Coll Ferries

Coll Патнички и автомобили Ferries

Coll патнички и автомобил ферибот билет цени, временски рокови, билет резервации и информации за фериботи и да отпатуваат од Coll да Oban.

Споредба на сите достапни Coll ферибот цените на билетите во реално време и закажете најевтиниот достапни Coll автомобил и патнички ферибот билети едрење до и од Кол, Oban со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries фериботи онлајн со инстант потврда.

Споредете, книга и плаќаат помалку за ферибот билети во www.ferryto.com
Прилагодено пребарување
 
Насловна | ферибот компании | патишта | пристаништа | возни редови | групи | товарни | одмор | хотел | Q & A   

Coll Фери
Цените на билетите и Резервации


Книга Coll Фери Билети
со Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries за фериботи и да отпатуваат од Coll да Oban онлајн однапред да уживаат во најевтиниот достапни ферибот билет цена.

Цената што го гледате е цената што ја плаќате. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние ви цитирам за вашиот избрани Coll патнички или автомобил ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување.

За да се добие ферибот билет цена Кол и книга вашиот ферибот билети безбедно на интернет ве молиме користете ферибот резервација форма реално време на левата страна. Исто така можете да додадете хотел во вашата дестинација, или никаде на друго место, на вашиот ферибот билет кога пополнувањето на вашиот ферибот билет резервација.

Повеќе Coll

Остров на Кол е мал Hebridean остров околу четири милји западно од Mull. Тоа е долг околу 13 4 милји и милји на тоа е најширока. Кол е дестинација за одмор за многу бараат мир и тишина и кои уживаат во природата и природната убавина на Хебриди.

Повеќето народни патување во Coll на Каледонски MacBrayne ферибот. Во текот на летото таму секојдневно пловидбите поминуваат од Oban, шест пловидбите поминуваат неделно од Tiree и еден од Barra. Во зима постојат четири пловидбите поминуваат неделно од двете Oban и Tiree.

На патување од Oban трае помеѓу и 2.5 3 часа. Исто така, постојат ферибот пловидбите поминуваат кон и од Coll на Barra (преку Tiree), еднаш неделно, во четврток. Постои дури и додаток Calmac дама за оние кои сакаат да се комбинираат Coll / Tiree со надворешен острови искуство. Ако патувате со возило меѓу Кол и Tiree, Кол и Barra или Tiree и Barra сте, најверојатно, ќе мора да се промени вашиот возилотот на ферибот - дури и ако ви се влече приколка.

Coll Марина и ферибот пристаниште

Кол, Како и другите Hebridean острови, има неколку crannógs (вештачки острови) се наоѓа во некои од нејзините Lochans. Еден таков crannóg е Dun Amhlaidh Локација која се смета за датум на најмалку крајот на Средниот век. Локалната традиција вели дека Dun беше тврдината на Нордиска војсководецот кој беше поразен во битка со Macleans.

Постојат два замоци, и на Breachacha и на чело на Заливот на истото име. Колку порано датуми замок од 14th век и двете замоци се семејни куќи и не се отворени за јавноста. Тие го прават за сериозен поглед, но ве молиме да ја почитува приватноста на семејството ".

Кол е исто така познат по фиктивно име на островот Struay. Mairi Hedderwick, добро знаат автор и илустратор, го постави својот серија на книги за деца околу нејзините искуства на Кол. Таа се уште живее и работи на островот, но таа никогаш не ќе ти кажам, ако било кој од нејзините фиктивни ликови беа за вистински! Можете да ја посетите многу делови на Кол и да ја признае Struay од нејзините убави илустрации.

Coll туризам

Кол ги поздравува посетителите и без сомнение, Кол станува се повеќе и повеќе станува популарен како дестинација за одмор - и покрај фактот дека речиси и да нема каде да остане и ништо да се направи еднаш тука!

Кол е многу мала со мал инфраструктура која понекогаш се бори кога има голем прилив на посетители. Ако сакате да се доживее нешто сосема уникатна и направи патување на Кол се надеваме дека ќе се најде топло добредојде, но ќе треба да се резервира сместување рано да се избегне разочарување. Недостатокот на сместување обезбедува островот е тивка и најверојатно ќе има еден од многуте плажи сите за себе. Ако не е, секогаш може да се движи кон следното плажа.

Патниците денес се, без сомнение, бараат повеќе од кога и со некои очекуваат да се најде секој копното погодност. За жал, тоа не е случај.

Кол има, на пример, нема посетител точки; нема туристички информации; Не толкување панели за да се уништи на пределот; Не тематски паркови; следната да нема знак работни места; нема мобилен телефон покриеност (со исклучок на неколку места, а потоа само понекогаш); без јавен превоз на било кој вид; без Мекдоналдс, Tesco или Apple Store итн (и долго може да остане на тој начин); Не полицаец; без семафори; без светилки; без паркинг метри; најлошите патишта веројатно ќе се најде во Велика Британија; најскапиот дизел и бензин во Велика Британија; и често - каде да оди додека врне.
Ова не се вели дека да се стави некој исклучи, тоа е, рече, бидејќи постојат неколку кои пристигнат без идеја за она што не е, и ние не би сакал некој да остави разочарани.

Што Кол го имаме е навистина посебни и често сосема нематеријални. Кол дефинитивно има многу диви, сурова природа, која почива поради осаменоста. Тоа е тоа што носи многу за нашиот остров, а можеби и тоа е причината зошто ти треба да сметаат дека доаѓа до некаде, каде што се уште постои, дури и во овој ден и старост, апсолутно "ништо".
Да ви помогне прави ништо, се предлага да се донесе, или купи кога ќе се тука, на сајтот на Ordnance Survey (Explorer Мапа 372, Кол и Tiree). Тоа ќе ви помогне да се добие околу да се најде потивко дамки.

Кол и соседниот остров Tiree, да се биде толку блиску, очигледно се споредуваат. Јас не би им паднало на што укажува што е подобро (иако има јасен победник!), Но споредбата, со гледање за себе, може да се направи за една интересна патување. Топографијата, живеалишта, плажи, па дури и на заедниците кои се сосема различни. Една точка која може да биде од помош, Coll плажи обично се скриени од патот и треба да се оди на. Ако не сте многу мобилен телефон, тогаш може да се најде Tiree плажи (иако очигледно втора класа на нашата ...) полесно да се истражуваат.

Атракции и активности на островот Coll

Остров на Кол не е насочена нагоре за "атракции и активности, како што можеби знаете, на копното или поголеми острови, како што размислуваат или Skye. Кол се врати на основите и назад кон природата.
Единствената организирана активности се неделно (само лето), водени прошетка Управителот RSPB и едрење со Едриличарскиот Клуб на Кол, каде што посетителите се добредојдени - повеќе тука.

Ако сте во потрага за нешто друго освен "не постои ништо да се направи, можеби, за жал, се гледа во погрешната островот.

За да ви помогнеме во вашиот дејност со бесплатен одмор на островот, исто така, нема туристички информативен центар или толкување панели за да се помогне се одржи вашата рака - или расипе пејзаж. Ова е како насекаде беше еднаш едно време, и народот на Кол сакал да го задржи овој начин.

Единствената "водичи" се три идентични diplay панели, еден во канцеларијата на Calmac Пјер, уште во средината пристаништето во Arinagour (со тоалети) а крајната страна на хотелот влезот и повторно велосипедизам центар. Тука ќе ги видите детална карта на Кол покажува популарните плажи и на други места на интерес.

Постои една брошура наречена "I Love Кол", кој е prodced од страна на локалните талент. Тоа е достапен за бесплатно пикап на многу места, вклучувајќи пристаништето канцеларија Calmac, пошта и хотел.

 


Најдобра гаранција за цена на билетите достапни ферибот Coll

Најдобра гаранција Coll ферибот билет цена

Најдобри Цена Гаранција - Ние секогаш ќе им понудиме на нашите најниската достапна Каледонски Mac Brayne (Calmac) Ferries патнички и автомобил фериботи цена на билетите до и од Кол. Нема скриени статисти или изненадувања, како што додаде гориво опциите или резервација такси и ние, исто така, ние не ти наплаќаат ништо екстра за плаќање со Visa Electron картичка. Цената ние го цитирам за вашиот избрани Coll ферибот билет, одборот сместување и тип на возило е сите ќе плаќаат, а тоа е ветување!

Во случај ви се најдат на иста all inclusive Coll ферибот билети поевтини во брошурата на било која друга тур-оператор ние ветуваме дека ние ќе се потрудиме да победи таа цена или ви нудиме избор од барањето на наплата. Coll да книга автомобил и патнички ферибот билети ве молиме Кликни тука.

 

Кликни тука за да се јавите на клиентот тимот за нега Coll Ferries во ferryto.com

Грижа за корисници, telesales & Контакт

во ferryto.com вие сте во можност да се добие живо Coll ферибот цените на билетите, проверите достапноста и книга автомобил и патнички ферибот билети до и од Coll во нашите најниската достапна цена на билетите.

Ferryto.com е дел од најголемиот светски билети дистрибутивната мрежа онлајн ферибот обезбедување на способноста да книга повеќе од 80 големи европски ферибот оператори, вклучувајќи да Coll и до над 1,200 други ферибот правци низ Велика Британија, Франција, Шпанија, Ирска, Холандија, Источна Европа, Медитеранот, балтичките и Северна Африка.

За повеќе информации, одговори на често поставувани прашања или да не контактирате директно ве молиме Кликни тука.

 

 
Мапа на сајтот

Дизајн и хостинг од Transworld Слободен ограничена.. Авторски права се задржани.

Powered by На Патување портал