Civitavecchia Ferries

Civitavecchia Патнички и автомобили Ferries

Civitavecchia цените на патнички и автомобил ферибот билет, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Civitavecchia да Arbatax, Barcellona, ​​Каљари, Катанија, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Трапани и Тунис.

Споредба на сите достапни ферибот цените на билетите Civitavecchia во реално време и закажете најевтиниот достапни Civitavecchia автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Civitavecchia, Arbatax, Barcellona, ​​Каљари, Катанија, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Трапани и Тунис со Tirrenia Ferries , Грималди линии, Гранди Navi, Моби линии или SNAV Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Civitavecchia Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Civitavecchia Фери Билети
со Tirrenia Ferries, Грималди линии, Гранди Navi, Моби линии или SNAV Ferries за фериботи и да отпатуваат од Civitavecchia да Arbatax, Barcellona, ​​Каљари, Катанија, Малта, Olbia, Палермо, Porto Torres, Трапани и Тунис онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот цена на билетите.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Civitavecchia патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Civitavecchia и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Civitavecchia

Civitavecchia е порта се наоѓа во регионот на Лацио, кој се користи од страна на бродови Кога застанувате во Рим. Пристаништето се наоѓа на Тиренското Море и е 80 км од градот Рим, преку реката на Mignone. Пристаништето Civitavecchia, "антички град" во Италија, е формирана од страна на две молови заедно со breakwater, на кој е изграден светилник.

Нема причина да се дојде до Civitavecchia, освен да се ги ферибот на Сардинија. Тоа не е непријатно место, едноставно не е многу да се направи. Портата е за 400m пешачење од железничка станица. Како што можете да ја напушти станицата, се претвори во право во Viale Гарибалди и го следи патот по должината на кејот. Во близина на тврдината Микеланџело во западниот крај на кејот има корисни туристички информации точка.

Civitavecchia е ферибот пристаниште на Рим со дневни фериботи заминување во Сардинија Olbia и Порто Торес, Барселона, Палермо, Тулон, Тунис и Порто Векио. Пристаништето исто така, овозможува докинг објекти на големи бродови traversing на Медитеранот. Крстарење патници има употреба на слободен трансфер на влезот на пристаништето, во рамките на лесно одење на продавници и железничка станица за економски патување во Рим.

Civitavecchia ферибот пристаниште
Туризмот во Civitavecchia

Повеќето туристи пристигнуваат во Civitavecchia за отстапување на разни други локации по Патувања или траекти. На свој, на пристаништето не е навистина туристичка дестинација, туку средна точка или крстосница што ги поврзува посетителите на различни делови на Италија, па дури и во други земји. Сепак, постојат работи кои треба да се види за оние кои планираат да поминат еден ден или два во градот.

Форте Микеланџело
На голема тврдина на Микеланџело е најпосетено место во Civitavecchia. На тврдина првиот е овластена од страна на папата Јулиј II, со цел да се одбрани пристаниште на Рим. Изградбата на тврдината била заврши под надзор на Антонио да Сангало, Павле III, и Џулијано Лено. кула Maschio е најмногу забележлива карактеристика на тврдината, горниот дел има дизајниран од страна на Микеланџело. Постојат четири кули во сложени и главната кула на тврдината е во осмоаголна форма. На тврдина била изградена во текот на остатоци од римски споменик, кој може да се остави за римски морнарите, можеби и за Кралскиот флота.

Замокот
Замокот или Рока на Civitavecchia постои во градот за век и била изградена од страна на папата Сикст V во 15th век. Во следниот век уште една убава палата, палатата Apostolico, беше додадена на комплексот Пие IV. Позицијата на замокот е дефинитивно вреди да се посети за својата забележано архитектура.

римските бањи
Римските бањи се наоѓаат малку начини од главниот град и се познати како Терме таурин. Овие бањи се во употреба уште од римско време и се уште се многу популарни меѓу локалното население. По должината на разни водни базени топло се смоква растенија, кои се основа за современите името на бањи.

катедралата
Катедралата на Civitavecchia е посветен на Сан Франческо Слоновата Асишки. Таа била изградена на локацијата на антички францискански црква во 1610. Архитектурата денес катедралата е мешавина на барок и неокласичен и денес градба датира од 18th век. Внатрешноста на катедралата е елегантно декорирани и не треба да се пропушти.

доковите
Интересно место за посета е во пристаништето на Civitavecchia. Пристаништето на градот е често посетуван од голем крстарење облоги кои патуваат низ Средоземното Море на различни дестинации. Бродови и Патувања одалечи од овој држач на различни локации во Европа и Северна Африка. Од тука посетителите можат да се земе еден ден ферибот екскурзија за посета на околните острови и на градот Рим.

Да се ​​Civitavecchia

Civitavecchia е многу важна порта во Италија и е многу добро поврзан со Сардинија и неколку други региони. Посетителите можат да стигнат до пристаништето со фериботи од Тулон, Корзика, па дури и од Барселона. Тоа е главното пристаниште на Рим и нуди различни докинг објекти за крстосувачи кои патуваат на медитерански дестинации. Од главниот град на посетителите да се земе возот на главната станица во Рим, а од таму можат да патуваат во само за било која точка во Италија, Рим е многу добро поврзан со повеќето места во земјата. Оние кои се патува со автомобил може да се земе Генова Рим A12 автопат, а потоа излез на Civitavecchia.

Движејќи се низ Civitavecchia

Движејќи се низ Civitavecchia е прилично лесно, бидејќи градот е главна туристичка локација и важна порта за пристигнување и заминување на различни медитерански локации. Секоја година стотици бродови, Патувања и бродови кои патуваат станица на Средоземното Море во пристаништето. Од пристаништето себе посетителите можат да замине за Франција, Шпанија, Сицилија, Корзика и Сардинија, па дури и во Северна Африка. Во рамките на градот, посетителите можат да се движат околу користење на шатл услуги, јавните автобуси и такси возилата. Оние кои имаат свои автомобили може лесно да се вози наоколу во различни делови на градот. Шетаат е исто така добра опција, бидејќи улиците се доста пешачки пријателски.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Civitavecchia

Најдобра гаранција Civitavecchia ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Tirrenia Ferries, Грималди линии, Гранди Navi, Моби линии или SNAV Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Civitavecchia. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Civitavecchia ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Civitavecchia ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Civitavecchia да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Civitavecchia Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Civitavecchia ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Civitavecchia во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Civitavecchia и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал