Шербур Ferries

Шербур Патнички и автомобили Ferries

Шербур патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Пул да Cherbourg, Портсмут и Rosslare.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Шербур во реално време и закажете најевтиниот достапни Шербур автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Cherbourg, Пул, Портсмут и Rosslare со Brittany Ferries, Селтик линк, ирски Ferries или Кондор бродска линија фериботи онлајн со инстант потврда .

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Шербур ферибот
Цените на билетите и Резервации


Книга Шербур Фери Билети
со Brittany Ferries, Селтик линк, ирски Ferries или Кондор бродска линија за фериботи и да отпатуваат од Пул да Cherbourg, Портсмут и Rosslare онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Шербур патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Шербур и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Шербур

Шербур, Кој се наоѓа на врвот на полуостровот Cotentin е зафатен град, кој бил важен поморска база од Наполеон пати и е популарна порта за влез на прекрасен регион на Нормандија.

Во стариот дел на Шербур е центриран околу стариот рибарско пристаниште, а од тврдината Форт du Roule, има панорамски поглед над градот. Шербур само по себе не е најубаво на Норман градови, но има голем број на атракции, вклучувајќи импресивен нов аквариум и мир споменици во чест на Втората светска војна.

Во текот на летото, фестивали се одржуваат во паркот на Plage Verte, влезот на која е обележана со споменикот на Наполеон.

И покрај некои прометна пешачка улица и жив барови, самиот град нема ништо од значителен интерес, и има некои многу попривлечен места само за неколку километри до двете страни.

Шербур ферибот пристаниште

На пристаништето на Шербур, Се наоѓа на северниот врв на Шербур Полуостров, на површина од Франција, познат како Горна Normande. Шербур се наоѓа во многу заштитени пристаништето со не помалку од две долги breakwaters.

Покрај тоа што е атрактивна пристаништето, Cherbourg, исто така, трансатлантските пристаниште, голема поморска база, риболов центар и има голема марина. Тоа е исто така производствен центар.

Како ферибот пристаниште, Cherbourg е многу лесен со околу 6 пловидбите поминуваат дневно до и од Портсмут и Пул од страна на традиционалните траект или брзо занает управувана од страна на P & O фериботи и Brittany Ferries. Традиционалните фериботи трае околу 5 часа во текот на денот и 8 часа во текот на ноќта, додека, ако брзината е од суштината, на P & O Ferries брзо занает Портсмут Експрес трае само 2 45 часови и минути.

Да се ​​направи и да видиме во Cherbourg

Cité де ла Мер
Cité де ла Мер е фантастичен аквариум, сместен во возобновената транс-атлантските терминал. Посетителите можат да се истражуваат областа нуркање океанот и поранешен нуклеарна подморница.

Форт du Roule
Да одат или да се вози на Форт du Roule, која обезбедува командантот поглед на пристаништето. Ова исто така се наоѓа музејот de la Liberation, по повод Денот Д и ослободувањето на Шербур во Втората светска војна.

Референци
Жив пазарот Шербур се одржува во предниот дел на театарот секој четврток. За оние кои сакаат да се акции, исто така има неколку хипермаркети на работ на градот.

Ravalet Шато
Ravalet Шато во Tourlaville е прекрасен пример за стилот ренесансата. Сместена во мала долина, замокот е поставена во голем парк со езера.

Во близина
Двајца од Франција unmissable атракции се кратко возење од Cherbourg. Познатиот Bayeux гоблен е прекрасен дел од работата од 11th век, опишувајќи битката за Хејстингс. Mont Сен Мишел е светско наследство, и бенедиктински опатија е една деликатна и магична глетка, качен на врвот на карпестиот остров расте драматично од морето.

Јадење и пиење
Многу од најдобрите ресторани Шербур се наоѓа Portside, и покрај тоа кафулиња може да се најде на Плас де Верден. За чај обиде Кафе помпон да имам арома вкусни десерти како што се кафе parfait. За ручек или вечера, шеф на Brasserie du трговија, која има одлична услуга, многу добра храна, и дарежлив делови. Ле Cotentin, на кејот де Caligny, гледа на Avant пристаниште, исто така, има вкусни јадења и со величествен поглед од својот прв ресторан подот.

Како да дојдеме до Шербур ферибот пристаниште

Шербур е еден од најдобрите поврзани ферибот пристаништа во Франција. Brittany Ferries плови на Шербур од Пул и Портсмут и нудат најбрз на располагање преминуваат на оваа порта преку нашата голема брзина ферибот услуга од Пул.

Со кола
Земете N13 на Каен и Шербур D901 да. Откако во Cherbourg, тоа е лесно да се најде на пристаништето, што е јасно обележани.

со такси
Такси нормално може да се најде надвор од терминалот. Ако нема достапни такси-возила, патници се препорачува да се јавите во канцеларија за информации, Brittany Ferries во терминал.

Со автобус
Најблиската автобуска станица е на "Булевар Поморски" во близина на кино ..

Со воз
Редовните услуги работат од Шербур железничката станица до Каен, Руан, Париз St Lazare (преку Каен) и Рен (преку Lison). железничката станица Шербур се наоѓа во центарот на градот и е 5 минути такси патување од ферибот терминал.

Пешки
Потребни се отприлика 10 15-минути за да одат до центарот на градот и 40 минути на железничката станица од терминалот.

Постои паркинг, сместен во предниот дел на терминалот. Паркинг тука е бесплатно, но за краток престој само. Исто така, постои простор во близина на терминалот каде што автомобили и приколки може да паркираат во текот на ноќта. Исто така, во близина на терминалот, постои безбеден паркинг за подолг престој.

Шербур Историја

Аватарот на Шербур Веројатно е изграден на местото на римскиот логор Coriallum, иако не се видливи руини. Името на Шербур прв пат се појави во 1026 кога војводата Ричард II донирани на замокот за да идна сопруга.

Развој на Шербур како пристаниште е значително потпомогнати Следниве создавањето на државата на португалски во 1066 по победата на Вилијам во Хестингс. Во 1204, кралот на Франција, Филип Огист, ја презеде контролата на Нормандија.

односи со француско-англиски јазик се влошува и во 1295 англискиот спровел првата од многуте напади на Cherbourg, и запалија градот. Само замокот одржа фирма и подоцна беше збогатена неколку пати. Во 1337, Стогодишната војна започна и Cherbourg стана стратешки адут со градот менување на суверена шест пати.

Во 1563 и во 1574, протестантите на Нормандија, се обиде да го фати Шербур но градот е победоносно се брани со Жак де Matignon чии потомци потоа регулира Шербур до средината на 18th век.

Во 1686, Вобан предложи важни работи за одбрана, но тие никогаш не биле завршени. Во тоа време, на пристаништето се состои од природен залив каде четириесет садови може да се зацврсти, но без заштита како што е прикажано од страна на последиците од битката 1692 позната како Ла Hougue.

Од 1739 да 1744, по наредба на Луј XV, градот беше дадена комерцијално пристаниште дека во 1758, била целосно уништена кога британскиот повторно заробени Шербур. Тие беа вратени во долгорочен проект започна во 1770s и да се заврши во средината на 19th век.

Во 1940, Германците окупирана Шербур и развиени на пристаништето, како основа за У-бродови - заштитени со масивни бетонски "пенкала".

 


Најдобра гаранција достапна цена на билетите Шербур ферибот

Најдобра гаранција Шербур ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Brittany Ferries, Селтик линк, ирски Ferries или Кондор бродска линија патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Cherbourg. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Шербур ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Шербур ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Шербур да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Шербур Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Шербур ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Шербур во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Шербур и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал