Хиос Ferries

Хиос Патнички и автомобили Ferries

Хиос цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Хиос да Чешме, Калимнос, Кос, Лезбос, Митилини, Sigri, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi и Солун.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Хиос во реално време и закажете најевтиниот достапни Хиос автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Хиос, Чешме, Калимнос, Кос, Лезбос, Митилини, Sigri, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi и Солун со Ертурк Фери линии, Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Хиос Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Хиос Фери Билети
со Ертурк Фери линии, Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways за фериботи и да отпатуваат од Хиос да Чешме, Калимнос, Кос, Лезбос, Митилини, Sigri, Пиреја, Родос, Самос, Karlovassi и Солун онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Хиос патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Хиос и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

 

Повеќе Хиос

Хиос (Исто така напишани Hios) е дел од островите на Егејското североисток.

Хиос е популарно летувалиште меѓу Грците, но тоа не мора многу странски туристи. Како последица на тоа, ќе добие вкус на вистински Грција тука, и ако одлучите да се истражуваат на островот на свој, ќе најдете некои неверојатни мали села и плажи кои се чини сосема недопрени.

Луѓето на Хиос живеат од туризам до одреден степен, но тоа не е нивниот главен извор на приход. Еден од најважните ресурси на островот е мастика, од кои се прават мастика за џвакање на пример, и другите живеат од риболов, земјоделство или работат на бродови.

Оваа прекрасна Низ островот нуди традиционална култура, центар за меѓународна конференција, песочни плажи, пешачки патеки, и многу недопрен села. Таа, исто така може да се пофали благи времето во текот на зимата. Таа, исто така се смета од страна на некои да биде најдобар мирис грчкиот остров на сите!

Хиос ферибот пристаниште
Што да видите во Хиос

Постои камен на островот наречен камен на Хомер (Петра Omirou), во која поетесата седна и работел во согласност со оние кои веруваат дека тој е од тука.

Агиа Markella е манастир отворен за посетители, и се наоѓа надвор од селото Volissos. Светителот се слави на јули 22nd.

Неа Мони е уште еден манастир, а можеби и повеќето посети од двете. Таа датира од 11th век.

Т.н. Mastikochoria се во областа каде што мастика дрво расте. Таа има посебен вид на течност која се користи во изработка на гуми за џвакање, паста за заби и локални слатки. Тука има и замокот на 15th век, некои стари цркви и урнатините на антички храм на Атена

Забелешка: Ако сакате да го посетите на манастирите, бидете сигурни дека сте облечени соодветно: долго здолниште и покриени рамената за жените, долги панталони за мажи ..

Што да направите во Хиос

На Хиос можете да уживате во различни водени. Да навистина го цениме островот, можете да се обидете да се истражуваат на островот малку, бидејќи има некои навистина убаво места не треба да се пропушти.

Хиос Плажи Најпопуларните плажа е веројатно Karfas, но исто така има и добро развиени плажите низ градот Хиос. За повеќе мир и тишина, можете да одат на плажа Като Фана, на пример, но тоа е исто така добра идеја да се обиде да најде свој место со изнајмување на возило и вози наоколу.

Повеќето барови и дискотеки се во градот Хиос и Karfas. Ноќниот живот е доста добро развиени, и можете да уживате во сите видови на музика и стилови.

Постојат многу убави места во градот Хиос, како и во селата. Посебен вид на сино сирење се прави на островот наречен "kopanisti" и потоа, тука е, се разбира разни слатки направени од мастика.

Ќе најдете разни сувенири на островот, но се препорачува дека имате некои мастика со вас дома. Вие исто така може да се купи керамика и домашно вино.

Се стигне до таму и околу

Повеќето луѓе избираат да летаат во Атина, а потоа да се земе лет на Хиос, или да фериботи до Хиос. На островот има брод врски со острови како Лезбос, Кос и Родос, како и со Солун на копното. Постојат автобуси и такси возила на островот, како и неколку автомобил имот. Тоа е многу добра идеја за изнајмување на возило тука од островот е многу интересна и вреди да се истражува.

Историја на Хиос

Според некои, ова е местото каде што Хомер е роден и живеел некаде околу 8th век пред нашата ера. Се разбира, има многу повеќе острови кои го тврдат истото, и бидејќи ние дури и не знаат дали тој е вистинска личност, на шпекулираат е малку залудно. Името на островот може да дојде од грчкиот збор за снег, (chioni), бидејќи на островот патрон бог Посејдон е роден во врнежи од снег.

За време на античките години островот беше доста богати, бидејќи на своите мастика и вино, а тоа е, исто така, на прво место во Грција, каде што имаше ропство. Хиос се бореле заедно со Атина против Персијците во 5th век пред нашата ера, а подоцна да се отфрли од страна на Македонци, Римјаните, Венецијанците и Турците.

Тоа беше за време на турското владеење на островот претрпе еден од најлошите масакрите во Грција. Бидејќи на островот биле принудени да се побунат, Турците го казни со поставување на пример: убиство 30 000 и поробување на одмор. Ова брутално уништување на островот допре многу европски личности од литературата и уметноста, како што се Виктор Иго, Ежен Делакроа, кој го насликал познатата слика на масакрот на Хиос кој сега се наоѓа во музејот Лувр во Париз.

Островот учествуваа во војната за независност, кој започна во 1821, а тоа беше да стане дел од Грција во 1912.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Хиос

Најдобра гаранција Хиос ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Ертурк Фери линии, Сина ѕвезда Ferries или Грција Seaways патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Хиос. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Хиос ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Хиос ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Хиос да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликнете тука за да клиент контакт тимот за нега на Хиос Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо ферибот цените на билетите Хиос, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Хиос во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи на Хиос и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал