ застане на гигантски Madares планините во сите нивни неуништив, панорамски слава. На север се протега на разнобојни безмерност на Критското Море, прифатен од својата прекрасна, долго вооружени ртовите. И сите околу лежи неговата земја, црвена и зелена коса, посеани со диви сребро клисури.

Хања и на долг ред на плажите се протега 20 километри западно по должината на плажите на Chania залив е добро посетени дестинација за скандинавските чартер патувања. Ханија, кој се најблискиот град, е атрактивна дестинација за посета и шопинг за многу туристи. Тука е многу можности за јадење и пиење на грчки таверни и модерни кафулиња, кои се отворени во текот на ноќта.

Срцето на Chania е уште стариот дел на градот, со своите тесни, лавиринтски улици и останатите градби од различни периоди, каде можете да уживате во романтични прошетки. Многу од овие згради се претворени во мали хотели, ресторани, продавници и домови.

Не двоумете се да талкаат круг улички на стариот дел на градот, во потрага по убави слики кои чекаат на вас. Вашиот фото апарат мора да ви биде неразделен придружник, како Chania е една од најпознатите фотографирани градови во Грција.

Во стариот дел на градот се протега паралелно со Венецијанската пристаништето, од Firkas тврдина и поморски музеј на "Пили тис Ammou" (Портата на песок, или Koum Капи на турски) на исток од арсенали. Ова е дел од градот, во рамките на венецијански ѕидови и се состои од византискиот Ханија, кој се уште затворен во помалку богата ѕидови.

на византиски ѕидини заштитени тврдината Kastelli, на ридот кој за првпат беше населени во времето на неолитот.

Kastelli Хил се издига над турската џамија во венецијански пристаништето. Тука стоеше на акрополата на античка Kydonia, минојската Chania. Постојат, исто така, бил изграден првиот византиската тврдина, Kastelli, опкружени со ѕидови со многу кули и бастиони. Венецијанците воспостави своето седиште има во 1252, градење на престој на ректорот (ректорот беше гувернер на Chania), а на истото место била седиште на паши за време на турската окупација.

Во текот на последните години на турското владеење, христијанската аристократија живееле во внатрешноста на Kastelli. За жал, поголемиот дел од областа бил уништен од бомбардирањето во текот на Втората светска војна, и својата средновековна аспект е изгубена засекогаш. Денес само на база на северниот ѕид останува. Постои, исто така, на главниот пат што некогаш трчаше низ Kastelli, денешна Kanevaro Стрит со наметнување куќи.

Постои богатство на природни и историски локалитети да бидат истражени и разновиден спектар на активности и екскурзии на располагање. Не посета на Chania сепак би била комплетна без прошетка низ централниот пазар - асортиман на свежо локални производи, сирење, месо и морска храна е гарантирано ќе го направат вашиот устата вода! По тесните улички можете да најдете на мали работилници, кои продолжуваат да практикувам традиционалните занаети, како што cobblery, керамика, дрво работа и донесување барел, претседател алкохол и везење и ткаење.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Chania

Најдобра гаранција Chania ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Сина ѕвезда Ferries или Anek Фери линии патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Chania. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Chania ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Chania ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Chania да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Chania Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Chania ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Chania во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Ханија и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал